Proje Takımı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Proje Takımı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

20 Aralık 2021 Bilim ve Teknoloji Vakfı T3 Vakfı çevrimiçi atölye Teknofest Kurumsal Yönetim Sistemi TÜRKİYE Teknoloji Takımı kayıt TÜRKİYE Teknoloji Takımı TEKNOFEST 0
Model Yorumlaması

Uygulamalar

Ağustos 2003’te 1.0 sürümünde piyasaya sürülen Segue, Southwestern Üniversitesi’ndeki  bir ACS kurumunda bir pilot uygulama da dahil olmak üzere birkaç küçük liberal sanat kurumu tarafından kullanılmaktadır. CDS ve Segue tasarımcıları NITLE (Ulusal Teknoloji ve Liberal Eğitim Enstitüsü) himayesinde birlikte çalıştılar.

Kullanıcılar olarak Segue’nin liberal sanat kurumlarına odaklanması, onu CDS’ye entegrasyon için çekici kılıyor. Örneğin, Segue’nin Web yayıncılık sistemi, CDS’deki İşbirlikçi Öğrenci Proje Alanının özünü oluşturur. CDS tasarımcıları, üçüncü taraf kurs araçlarının oluşturulmasını memnuniyetle karşılar. Bu entegrasyonu kolaylaştırmak için CDS tasarımcıları, diğer harici sistemlerle birlikte çalışabilirlik ihtiyacını da hesaba katarak, dışarıdan eklentilere izin verecek ve sistemin gelecekteki genişlemesini kolaylaştıracak modüler bir sistem mimarisi tasarladılar.

Proje Takımı

ACS Kurs Teslim Sistemi proje ekibi, orijinal proje ile birlikte gelişmiştir. İlk proje ekibi, Prof. Suzanne Buchele’nin Southwestern Üniversitesi’ndeki Bahar 2002 Yazılım Mühendisliği Bitirme Kursu’ndaki öğrencilerden oluşuyordu: Leigh Lambert, Robert Reid ve Angela Roles. Bu öğrenciler orijinal Yazılım Gereksinimleri Belirtim Belgesini oluşturdular ve projeyi kodlamaya başladılar. ACS Teknoloji Programları Direktörü Suzanne Bonefas proje için müşteri olarak görev yaptı.

Geliştirme, 2002 yazında ACS personelinin gözetiminde ACS Yazılım Mühendisliği Pilot Projesi ile devam etti. Yaz stajyerleri Leigh Lambert, Angela Roles, Robbie Sternenberg, Zach Toups ve Joey Nasser’dı. Bu öğrenciler CDS’nin 1.0 versiyonunu tamamladılar.

Proje ekibindeki ACS Personeli şunları içerir:

• ACS Teknoloji Merkezi Sistemler ve Geliştirmeden Sorumlu Müdür Yardımcısı: Eric Jansson (Proje Lideri)
• ACS Teknoloji Programları Direktörü: Suzanne Bonefas
• ACS Teknoloji Merkezi Öğretim Teknolojisi Müdür Yardımcısı: Rebecca Frost Davis (Kullanıcı Desteği)
• ACS Geliştirme Uzmanı ve Sistem Yöneticisi: Jason Jones
• ACS Lisansüstü Yazılım Mühendisliği Stajyeri: Karlie Verkest

ACS personeli ve stajyerlerine ek olarak, özellikle Middlebury College’da Segue kurs yönetimi ve Web içeriği yayınlama sistemini geliştiren ekiple geliştirmede önemli bir işbirliği de olmuştur.

Segue geliştirme ekibi Alex Chapin, Gabe Schine, Adam Franco ve Dobromir Radichkov’dan oluşuyor. CDS ve Segue ekipleri, ortak bir Web uygulaması geliştirme çerçevesinin yanı sıra ortak uygulama hizmetleri üzerinde işbirliği yaptı. Ek olarak, her iki grup da Açık Hizmet Arayüzü Tanımlarının (OSID’ler) uygulanmasında Açık Bilgi Girişimi ile birlikte çalışır.

Proje Bütçesi

ACS, bu projeyi geliştirmek için ACS Tech Center’ın halihazırda var olan altyapısından yararlandı. Bu nedenle, proje giderlerinin çoğu personel maaşlarından oluşur ve geliştirme ve destek olmak üzere iki aşamadan oluşur.

Geliştirme maliyetleri

• 2 tam zamanlı lisansüstü stajyer (160 saat/ay)
• 2 tam zamanlı öğrenci stajyeri (haftada 40 saat)
• 1 tam zamanlı yazılım mühendisliği danışmanı (haftada 40 saat)
Destek Maliyetleri
• 1/10 FTE kullanıcı desteği
• 1/15 FTE sistem yöneticisi


T3 Vakfı çevrimiçi atölye
Bilim ve Teknoloji Vakfı
TÜRKİYE Teknoloji Takımı TEKNOFEST
T3 Vakfı kime ait
Teknofest Kurumsal Yönetim Sistemi
T3 Vakfı faaliyetleri
TÜRKİYE Teknoloji Takımı kayıt
Https www t3kys com tr scholar/program


Proje Etkisi

CDS sadece kullanıcılarına değil, onu geliştiren öğrencilere ve onu tasarlayan konsorsiyuma da fayda sağlamıştır. Kullanıcı sayısı, özellikle kampüs çapındaki bir LMS ile karşılaştırıldığında nispeten az olsa da, öğrenci tasarımcılara ve ACS’ye sağlanan ek faydalar, yaratılışının değerini göstermektedir.

Özünde, bu proje, ACS’nin bilgisayar bilimleri öğrencilerimize değerli uygulamalı yazılım mühendisliği deneyimi sunarak ve üye kurumlara, özel tasarlanmış yazılım. Programın gelecekteki yinelemelerinde öğrenciler, oluşturdukları yazılımlar için sürekli destek ve bakım da sağlayacaktır.

İlk yıl, CDS 1.0, kabaca 50 öğrenci, 10 personel ve 30 öğretim üyesi tarafından değişen derecelerde kullanıldı. Sistem, özellikle ders veren birden fazla kurumdan 11 farklı öğretim üyesinin bulunduğu derslerin koordinasyonuna yardımcı oldu.

Üç Sunoikisis ICC’si de sistemi kullandı:

• ICAGR395
• ICLAT395
• Arkeoloji 111

Ayrıca, Türkiye’deki Global Partners programındaki öğrenciler ile DePauw Üniversitesi’ndeki öğrenciler arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için de kullanıldı. AY 2002–2003 esas olarak bir pilot yıl olduğundan, kullanıcı sayısı azdı. Bununla birlikte, sistem, amaçlanan kullanıcılara tam olarak hizmet etti – Sunoikisis fakültesi ve kampüsler arası öğretim ve öğrenimle uğraşan öğrenciler. Etkilenen öğretim üyelerinin sayısı (30), sistemin takım öğretimi öğretim üyelerinin çabalarını koordine etme hedefi göz önüne alındığında özellikle önemlidir.

Sürüm 2.0, Mayıs 2003’ten beri mevcuttur. O zamandan beri, 2003 Yazında, Millsaps College sponsorluğunda ancak ACS’nin katılımıyla Yucatan’da Yaşamak kursuna katılan 5 öğretim üyesi ve 11 öğrenci tarafından kullanıldı. Ayrıca 11 kurumdan öğretim üyeleri, iki Sunoikisis yaz fakültesi ve müfredat geliştirme seminerlerine hazırlanmak, bunları koordine etmek ve katılmak için sistemi kullandı.

Bu fakülte, aynı zamanda sistemi kullanan iki Sunoikisis sonbahar ICC’sinin geliştirilmesini tamamlamak için sistemi kullanmaya devam etti. Son olarak 9 haftalık yaz programında 8 kurumdan 5 öğretim üyesi ve 10 yazılım mühendisliği öğrencisi sistemi kullandı. Güz 2003’te üç ders verildi. CGMA: Akdeniz Arkeolojisinde GIS, 4 enstitüden 4 öğretim üyesi ve 12 öğrenciye sahipti. ICAGR391: Homeric Poetry’de 11 öğretim üyesi (8 kurumdan) ve 5 kurumu temsil eden 11 öğrenci vardı. Ayrıca 18 diğer öğrenci, epik şiir üzerine ayrı bir İngilizce kursunun parçası olarak arşivlenmiş derslerden bazılarına erişti.

ICLAT391: Erken Cumhuriyet Edebiyatı (7 kurumdan) 11 öğretim üyesi ve 3 kurumdan 17 öğrenciye sahipti. Üç ders arasında bir miktar öğrenci ve öğretim üyesi çakışması vardı. Son olarak, 2004 Baharında, Arkeoloji 111’de, 11 kurumdan 14 öğretim üyesi, 6 kurumdan 11 öğrenciye ders vermektedir. Yucatan’da Yaşamak kursu, 2003 yılında yaptığı materyal paylaşımına ek olarak, grup ayrılmadan önce bazı canlı dersleri içerecek şekilde CDS’nin kullanımını da genişletti.

Bu derste üç kurumdan 5 öğretim üyesi ve 13 öğrenci bulunmaktadır. Gittikçe daha fazla, sistemin kullanımı geleneksel ders vermenin ötesinde kurumlar arası işbirliğine doğru genişliyor. Ayrıca, bir ders için oluşturulan arşiv malzemeleri, gelecek yıl aynı ders (Arkeoloji 111 ve Yucatan’da Yaşamak) veya diğer dersler (Homerik Şiirden arşivlenmiş dersleri kullanan İngilizce öğrencileri) tarafından yeniden kullanılıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir