Tez Nasıl Yazılır? – Tez Hazırlatma – Tez Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Tez Örnekleri – Ücretli Tez Yaptırma – Tez Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

 Tez Nasıl Yazılır? – Tez Hazırlatma – Tez Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Tez Örnekleri – Ücretli Tez Yaptırma – Tez Yaptırma Ücretleri

9 Eylül 2021 1 haftada tez yazmak 15 günde tez yazmak Adım adım tez nasıl yazılır Akademi Delisi nasıl yazılır Tez nasıl yazılır örnek Tez yazma aşamaları Tez yazma fiyatları Tez Yazma programı 0
Çoklu Depolu Araç Yönlendirme

 Tez Nasıl Yazılır?

Yüksek Lisans Tezi yazmayı öğrenen öğrenciler, önce merkezi bir tez sorusunun sunulması ve ardından yanıtlanması gerektiğini öğreneceklerdir. Bir Yüksek Lisans Tezi, bu noktaya kadarki lisansüstü çalışmanızın en göze çarpan parçası olacaktır ve bu çalışmanın omurgasını oluşturan ilgili bir tez sorusu, onu düzyazıdan anlamlıya yükseltir.

Lisans, yüksek lisans, doktora gibi yüksek öğrenimleri bitirme aşamasında, sizlerden bir konuyla ilgili kapsamlı bir çalışma olan tez yazmanız istenir. Tez, diğer yazılı ödevlerin aksine daha kapsamlı daha geniş zamana yayılmış derinlemesine araştırma, ve profesyonellik gerektiren bir ödev türüdür. 

Zamanla yarışırken tez yazmakta zorlanıyorsanız ya da nasıl araştırma yapacağınızı bilmiyorsanızAkademidelisiailesi sizlere destek vermekten mutluluk duyacaktır.

Konu Seçme

1. Bir tez yazmanın amaçlarını düşünün.

Bu proje üzerinde çalışmak için çok zaman harcayacaksınız, bu yüzden akıllıca seçim yapmanız zorunludur. Tipik hedefler (en yaygın ve önemli olandan daha az yaygın olana doğru sıralanmıştır):

Derece almak için – konu yeterince zor olmalı, ancak aynı zamanda yönetilebilir olmalıdır.

İşin tadını çıkarmak – gerçekten ilgilendiğiniz, kısa bir süre sonra sıkılmayacağınız bir konu.
Daha sonra iş bulmak için – eğitiminizden sonra ve/veya hangi şirket için özel olarak ne yapmak istediğinizi biliyorsanız, bu amaca yardımcı olacak bir konu seçmek faydalı olabilir. Yararlı olmak için  tez aslında dünyayı biraz daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı olmak için yararlı olabilir.

2. Tez fikirleri üretin.

Alanınızı bir bütün olarak düşünerek başlayın. Literatürde nerede boşluklar var? Hangi yeni analizleri sunabilirsiniz? Ardından, alanınızda nelerden hoşlandığınızı ve lisansüstü okulda öğrendiklerinizi düşünün. Yazması zevkli ve alanınızla ilgili bir tez oluşturmak için ikisini birbirine bağlamaya çalışın.

En sevdiğiniz çalışma konusunu düşünmeyi deneyin, belirli bir yazar, teori, zaman dilimi vb. olabilir. Bu konuyu nasıl daha fazla ilerletebileceğinizi hayal edin.

Lisansüstü dersleriniz için yazdığınız makalelere göz atmayı düşünebilir ve yöneldiğiniz belirgin bir konu olup olmadığına bakabilirsiniz.

Öğretim üyelerine, favori profesörlere danışın. Yazmak için bazı iyi önerileri olabilir. Genel olarak, çalışmaya başlamadan önce tez danışmanınızla en az bir kez görüşmeniz gerekecektir. Endüstri ortaklarıyla istişare etmeyi düşünün. En sevdiğiniz şirketin, yüksek lisans tezi olarak yapılabilecek bazı işleri olabilir. Bu aynı zamanda daha sonra şirkette bir iş bulmana ve hatta tez için biraz para kazanmana yardımcı olabilir.

Dünyanın daha iyi bir yer olmasına yardım etmek istiyorsanız, yerel kar amacı gütmeyen kuruluşlara ve hayır kurumlarına danışmak veya hakkında yazabileceğiniz olası tez konuları için İnterneti kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Akademidelisi” ailesi olarak,  Tez yazma fiyatları,1 haftada tez yazmak,Tez nasıl yazılır örnek,Adım adım tez nasıl yazılır,Tez Yazma programı,Tez yazma aşamaları,Tez nedir, nasıl yazılır15 günde tez yazmak gibi pek çok alanda sizlere destek vermekteyiz.

Siz de bu aileyle tanışmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

3. Doğru konuyu seçin.

Bir önceki adımda oluşturulan olası konulardan, ilk adımdaki hedeflere, özellikle sizin için en önemli olan hedeflere en uygun olanı bulun. Daha sonra savunabileceğiniz bir yüksek lisans tezinin nasıl yazılacağına dair net, spesifik ve düzenli bir planınız olduğundan emin olun.

4. Tez sorunuzu seçin.

Eğitim topluluğu üyeleri ve müşterileri için önemli araştırmalar ve cevaplar üretecek yüksek lisans teziniz için soruları dikkatlice düşünün. Yüksek lisans tezinizde, bir Yüksek Lisans derecesini tamamlamak için sunulan yazılı sunumda tez sorusunu inanç ve netlikle cevaplamalısınız.

Sorunuzun ve verilen cevapların, mevcut araştırma gövdesine orijinal içerik sağlayacağından emin olun. Mantıklı bir soru aynı zamanda araştırma odaklı, organize ve ilgi çekici olmaya devam edecektir.

Konunuzu ve araştırma yönünüzü formüle ettikten sonra, amaçladığınız araştırma etrafında 5-10 farklı soru formüle etmeyi deneyin. Bu, sizi konunuz hakkında esnek bir şekilde düşünmeye ve ifadelerdeki küçük değişikliklerin araştırmanızın gidişatını nasıl değiştirebileceğini görselleştirmeye zorlar.

5. Araştırmanızı yürütün.

Yüksek lisans tezinizin temel sorusunu cevaplamak için gerekli araştırmayı yapmanız gerekecektir. Metinleri okuyun, deneyleri yapın, tez sorunuzu cevaplamak için yapmanız gerekenleri yapın. Bu, projenizin ilerlemeye değer olup olmadığını veya üzerinde çalışmanız gerekebilecek bazı doğal sorunlar olup olmadığını görmenizi sağlayacaktır. Ayrıca sonraki adımlara geçmek için ihtiyaç duyacağınız bilgileri toplamanıza da yardımcı olacaktır.

6. Komite üyelerinizi seçin.

Genellikle bir tez komitesi üç profesörden oluşur: bir başkan (komisyonunuzun “başkanı”) ve iki okuyucu. İyi anlaştığınız, programlarında projenize ayıracak kadar zamanı olan ve uzmanlık alanları yapmayı düşündüğünüz işle ilgili olan komite üyelerini seçmek önemlidir.

Genellikle, tezinize resmi olarak başlamadan önce komite başkanınız yerinde olacaktır. Size rehberlik etmeye ve projenize girdi sağlamaya yardımcı olabilirler, bu nedenle taahhütlerini ne kadar erken alırsanız o kadar iyi olur. Sizinle buluşmak için çok fazla yükümlülüğü olan bir profesör tarafından tez ilerlemenizin durdurulmasından daha sinir bozucu bir şey olamaz.


Tez yazma fiyatları
1 haftada tez yazmak
Tez nasıl yazılır örnek
Adım adım tez nasıl yazılır
Tez Yazma programı
Tez yazma aşamaları
Tez nedir, nasıl yazılır
15 günde tez yazmak


 

Metinlerinizi Seçmek

1. Bir literatür taraması tamamlayın. Yüksek lisans tezinizle ilgili mevcut literatürü ve araştırmayı gözden geçirin. Bu literatür incelemesi, yüksek lisans tezinizin önemli olmasını ve gereksiz olmamasını sağlamak için kapsamlı olmalıdır.

Tez fikrinizin özgün ve alakalı olması önemlidir. Bunun böyle olduğundan emin olmak için araştırmanızın içeriğinden, diğer kişilerin konu hakkında neler söylediğinden ve konunuzla ilgili genel görüşün ne olduğundan haberdar olmanız gerekir. Konunuzla ilgili arka plan bilgileri ve mevcut materyale dahil olan kişiler hakkında notlar alın.

2. Birincil kaynaklarınızı seçin. Birincil kaynaklar, fikri/hikayeyi/teoriyi/deneyini/vb. yaratan kişi tarafından yazılanlardır. Özellikle analitik bir tez yazıyorsanız, yüksek lisans tezinizde kullanacağınız önemli olgusal temellerdir.

Örneğin, Ernest Hemingway tarafından yazılmış bir roman veya yeni sonuçların ilk kez belgelendiği bilimsel bir dergi makalesi, her ikisi de birincil kaynak olarak kabul edilecektir.

3. İkincil kaynaklarınızı seçin. İkincil kaynaklar, birincil kaynaklar hakkında yazılan kaynaklardır. Yüksek lisans tezinize dahil edilmeleri önemlidir çünkü konunuzun kritik bağlamını sağlam bir şekilde anladığınızı ve alanınızdaki önemli bilim adamlarının konu hakkında söylediklerini anladığınızı göstermeniz gerekecektir.

Örneğin, Ernest Hemingway’in romanı hakkında yazılmış bir kitap veya bir başkasının deneyinin bulgularını inceleyen bilimsel bir dergi makalesi, her ikisi de ikincil kaynak olarak kabul edilecektir.

4. Alıntılarınızı yönetin. Alanınıza bağlı olarak, araştırmanızın çoğunu tezin erken bir bölümüne önden yükleyebilir veya belgenin tamamı boyunca kaynakları dahil edebilirsiniz. Her iki durumda da, birçok farklı alıntıyı takip etmeniz gerekebilir. Alıntılarınızı yazmayı bitirdikten sonra eklemeye çalışmak yerine yazarken takip etmeniz gerekir.

Disiplininize uygun metin içi alıntı biçimini kullanın. En yaygın biçimler MLA, APA ve Chicago’dur. Belgenizin metninde veya bir dipnotta alıntı yaptığınız her kaynak için bir koordinasyon çalışması veya referans girişi oluşturun.

EndNote, Mendeley veya Zotero gibi bir alıntı yönetim yazılımı kullanmayı düşünün. Bunlar, kelime işlemci programınıza alıntılar eklemenizi ve taşımanızı sağlayacak ve sizin için alıntı yapılan çalışmaları veya referans sayfasını otomatik olarak dolduracaktır.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir