Tez Ödevleri  – Tez Hazırlatma – Tez Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Tez Örnekleri – Ücretli Tez Yaptırma – Tez Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Tez Ödevleri  – Tez Hazırlatma – Tez Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Tez Örnekleri – Ücretli Tez Yaptırma – Tez Yaptırma Ücretleri

9 Eylül 2021 Bitirme tez örnekleri Hazır tez örnekleri Lisans tezi örnekleri Tez Arşivi Tez örnekleri word Tez Tarama Siteleri Yök Tez Merkezi Yök Tez Tarama 0
Otomatik Metodolojiler

 Tez Ödevleri 

Tez yazmak günümüzde öğrenciler için oldukça zorlayıcıdır. Bu durumlarda profesyonel bir destek almak en iyi seçim olacaktır. Tez ödevleriniz, alanında uzamanlaşmış “Akademidelisi” ekipleri tarafından titizlikle yapılır. Yapım süresince iletişim halinde olunup istekleriniz gözetilir ve belirtilen sürede teslim edilir.

Anahat Planlama

1. Alanınız/bölümünüz için gereksinimleri bilin. Bir İngilizce Yüksek Lisans Tezi, Kimya Yüksek Lisans Tezinden farklı gereksinimlere sahiptir ve farklı formatlar kullanır. İki tür yüksek lisans tezi vardır:

Nitel. Bu tür bir tez, bir şekilde keşfedici, analitik veya yaratıcı olan bir projeyi tamamlamayı içerir. Genellikle, beşeri bilimlerdeki öğrenciler bu tür bir tezi tamamlar.

Nicel. Bu tür bir tez, deneyler yapmayı, verileri ölçmeyi ve sonuçları kaydetmeyi içerir. Bilimlerdeki öğrenciler genellikle bu tür tezleri tamamlarlar.

2. Tez fikrinizi çivileyin. Araştırmanızla cevaplamayı düşündüğünüz merkezi tez sorusunun net bir ifadesini hazırlayın. Tezinizi açık ve net bir şekilde ifade edebilmeniz önemlidir. Soruyu belirtmekte zorlanıyorsanız, projenizi tamamen yeniden düşünmeniz gerekebilir.

3. Bir taslak hazırlayın. Ana hat, projenizde ilerlerken “nereye gittiğinizi görmek” için faydalı olacak, aynı zamanda komite üyelerinize neyi başarmak istediğiniz ve bunu nasıl yapmayı planladığınız hakkında bir fikir verecektir.

4. Neyi dahil edeceğinizi bilin. Genellikle katı ve kurumsal olarak spesifik olan kesin gereklilikler için üniversitenize danışmalısınız. Ancak, çoğu yüksek lisans tezi aşağıdakileri içermelidir:

  • Baş sayfa
  • İmza sayfası (danışman komitenizin tamamlanmış imzalarıyla birlikte – genellikle savunmada veya projenin tamamlanmış sayılmasından sonra elde edilir)
  • Özet – bu, tezinizde tamamladığınız çalışmanın kısa (bir paragraf kadar) açıklaması/özetidir.
  • İçindekiler (sayfa numaralarıyla birlikte)
  • Tanıtım
  • Kağıt gövdesi
  • Çözüm
  • Atıfta Bulunan Eserler veya Bibliyografya
  • Gerekli ekler veya son notlar

Akademidelisi” ailesi olarak, Tez örnekleri word,Yök Tez Merkezi,Bitirme tez örnekler,Yök Tez Tarama,Tez Arşivi,Hazır tez örnekleri,Lisans tezi örnekleri,Tez Tarama Siteleri gibi pek çok alanda sizlere destek vermekteyiz.

Siz de bu aileyle tanışmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazma Sürecinde İlerlemek

1. Bir program yapın. Birçok kişi için işe yarayan bir yaklaşım, yazma programınızı son tarihten itibaren planladığınız ve geriye doğru çalıştığınız bir ters takvim kullanmaktır. Projeyi tamamlamak için ne kadar zamanınız olduğunu ve bireysel son tarihlerle yönetilebilir parçalara ayırmanız gerektiğini biliyorsanız (bu son tarihler sadece sizin için mi yoksa komite başkanınız için de mi), daha az olasısınız. 

2. Her gün biraz yazın. 100 sayfalık bir tez yazmak göz korkutucu bir iş olabilir, ancak örneğin 2 ay boyunca her gün 1.000 kelime yazarsanız, o zaman bu son teslim tarihini kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Kesin zaman aralığınız değişecektir, ancak kendinize yazmak için mümkün olduğunca fazla zaman ayırmaya çalışmalısınız ve bir aydan az olmamalıdır. Hayal kırıklığına uğramamaya ve işinizi ertelememeye çalışın çünkü o zaman birikecek ve yönetilemez hale gelecektir.

3. Pomodoro Tekniğini deneyin. Tezlerinde kendini motive etmekte ve üretken olmakta zorlanan birçok kişi, Pomodoro Tekniği ile “domates” üzerinde çalışmayı faydalı bulmaktadır. Temel fikir, 25 dakikalık tamamen odaklanmış bir çalışmayı tamamlamanız, ardından 5 dakikalık bir mola vermenizdir. Bu, işinizi yönetilebilir parçalara böler ve genellikle büyük, uzun vadeli bir projeye eşlik eden bunalmışlık hissini azaltabilir.

4. Mola verin. Özellikle büyük ölçekli bir proje üzerinde çalışırken, beyninize arada bir mola vermek önemlidir. İçerik kalitesini kaybetmeden zamanın %100’ünde odaklanmış ve görev başında kalamazsınız ve birkaç gün boyunca fikirlerinizden uzaklaşmanıza izin vermek, işinize geri döndüğünüzde size yeni bir bakış açısı kazandıracaktır. Daha önce görmediğiniz hataları yakalayacak ve daha önce düşünemediğiniz yeni cevaplar bulacaksınız.

5. Size uygun bir yazma süresi bulun. Bazı insanlar sabahları en iyi şekilde çalışırken diğerleri geceleri daha etkili bir şekilde odaklanabilir. Ne zaman en üretken olduğunuzdan emin değilseniz, farklı yaklaşımlar deneyin ve sizin için en iyisinin ne olduğunu görün.

6. Girişinizi yazın. Tez teklifinizin girişinizi yazmak için yararlı bir başlangıç ​​noktası olduğunu görebilirsiniz. Girişinizin başlangıcı için teklifinizin bölümlerini kopyalayıp yapıştırmak isteyebilirsiniz, ancak fikirlerinizi ilerledikçe değiştirmenin sorun olmadığını unutmayın. Yazma süreciniz boyunca, hatta belki de büyük bir bölümü veya bölümü her bitirdiğinizde, girişinizi birkaç noktada tekrar gözden geçirmek ve gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

7. Literatür incelemesini dahil edin. Tezinize başlamadan önce bir literatür taraması yazmanız istendiyse, iyi haber: zaten neredeyse bir bölümün tamamını yazdınız! Yine, çalışmayı yeniden şekillendirmeniz ve gözden geçirmeniz gerekebilir ve muhtemelen işinizde ilerlerken incelemeye ekleme fırsatı da bulacaksınız.

Henüz yazılmış bir literatür incelemeniz yoksa, araştırmanızı yapmanın zamanı geldi! Literatürün gözden geçirilmesi, esasen, başvurduğunuz birincil ve ikincil kaynaklardan çok sayıda doğrudan alıntı içeren, konunuzla ilgili mevcut tüm araştırmaların bir özetidir.

8. Çalışmanızı bağlamsallaştırın. Mevcut bursu inceledikten sonra, çalışmanızın mevcut bursa nasıl katkı sağladığını yani çalışmanızla alana neler kattığınızı anlatmalısınız.

9. Tezinizi yazın. Tezin geri kalanı alana göre büyük ölçüde değişir. Bilim temelli bir tez, birkaç ikincil kaynak içerecektir, çünkü çalışmanızın geri kalanı bir çalışmanın sonuçlarını açıklamayı ve sunmayı içerecektir. Öte yandan bir edebi tez, belirli bir metin veya metinlerin bir analizini veya okumasını oluşturduğu için muhtemelen ikincil bursdan alıntı yapmaya devam edecektir.

10. Güçlü bir sonuç yazın. Sonucunuz, bu yüksek lisans tezinin konu topluluğu için önemini detaylandırmalı ve gelecekteki araştırmacıların konuyla ilgili bilgilerle devam etmek için izleyebilecekleri yönü önerebilir.

11. Ek bilgiler ekleyin. Uygun şekilde ilgili çizelgeleri, grafikleri ve şekli eklediğinizden emin olun. Ayrıca, çalışmanızın sonuna işinizle ilgili ancak yüksek lisans tezinizin ana sorusuna teğet olan ekler eklemeniz gerekebilir. Çalışmanızın tüm yönlerinin kurum ve disiplin beklentilerinizin yönergelerine uygun olarak biçimlendirildiğinden emin olun.


Tez örnekleri word
Yök Tez Merkezi
Bitirme tez örnekleri
Yök Tez Tarama
Tez Arşivi
Hazır tez örnekleri
Lisans tezi örnekleri
Tez Tarama Siteleri


Tezinizi Bitirmek

1. Taslağınızı üniversitenizin gereksinimleriyle karşılaştırın. Tezler ve tezler için biçimlendirme gereksinimleri herkesin bildiği gibi sıkıcı ve karmaşıktır. Belgelerinizin genel olarak departmanınız ve özel olarak komite başkanınız tarafından belirlenen tüm gerekliliklere uygun olduğundan emin olun.

Birçok bölüm veya program, tezler ve tezler için bir belge şablonu sağlar. Bunlardan birine sahipseniz, böyle bir şablonu işinizin başından itibaren kullanmak (yazınızı kopyalayıp içine yapıştırmak yerine) en kolayı olabilir.

2. Doğruluğu için tüm tezi tekrar okuyun. Mümkünse, yazmayı bitirdikten sonra bir hafta kadar ara verin ve beyninize bir mola verin. Ardından, yapmış olabileceğiniz dilbilgisi hatalarını veya yazım hatalarını yakalamak için taze gözlerle geri dönün. Yazma sürecinde bu kadar derine indiğinizde, aslında ne yazdığınızı okumak yerine ne demek istediğinizi okumak kolaydır. Bu nedenle, çalışmanızı ve yazınızı daha etkili bir şekilde değerlendirebilmeniz için bir adım geri atmanız önemlidir.

Alternatif olarak, küçük dilbilgisi/yazım/noktalama hatalarını ve yazım hatalarını yakalamanıza yardımcı olması için güvenilir bir meslektaşınızdan veya arkadaşınızdan tezinizi okumasını isteyin.

3. Bölümünüzün politikalarına göre tüm yazdırma yönergelerini izleyin. Üniversiteniz için yüksek lisans tezinizin bir veya daha fazla kopyasının yanı sıra kendiniz için isteyebileceğiniz diğer kişisel kopyaları yazdırmak için muhtemelen (cepten) ödemek zorunda kalacaksınız. Bu son aşamada olası aksilikleri önlemek için bu yönergelere uyduğunuzdan emin olun.

4. Tez savunmanız için hazırlanın. Yüksek lisans tezinizin yazılı kısmını tamamladıktan sonra, muhtemelen, tezinizde tartışılan fikirleri komite üyelerinize sunmanızı içeren bir savunmaya katılmak zorunda kalacaksınız. Bu, süreç boyunca öğrendiklerinizi göstermek ve komite üyelerinize olabilecek herhangi bir soru veya endişelerini dile getirme şansı vermek için harika bir fırsattır.

5. Tezinizi gönderin. Kurumunuzun muhtemelen tezinizi göndermek için çok özel yönergeleri vardır. Çoğu üniversite, tez ve tez arşivleri aracılığıyla elektronik yayın (veya en azından izleme) için tezinizi Pro Quest’e yüklemenizi ister. Gönderim için okulunuzun özel yönergelerini izlediğinizden emin olun.

Sizler de profesyonel ekipler tarafından, Tez örnekleri word,Yök Tez Merkezi,Bitirme tez örnekler,Yök Tez Tarama,Tez Arşivi,Hazır tez örnekleri,Lisans tezi örnekleri,Tez Tarama Siteleri ve daha bir çok alanda hizmet almak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir