Uzaktan Eğitim Tarihi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Uzaktan Eğitim Tarihi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

5 Kasım 2021 Dünyada ilk uzaktan eğitim Günümüzde uzaktan eğitim türkiye'de ilk uzaktan eğitim türkiye'de uzaktan eğitim Uzaktan eğitim Nedir makale uzaktan eğitimin tarihsel gelişim süreci 0
Yapay Veri Kümesi

Uzaktan Eğitim Tarihi

Uzaktan eğitim yeni bir fenomen gibi görünse de, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve yurtdışında uzun bir geçmişe sahiptir. Yazışma eğitimi, 1870’lerin başında bu ülkede başladığında Avrupa’da zaten popülerdi, ancak işçi sınıfına ve geleneksel “resmi” derslere katılamayanlara yönelik “resmi olmayan” eğitim olarak kabul edildi.

Yazışma çalışmasına olan ilgi, kısmen, eğitimli işçilere ihtiyaç yaratan sanayi devrimi tarafından körüklendi. 1881’de bir İbranice öğretmeni olan William Rainey Harper, Pazar okulu öğretmenlerine yazışma yoluyla ders vermeye başladı ve kısa bir süre sonra Chicago Üniversitesi’nin başkanı olarak bir üniversite içinde ilk uzaktan eğitim programını geliştirdi.

Radyo yirminci yüzyılın başlarında popülerlik kazandığında ve tipik Amerikan evlerinde mevcut olduğunda, üniversitelerin ve ticaret okullarının eğitim vermek için bu yeni aracı kullanması doğaldı. 1919’a gelindiğinde, otuz altı üniversite, radyo programcılığını yazışma kurslarına dahil etmeye başlamıştı.

Ne yazık ki, lise sonrası kurumlar, o sırada, uzaktan öğrenmenin potansiyelini fark etmekte başarısız oldular ve onu organizasyonları içinde daha düşük bir statüye indirdiler, esasen genellikle gece gündüz dolandırıcılık veya neredeyse hiç olmayan çok çeşitli girişimcilik çabalarına kapı açtılar. kılık değiştirmiş diploma değirmenleri. Bu ruh hali içinde, akredite kurumlardaki uzaktan eğitim programları 1950’lere kadar bir arafta kaldı.

Uzaktan eğitim için bir sonraki yükseliş, bilim ve teknolojiye artan ilgiden kaynaklandı ve her ikisi de 1958’de meydana gelen iki önemli olaya kadar takip edilebilir: ilk yer sabit uydunun fırlatılması ve doğrudan yürürlükte olan Ulusal Savunma Eğitim Yasasıdır. 

Federal fonlar TV stüdyosu inşaat projelerine akıtıldı ve üniversiteler bir kez daha uzaktan eğitimle ilgilendiler (her ne kadar öncelikle eğitim televizyonu olarak yüksek teknoloji enkarnasyonunda olsa da). 1960’a gelindiğinde Amerika Birleşik Devletleri’nde elliden fazla eğitici televizyon istasyonu vardı.

En büyüleyici ve yaratıcı projelerden biri, kursların altı eyaletli bir alanda uçan birkaç DC-6 uçağından birinden iletildiği Havadan Televizyon Eğitimi Üzerine Midwest Programıydı. Bu girişim 1961’de başladı ve inanılmaz bir altı yıl sürdü. Bununla birlikte, tüm bu projeleri sürdürmenin maliyeti çok ağır oldu ve yenilik yıpranmaya başladıkça, kısmen kursların kalitesi en iyi ihtimalle şüpheli olduğu için izleyici sayısı azaldı.

1980’ler ve 1990’ların başlarında, uydu dağıtımını benimseyen televizyonda uzaktan eğitim programları, maliyetler düştükçe ve daha fazla okul ve işletme gerçekçi bir şekilde bu teknolojileri kullanmayı düşünebildiğinden, yavaş ama istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı. İki büyük girişim, uzaktan öğrenmeye olan ilgiyi canlandırmaya yardımcı oldu.


Dünyada ilk uzaktan eğitim
türkiye’de ilk uzaktan eğitim
uzaktan eğitimin tarihsel gelişimi – pdf
Günümüzde uzaktan eğitim
Uzaktan eğitim Nedir
Uzaktan eğitim Nedir makale
ozan ö. (2010). uzaktan eğitimin tarihsel gelişim süreci
türkiye’de uzaktan eğitim


İlki, video programları, metinler, çalışma kılavuzları, test bankaları ve ilgili öğretim materyallerini içeren yüksek kaliteli kursların geliştirilmesini ve üretilmesini finanse etmek için Annenberg/Corporation for Public Broadcasting hibe programının kurulmasıydı. Bu kursların örnekleri arasında Ödüllü Gözler ve Mekanik Evren gibi saygın diziler vardı.

Öncelikle K-12 ortamını hedefleyen ikinci girişim, 1988’de başlatılan ve uzaktan eğitim programlaması için eyalet çapında ortaklıkları teşvik etmek için tasarlanmış bir proje olan Federal Yıldız Okulları Program Yardım Yasasıydı. 1994 yılına kadar bu program tarafından finanse edilen kurslara katılan öğrencilerin sayısı milyonları bulmuştu.

Bununla birlikte, bu örnek programlarda bile, uzaktan eğitime direnç, bazen incelikli şekillerde oyalandı. Üniversiteler, örneğin bir dereceye kadar uygulanabilecek “uzaktan” kazanılan kredilerin sayısını kısıtladı ve bu derslerin sözde daha az titiz ve daha düşük kaliteli olduğu damgası kaldı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en son uzaktan eğitim faaliyeti rönesansı, bir kez daha teknolojideki ilerlemelerle ateşlendi. İnternetin yaygın olarak bulunması, artan bilgi işlem gücü için azalan maliyetlerle birleştiğinde, uzaktan eğitimin muazzam potansiyelini fark eden eğitmenlerin ve eğitimcilerin yaratıcılığını ateşledi.

Özel sektör şirketleri, pahalı yüz yüze eğitime bir çözüm olarak bilgisayar ağlarını ve çevrimiçi öğrenmeyi keşfederken, geleneksel kolejler ve üniversiteler birdenbire çevrimiçi tam lisans programları sunan kurumlarla rekabet ederek, ders almanın rahatlığını tercih edebilecek öğrencileri cezbetmektedir. ev.

1995 yılında dünya çapında yaklaşık 16 milyon İnternet kullanıcısı vardı; Haziran 2000’e kadar bu sayı 332 milyonu aştı (Sly 2000). Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde, her yıl ortaöğretim sonrası kurumlar aracılığıyla uzaktan verilen kurslara 1 milyona yakın öğrenci kaydolmaktadır.

Teslimat Sistemleri

Uzaktan eğitim tanımının bir bileşeni, katılımcıları birbirine bağlayan ve etkileşim için fırsatlar sağlayan bir tür “arabulucu arayüz” olan bir sunum sisteminin kullanımına atıfta bulunur. Geleneksel sınıfta, sunum sistemleri insan sesi, jestler, odaya yansıtılan görüntüler ve diğer duyusal uyaranlardan oluşabilir. Bununla birlikte, öğrenciler coğrafi olarak ayrılırsa, fikirlerin değiş tokuş edilmesini sağlamak için bir tür cihaz veya teknoloji gerekir ve sunum sistemlerinin çeşitliliği her yıl daha da zenginleşir.

Video, ses veya veri taşıma yöntemi olarak kabul edilebilecek bir şey varsa, muhtemelen uzaktan eğitim için kullanılmıştır. Bu bağlantıları sağlamanın birçok farklı yolu olmasına rağmen, bunlar tipik olarak üç yapıdan biri kullanılarak kategorize edilir: somut/sanal, eşzamanlı/eşzamansız veya dağıtılmış/merkezi.

Maddi/sanal dağıtım sistemleri, gerçek dağıtım ortamına atıfta bulunur; kendini kil veya sulu boya ile ifade eden sanatçı gibi bu sistemler de içeriğin kalıcı bir biçimde sabitlenmesinin yanı sıra o içeriğin yakın çevrenin ötesine yayılması için de bir yöntem sağlar.

Maddi dağıtım sistemleri, fikirleri içermek (örneğin, kağıda basılmış metin materyalleri veya video kasette hareketli görüntüler) veya insan etkileşimine (bakır telefon hatları veya fiber optik veri bağlantıları) izin vermek için fiziksel bir öğenin kullanıldığı sistemlerdir. Bir dağıtım sistemini somut kılan, fiziksel varlığıdır.

Sanal dağıtım sistemleri, fikirlerin geçici ve kalıcı olmayan bir ortam aracılığıyla dağıtıldığı sistemlerdir. Uydu TV sinyalleri havada hareket eder ve video görüntülerine dönüştürülebilir, ancak bunların iletim ortamı eterik kalır. Diğer sanal dağıtım sistemleri, radyo programlama, mikrodalga TV dağıtımı ve kablosuz veri ağlarını içerebilir.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir