Uyarlanabilir Mobil Uygulamalar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Uyarlanabilir Mobil Uygulamalar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

18 Nisan 2022 Mobil uygulama geliştirme Mobil uygulamalar Mobil yazılım firmaları 0

Aktör-Ağ Teorisinin Sınırlamaları ve Eleştirileri

Aktör-ağ teorisinin birkaç ana eleştirisi vardır. Başlangıç ​​olarak, Grint ve Woolgar’ın (1997) bir ağın sınırlarının nerede yattığının veya bir ağın kimin açıklamasının kesin olarak alınması gerektiğinin her zaman yeterince açık olmadığı eleştirisi var. Analistin hikayesinin, sanki bu nesnel olarak mevcutmuş gibi, “gerçek” ağın tanımına bağlı göründüğünü belirtiyorlar.

İkinci bir eleştiri, ANT’nin insan olmayan aktörlere yaklaşımıyla ilgilidir. Collins ve Yearley (1992) tarafından yapılan bir eleştiri, “şeylere” özerk bir ses verirken ANT’nin gerçekçi ve teknik açıklamalara çok fazla teslim olduğunu iddia ediyor. Cevap olarak, Callon ve Latour (1992) teknolojik eserlerin toplumsalın dokusunda yer aldığını ve “dayanıklılıkları ve uyumları içinde görülen toplumsal ilişkiler” olduğunu iddia ederler.

Üçüncü olarak, Grint ve Woolgar (1997), ANT’nin bazen bir teknolojinin “gerçek” teknik kapasitelerine atıfta bulunma ihtiyacında bir dereceye kadar kalıntı teknikçiliğini koruduğunu iddia eder. Callon’un (1986) bir Fransız elektrikli otomobili yapma girişimlerine ilişkin analizini aktarıyorlar; burada, Callon’un katalizörlerin hızla kirlenmeye yönelik “talihsiz eğilimine” atıfta bulunduğunu iddia ediyorlar.

Aktör-ağ teorisinin özcülük karşıtı yaklaşımının, bu “gerçek mülkiyetin” bir inşa olarak ele alınmasına işaret edeceğini belirtiyorlar. Bununla birlikte, bu küçük çekincelere rağmen, Grint ve Woolgar, aktör-ağ teorisinin, “makine içinde bir tanrı”nın varlığına dayanmayan bir teknoloji anlayışı olasılığına işaret ettiğini belirtiyorlar.

Sonuç

Bu makalede, bilgi sistemlerinin hem insan hem de insan olmayan varlıkları içeren sosyo-teknik bir disiplin olduğunu ve bilgi sistemleri uygulamalarının kaçınılmaz olarak bir tür teknolojik yeniliği içeren karmaşık faaliyetler olduğunu savundum. Ayrıca, bilgi sistemlerinin nasıl kurulduğuna, uygulandığına ve kullanıldığına dair basit görüşlerin genellikle insan ve insan olmayan aktörler arasındaki önemli etkileşimleri gizlediğini ve dolayısıyla ne olduğuna dair tam bir resimden daha azını verdiğini savundum.

Bir aktör-ağ yaklaşımı, sosyal ve teknik ve dolayısıyla insan ve insan dışı aktörleri farklı şekillerde ele alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bilgi sistemlerinin inşası ve kullanımı gibi sosyo-teknik durumlarda yer alan insan ve insan olmayan aktörlerin birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğini vurgulamak, bir ANT araştırma çerçevesini benimsemenin önemli bir faydasıdır. Bu etkileşimlerin istikrarlı ağların oluşumuna nasıl yol açabileceğini göstererek, aktör-ağ teorisi, bu tür çalışmaların karmaşıklığını ele almanın yararlı bir yolunu sunar.


Mobil uygulamalar
Mobil uygulama geliştirme
Mobil uygulama hizmeti
Mobil uygulama Fiyatları
Mobil App Yazılım
Mobil yazılım firmaları
Mobil Uygulama yazılımcısı
Mobil uygulama Haberleri


Uyarlanabilir Mobil Uygulamalar

İki teknolojik gelişmenin yakınsaması, mobil bilişimi bir gerçeklik haline getirdi. Son birkaç yılda, gelişmiş ülkeler kablosuz iletişim tesislerini kurmak ve dağıtmak için büyük miktarlarda para harcadılar. Başlangıçta (hala kullanımın çoğunluğunu oluşturan) telefon hizmetlerine yönelik olan aynı altyapı, veri aktarımı için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Buna paralel olarak, kablosuz LAN teknolojileri, trafiğin yoğun olduğu birçok yerde etkin nokta kapsamı sağlıyor.

İkinci gelişme, dizüstü bilgisayarlar, avuç içi bilgisayarlar veya işlevsel olarak geliştirilmiş cep telefonları gibi taşınabilir hesaplama cihazlarına yol açan bilgisayar donanımının boyutundaki sürekli küçülmedir. Mevcut teknoloji göz önüne alındığında, bir kullanıcı taşınabilir bir cihazda bir dizi uygulamayı çalıştırabilir ve mevcut konumuna bağlı olarak çeşitli iletişim bağlantıları üzerinden iletişim kurabilir.

Daha sonra daha detaylı olarak açıklanacağı gibi, mobil bilgi işlem ortamı oldukça dinamiktir. Mevcut bir bant genişliği, seçilen kablosuz erişim teknolojisine bağlı olarak büyüklük sıralarına göre değişir.

Ayrıca taşınabilir aygıtlar, işlem gücü, bellek, görüntüleme yetenekleri ve diğer özellikler açısından farklılık gösterir. Genel olarak uygulamaların, örneğin verileri filtreleyerek ve sıkıştırarak veya kullanıcıya sunulan işlevselliği değiştirerek mevcut ortama “uyum sağlaması” gerektiği tartışılır.

Hatta bazı araştırmacılar, yalnızca mobil cihazlarda yürütülmesi amaçlananların değil, gelecekteki tüm uygulamaların, değişen gereksinimlere ve değişen uygulama ortamlarına mikrosaniyelerden yıllara kadar değişen zaman ölçeklerinde uyum sağlayabilmesi gerektiğini bile savunuyorlar. Bu makale, uyarlanabilir mobil uygulamalar üzerindeki çalışmaları gözden geçirmekte ve gelecekteki eğilimler hakkında bir genel bakış sunmaktadır.

Uyarlanabilir uygulamalara alternatif, en düşük ortak payda için tasarlanmış tek bir uygulama (kaynak kullanılabilirliği açısından) veya belirli ortamlar için ayarlanmış, işlevsel olarak aynı veya benzer birden çok ikili dosya uygulamaktır.

İlki, kaynak açısından daha zengin ortamlarda çalışırken uygulama özelliklerini gereksiz yere feda edecektir. İkinci yaklaşım, birkaç nedenden dolayı daha düşük bir çözümdür. Taşınabilir bir cihazın kullanıcısı, tipik olarak bu cihazlarda bulunan sınırlı depolama yeteneklerini tüketen birden fazla uygulama yüklemeli ve bakımını yapmalıdır. Ayrıca potansiyel olarak farklı kullanıcı arayüzleri ile sonuçlanır ve “aynı” mobil uygulamayı birden çok kez geliştirirken yüksek yazılım geliştirme giderlerine neden olur. Son olarak, kullanıcıyı mevcut yürütme koşullarını belirlemeye ve “doğru” uygulamayı seçmeye zorlar.

Bir sonraki bölüm, mobil uygulama tasarımına yönelik uyarlanabilir yaklaşımların motivasyonunu gözden geçirecektir. Ardından, uyarlanabilir mobil uygulamalara yönelik geleneksel yaklaşımları kısaca gözden geçireceğiz, ardından uyarlanabilir mobil uygulamaları desteklemesi amaçlanan mobil ara katman yazılımını tartışacağız. Makale, son teknolojinin kısa bir sonucuyla bitiyor ve gelecekteki çalışma alanlarını tanımlıyor.

Kablosuz iletişim ve taşınabilir cihazlar, mobil kullanıcıların bilgiye her yerde ve her zaman erişmesini mümkün kılar. Tüm taşınabilir cihazlarda ve çok çeşitli kablosuz erişim ağlarında iyi çalışan uygulamaları tasarlamak, uygulamak ve dağıtmak önemsiz değildir.

Mobil uygulamaların tasarımını etkileyen en az üç ortak faktör vardır: taşınabilir cihazlar, ağ bağlantısı ve mobilite. Taşınabilir cihazlar, kaynak kullanılabilirliği açısından birinden diğerine farklılık gösterir. Dizüstü bilgisayarlar gibi cihazlar hızlı CPU’lar ve büyük miktarda RAM ve disk alanı sunabilirken, cep bilgisayarları ve telefonlar gibi diğerleri genellikle kıt kaynaklara sahiptir.

Kaynak kullanılabilirliğini artırmak ya imkansızdır ya da çok pahalıdır. Bu nedenle, uygulamalar optimum kaynak kullanımını sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Genel olarak taşınabilir cihazların tasarımında boyut, ağırlık, dayanıklılık ve uzun pil ömrü gibi özellikler hedeflenir. Farklı cihazlar, mobil uygulamalar için çok heterojen yürütme ortamları sağlayarak CPU hızı, bellek, G/Ç yetenekleri ve güç tüketimi arasındaki farklı dengeleri vurgulayacaktır.

Mobil senaryolarda ağ bağlantısı, sınırlı bant genişliği, yüksek hata oranı, daha yüksek maliyet ve güç sınırlamaları, mevcut spektrum ve mobilite nedeniyle sık bağlantı kesilmeleri ile karakterize edilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir