Teknolojinin Şeffaflığı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Teknolojinin Şeffaflığı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

17 Aralık 2021 Şeffaf olmak Ne Demek Şeffaflık ilkesi nedir Uygulama Beni Takip Etmesin ne demek Uygulamaların takip izni İstemesine izin Verin nedir Yönetimde şeffaflık nedir 0
Yönlendirme Algoritması

Teknolojinin Şeffaflığı

CDS, teknolojinin kullanıcılar için şeffaf olması için Web Yayını bağlantısını otomatik olarak oluşturarak ses akışını entegre eder. Sınıf, HTML ders notlarını ve anahatları bir orta çerçevede görüntülerken, öğrenci etkileşimi alt çerçevede sohbet odası tarafından gerçekleştirilir. Katılımcılar, sağ üstteki menüden önceki veya sonraki ders notlarına ulaşabilirler.

Bu özellik, farklı dersler arasında bağlantı kurmalarını sağlar. Tasarımcılar, sohbet odasını çoğu ACS öğrencisinin aşina olduğu bir teknoloji olan Instant Messenger’da modellediler. Ana sohbet odası daha sonra gözden geçirilmek üzere günlüğe kaydedilir ve sistem ayrıca, örneğin destek personelinin tüm sınıfı rahatsız etmeden teknik sorunlarla başa çıkmak için kullanabileceği kişiden kişiye sohbet sunar.

Öğretim görevlileri, derse devam durumunu kontrol etmek için sohbet odasındaki kullanıcıların listesini de kullanabilir. Tipik olarak, öğretim görevlisi dersi sesli akış yoluyla sunarken, öğrenciler sohbet odası aracılığıyla sorular sorar ve cevaplar.

CDS sürüm 1.0’ın asenkron özellikleri arasında, bir dizi tartışma, sınıf çapında e-posta (arşivlenir), çevrimiçi sınavlar ve arşivlenmiş ders oturumlarının gözden geçirilmesi bulunur. ICC öğrencileri, ders okumalarını ve dersleri kapsayan çalışma sorularını yanıtlamak için zincirleme tartışmayı kullanır.

Fakülte, bir moderatör onları serbest bırakana kadar öğrenci yanıtlarının tutulduğu moderatörlü bir tartışma veya açık bir tartışma belirleyebilir. Sanal Sınıfta modellenen Oturum Arşivi, arşivlenen akışlı derse bir bağlantı, fakülte ders notları ve canlı oturumdan bir sohbet günlüğü içerir.

Bu özellik özellikle önemlidir, çünkü katılan kurumlar arasındaki program farklılıkları bazen öğrencilerin canlı oturumlara katılmasını engeller. Oturum Arşivi ayrıca öğrencilerin arşivlenmiş dersleri incelemesine ve sınavlar için sohbet tartışmalarına olanak tanır.

ACS Kurs Dağıtım Sistemi orijinal olarak, akademik yıl boyunca kurumlar arası üç ortak ders veren Klasikler ve Arkeoloji alanında ortak bir program olan Sunoikisis programı için kursları desteklemek üzere tasarlanmıştır.

Orijinal tasarımdan bu yana, ACS, CDS’nin diğer grupların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için geliştirmeye devam etti. Artık konsorsiyum, yazılımın herhangi bir konsorsiyum üyesi tarafından kullanılmasını desteklemektedir ve GNU Genel Kamu Lisansı altında indirilebilir.


Yönetimde şeffaflık nedir
Şeffaflık ilkesi nedir
Uygulama Beni Takip Etmesin ne demek
Uygulamaların takip izni İstemesine izin Verin nedir
Apple uygulama takip izni
iPhone Takip Etme özelliği çalışmıyor
Şeffaf olmak Ne Demek
Hesap verebilirlik NEDİR


İlk iki yarıyıl kullanım esas alınarak ve genişletilmiş kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için sürüm 2.0, 2003 Baharında aşağıdaki hedeflerle yayınlandı:

1. kullanıcılar için sistemin esnekliğini artırmak;
2. Fakültenin uygulamanın kullanımını desteklemek için gereken süreyi azaltmak;
3. Kurs faaliyetlerinin koordinasyonuna yönelik desteği artırmak;
4. Öğrencilerin diğer kurs öğrencileri hakkında bilgi edinmeleri, onlarla iletişim kurmaları ve onlarla birlikte çalışmaları için fırsatları artırmak;
5. Mentorların iş yüklerini azaltmaya çalışırken faaliyetlerini desteklemek.

Birkaç yeni veya geliştirilmiş özellik bu hedeflere cevap veriyor. Her şeyden önce, geliştiriciler modülerlik ekleyerek genel sistemi daha esnek hale getirdiler. Örneğin, bir sınıf kurarken fakülte, mevcut ders modüllerinden herhangi birini veya tümünü belirleyebilir.

Seçilmeyen modüller, kullanıcılar bu sınıfı ziyaret ettiğinde görüntülenmez. Bu özellik, sınıf için daha özel bir his sağlar ve kullanıcıların kullanılmayan kurs bileşenleriyle kafalarının karışmasını önler. Örneğin, Arkeoloji 111’in sınavları yoktur, ancak kurs menüsünde listelenen sınavları gören öğrenciler bir şeyleri kaçırdıklarından endişe duyabilirler. Modülerlik, öğrencilerin yalnızca ihtiyaç duyacakları modülleri görmelerini mümkün kılar.

Kullanıcılar ayrıca CDS’lerinin renk düzenini değiştirmek için Tema Yöneticisinden yararlanabilirler. Modüllerdeki ve gösterimdeki bu esneklik, CDS’yi daha uyumlu hale getirir; bu, tipik olarak kurumlarının ve fakültelerinin benzersiz karakteriyle gurur duyan küçük liberal sanat kolejlerinde önemli bir özelliktir.

Fakülte kullanımını desteklemek için geliştirme ekibi sistemde daha fazla kendi kendine yeten özellikler yaptı. Örneğin, yeni ders oluşturucu, HTML kodu bilgisi olmadan çevrimiçi olarak HTML düzenlemesine olanak tanır. Bir medya kitaplığı, yüklenen resimlerin veya diğer ortamların ders oluşturmak için yeniden kullanılmasını kolaylaştırır. İyileştirilmiş sınav oluşturma, daha geniş çeşitlilikte sınav sorularının yanı sıra daha kolay düzenleme ve yeniden sıralama sunar. Öğrenciler ayrıca bir açılır kutu aracılığıyla çalışmalarını gönderebilirler.

Kurs belgeleri oluşturucu, öğretim üyelerinin müfredata ek olarak ders belgeleri eklemesine izin verir (versiyon 1.0’a izin verilir). Son olarak, bağlama duyarlı bir yardım sistemi, kurs teslim sistemi içinde kullanıcının konumuna göre ayarlanmış yardım sunar. Tüm bu özellikler, kurs fakültesini güçlendirir ve sonuç olarak, bu sistem için destek personelinin zaman taahhüdünü azaltır.

Bu kurslarda lojistik bir kabus olabilecek farklı kurumlardaki kurs katılımcıları arasındaki koordinasyonu kolaylaştırmak için tasarımcılar, hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri için takvim ve hatırlatmalar içeren bir karşılama ekranı eklediler.

Bu sistemi kullanarak, bir kurs yöneticisi hem ders verme gibi fakülte görevlerini hem de öğrenci ödevlerini yönetebilir. Bu özellik, arka uç veritabanında hem tarih hem de kurs tarafından zaten etiketlenmiş olan dersler, müfredat, tartışma ve sınav bölümlerinden gelen bilgileri bütünleştirir.

Yapılacaklar listesi özelliği, özellikle proje yönetimi için faaliyetlerin daha fazla koordinasyonunu sağlar. Sistemin birden fazla kampüs arasındaki koordinasyonu kolaylaştırma yeteneği, onun kurumlar arası işbirlikçi kursta kullanım için benzersiz uygunluğunu gösterir.

Tasarımcılar ayrıca Web işbirliğinin sunduğu çoklu bakış açılarından tam olarak yararlanmak için öğrenci etkileşimini artırmaya çalıştılar. Bir strateji, diğer kullanıcılara kullanıcılar hakkında daha fazla bilgi sağlamaktır. Gelişmiş kullanıcı profillerine ek olarak, fakültenin kursa özel sorular belirleyebileceği kursa özel kullanıcı profilleri vardır.

Öğrenci etkileşimi için ikinci bir strateji, farklı kampüslerden öğrencilerin belge yükleyebildiği ve paylaşılan projeler üzerinde çalışabildiği, öğrenci ortak çalışma alanıdır. Son olarak, farklı kurumlar arasındaki öğrenci-öğrenci etkileşiminin yanı sıra artan öğrenci-öğrenci etkileşimi, ev kampüsü mentorunun anlamlı etkileşim için taleplerini azaltmalıdır. Bu strateji daha sonra ev kampüsü danışmanlarını destekleyecek ve iş yüklerini azaltacaktır.

ACS, bu projeyi birden fazla alandan gelen ivme ile geliştirmeye devam ediyor. Sürüm 2.0, Mayıs 2003’ten beri kullanıma hazırdır ve kullanıcılarından gelen geri bildirimler, açılır kutu gibi yeni ve geliştirilmiş özellikler önerir. Ayrıca, ACS geliştiricileri, özellikleri koordine etmek için Middlebury College’daki Segue LMS geliştiricileriyle birlikte çalışıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir