Uzaktan Eğitim – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Uzaktan Eğitim – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

5 Kasım 2021 e-devlet uzaktan eğitim Teklas uzaktan eğitim giriş uzaktan eğitim akü Uzaktan Eğitim Kapısı Uzaktan Eğitim mersin. uzaktan eğitim nedir Uzaktan Eğitim selcuk. uzaktan eğitim üniversite 0
Proje Önlemleri

Teknolojik Gelişmeler

Dijital videonun artan kullanımını desteklemek için çalışan gruplar, özel geniş alan ağları kurmaya başladılar. Böyle bir ağ (İnternet2), Şubat 1999’dan beri kolejler ve üniversiteler tarafından kullanılmaktadır. Bu ağ, devasa aktarım hızlarına sahiptir ve işletmeler ve şirketlerin kendi dahili yüksek hızlı ağlarına (intranetler) kurmaları için giderek daha yaygın hale gelmektedir.

Kurumsal intranetler halihazırda çalışanlar için videolar da dahil olmak üzere eğitim ve öğretim materyalleri sağlıyor. Aslında, dijital video eğitim materyallerinin en iyi örneklerinin çoğu intranetlerde geliştirilmektedir. Bu ağların büyümesi, dijital video uygulamalarına destek sağlanması anlamına gelse de, bu kaynakların kamuya açık olmaması talihsiz bir durumdur. İnternetten özel kaynakların kaldırılması ve erişim, gelecekte dijital video için sorun olmayı vaat ediyor.

Dijital video kaydetme, düzenleme ve oynatma yazılımı da önemli ölçüde gelişiyor. Doğrusal olmayan dijital düzenleme yazılım programlarının grafik kullanıcı arayüzleri ile artan kullanılabilirliği, karmaşık düzenleme işlemlerini basitleştirdi ve ortam üzerinde daha fazla yaratıcı kontrol sağladı. Doğrusal olmayan düzenleme programları, dijital video oluşturmak için gereken teknik beceriyi azaltmıştır.

Sonuç olarak, daha fazla kişi bu programları kullanmaya başladı, bu da daha fazla satış ve azalan ürün maliyetleri ile sonuçlandı. Eklentiler/oynatıcıların kullanımı da daha kolay ve daha uygun maliyetli hale geliyor (çoğu durumda ücretsiz). Sonuç olarak, İnternet veya CD-ROM üzerindeki dijital videoya erişim daha kolay ve hızlıdır ve genel nüfus için daha uygun maliyetli hale gelmektedir.

Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim halktan artan bir ilgi gördü ve günümüzün bir fenomeni gibi görünüyor. Bununla birlikte, uzun zamandır var ama ancak son zamanlarda uzaktan eğitim ve uzaktan eğitim olarak bilinir hale geldi. Terminoloji geliştikçe, bu tür bir talimatı tanımlayan bileşenler de gelişti. En belirgin olanı, öğretmenleri ve öğrencileri ayıran fiziksel mesafedir.

Bunun ötesinde, alandaki uygulayıcılar, içeriğin teslimi için mekanik veya elektronik araçların kullanımını içerecektir; öğretmenler ve öğrenciler arasındaki etkileşim (herhangi bir katılımcının diğerleriyle etkileşimi başlatabilmesi şartıyla); ve katılımcıların rollerini, beklentileri ve beklenen sonuçları tanımlayan eğitim departmanı veya üniversite (bazen “sözleşme” olarak anılır) gibi resmi bir eğitim kuruluşunun etkisi. (Bu son bileşen, örneğin, bir radyo haber programı biçimindeki resmi olmayan kendi kendine çalışma veya bilgi yayılımından uzaktan eğitimi ayıran şeydir.)

Uzaktan eğitim örnekleri, içerik sağlayan teknolojiler kadar çeşitli ve öğrenci nüfusunun ihtiyaçları kadar farklıdır. Uzaktan eğitim için düşük teknolojili seçenekler arasında, basılı yazışma çalışması, posta veya özel teslimat hizmetleri aracılığıyla dağıtılan videoya kaydedilmiş dersler ve öğrencilerin gerçek zamanlı bir tartışmaya katılmak için bir telefon köprüleme hizmetini aradıkları canlı sesli konferanslar yer alır.


Uzaktan Eğitim selcuk.
Uzaktan Eğitim mersin.
uzaktan eğitim akü
Uzaktan Eğitim Kapısı
e-devlet uzaktan eğitim
Teklas uzaktan eğitim giriş
uzaktan eğitim üniversite
uzaktan eğitim nedir


Televizyon yayıncılığının aşinalığı, uzaktan eğitimde uzun süredir bir rol oynamıştır; cömertçe üretilen telekurslar (genellikle alanında ulusal olarak tanınan uzmanların yorumcu, konuşmacı veya ev sahibi olarak görev yaptığı) kamu istasyonlarında fakülte desteği ve bireysel lise sonrası tarafından sağlanan kolej kredisi ile yayınlanmıştır.

Çevrimiçi ve bilgisayar tabanlı eğitim, web tabanlı kursların geliştirilmesi için kullanımı kolay şablonlar sağlayan kurs yönetim yazılım sistemleri ile uzaktan eğitim alanında en büyük ilgiyi topladı. Eğitsel olarak, bu seçeneklerin çoğu, katılımcı etkileşimi için daha fazla esneklik ve çeşitli öğretim ortamlarını entegre etme potansiyeline sahip olsa da, yazışma çalışmasının tarihsel öncüllerine yakından benzemektedir.

Genel olarak, uzaktan eğitimin amaçları sonunda üç yol gösterici ilkeye indirgenir. Birincisi, hizmet almayan veya yetersiz hizmet alan nüfus için eğitim fırsatları sağlama kararıdır. Bu, coğrafi faktörler veya aile veya istihdamın rekabet eden öncelikleri nedeniyle geleneksel kursların gerçekçi olmadığı öğrencileri ve ayrıca eve bağlı veya başka bir şekilde seyahat edemeyen bireyleri içerir. Bazı durumlarda, örneğin erkekler ve kadınlar arasındaki yüz yüze etkileşimleri sınırlayan dini kısıtlamalar durumunda olduğu gibi, eğitimin uzaktan verilmesi, eğitim fırsatının önündeki kültürel engelleri aşabilir.

Uzaktan eğitim vermenin ikinci amacı paradan tasarruf etmektir. Bu, özellikle öğrencilerin daha önce sınıflar için merkezi bir konuma uçmuş olabileceği kurumsal/endüstriyel eğitim sektöründe geçerlidir. Şirket, doğrudan öğrencinin işyerine kurslar vererek hem seyahat maliyetlerinden tasarruf sağlar hem de bu süre zarfında o çalışanın verimliliğini kaybetmez.

Pek çok dağıtım sistemi, geleneksel yüz yüze kurslara kıyasla nispeten pahalı olsa da, zaman içindeki tasarrufların uygulanması için arzu edilen bir teşvik olduğu kanıtlanmıştır. Bununla birlikte, varsa, çok az sayıda geleneksel K-12 veya lise sonrası okul, maliyetleri düşürmenin bir yolu olarak uzaktan eğitim programlarını üstlendi ve bunun yerine bu tür çabaların yüz yüze bir yapılandırmada kurslar sunmaya devam etmekten çok daha pahalı olduğunu gördü.

Son olarak, uzaktan eğitim, geleneksel okulların öğrencilere çok daha çeşitli kurslar sunmasına yardımcı olabilir. Güney Dakota’daki kırsal bir okul bölgesinde, bu dili öğrenmek isteyen birkaç öğrenci için bir Japonca öğretmeni istihdam etmek (bölgede bir tane bile bulunabilirse) maliyet açısından engelleyici olacaktır.

Ancak, geniş bir coğrafi alandaki öğrenciler birlikte Japonca dersleri aldıklarında mümkün olan ölçek ekonomilerini kullanarak, bu tür müfredat seçenekleri uzak yerlerde oldukça arzu edilir hale gelir. Avustralya taşrasındaki Alaska köylerini veya çiftliklerini ayıran uçsuz bucaksız mesafeler düşünüldüğünde, çok yönlü bir eğitim sağlamak için mevcut tüm teknolojileri kullanmak bir lüks değildir.

Uzaktan Eğitim Tarihi

Uzaktan eğitim yeni bir fenomen gibi görünse de, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve yurtdışında uzun bir geçmişe sahiptir. Yazışma eğitimi, 1870’lerin başında bu ülkede başladığında Avrupa’da zaten popülerdi, ancak işçi sınıfına ve geleneksel “resmi” derslere katılamayanlara yönelik “resmi olmayan” eğitim olarak kabul edildi.

Yazışma çalışmasına olan ilgi, kısmen, eğitimli işçilere ihtiyaç yaratan sanayi devrimi tarafından körüklendi. 1881’de bir İbranice öğretmeni olan William Rainey Harper, Pazar okulu öğretmenlerine yazışma yoluyla ders vermeye başladı ve kısa bir süre sonra Chicago Üniversitesi’nin başkanı olarak bir üniversite içinde ilk uzaktan eğitim programını geliştirdi.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir