Web İzleme Ürünleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Web İzleme Ürünleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

12 Ekim 2022 Gmail geçmiş görme Web ve Uygulama Etkinliği kapatma Web ve Uygulama Etkinliği nasıl Açılır 0
Veri Analizi için Web Araçları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

İstemcide Casusluk

Ağ geçidi günlüğü yetersiz olduğunda, bağlantılar doğrudan kaynakta izlenebilir ve kaydedilebilir. Bir tuş vuruşu günlüğü programı, bir kişinin bilgisayara yazdığı her şeyi kaydedebilir ve hatta birçoğu, ekran görüntüsü almak veya masadaki Web kamerasını kullanarak, gerçekte bilgisayar başında oturan kişinin değil, sadece oturan kişi olduğunu kanıtlamak için teknolojiler içerir. terminale kadar yürüdü.

İstemci koklama programları, kullanıcının herhangi bir zamanda bilgisayarla ne yaptığını tam olarak kaydetmede mükemmeldir. Birçoğu, kullanıcının tüm tuş vuruşlarını, fare hareketlerini ve etkin pencerelerini kaydederek, tüm bilgi işlem oturumunun yeniden oluşturulmasına olanak tanır. Ayrıca, oyun oynamak ve iş başvuru mektuplarını yazmak gibi diğer istenmeyen etkinlikleri de yakalayabilirler.

Ancak, bu programların kendi hataları yoktur. Her şeyden önce yönetici, özellikle dizüstü ve diğer mobil bilgisayarlarda göründüğü kadar kolay olmayan programı kullanıcının bilgisayarına kurmalıdır.

İkinci olarak, program izlenen çalışanlar tarafından algılanabilir (ve dolayısıyla silinebilir) olmamalıdır. Yöneticiler daha sonra, herhangi bir istenmeyen faaliyet olup olmadığını veya daha fazla araştırmayı gerektirecek kadar yeterli olup olmadığını belirlemek için dağlarca toplanan veriyi gözden geçirmelidir. Ancak, daha önce açıklanan endişeleri değişen derecelerde karşılayan ürünler mevcuttur ve bir sonraki bölümde bu ürünlerden bazıları tartışılacaktır.

İnternet Kullanımını Kontrol Etmek İçin Yazılım Ürünleri

Daha önce de belirtildiği gibi, kontrol mekanizması olarak hizmet edebilecek çeşitli ürünler mevcuttur. Bunlar aşağıdaki beş kategoride gruplandırılmıştır. Yazılım ürünlerinin gelip gittiğini ve belirli ürünlerin ve şirketlerin mevcudiyetinin piyasa güçlerine tabi olduğunu unutmayın. Kategorilerin kendileri, geleceğin neler getireceğini kim bilebilir olsa da, şimdilik sabit kalmalıdır. Örneğin, bu bölüm 1999’da yazılmış olsaydı, muhtemelen dosya paylaşımıyla ilgili bir bölüm olmayacaktı.

Web İzleme Ürünleri

Popüler basın makaleleri, kişisel Web kullanımıyla ilgili bir sorun olarak büyük ölçüde çalışanların siber gevşemesine odaklandığından, işverenlerin bu sorunları yönetmesine yardımcı olmak için bir dizi ürün oluşturulmuştur. Yazılım ürünlerinin tümü bir dereceye kadar özelleştirilebilir, ancak bu ürünlerin iki ana sınıflandırması vardır: Web kullanımını izleyen ve kaydedenler ve uygunsuz olarak görülen belirli Web sitelerine erişimi aktif olarak engelleyenler. Kapsamlı olması amaçlanmayan takip edilecek liste, bu ürünlerden birkaçını detaylandırıyor.

Cybersitter ve NetNanny, istemciye yüklendikleri ve kullanıcılar tarafından görülen Web sayfalarının günlüklerini tuttukları için büyük ölçüde bireylere yönelik iki programdır. Ancak Websense, tüm bir ağın Web kullanımını izlemek için tasarlanmıştır.

Güvenlik duvarının yakınında çalışır ve ağdan ayrılan tüm Web isteklerini günlüğe kaydeder. Bu programların tümü, belirli Web Sitelerine erişimi engellemek ve/veya kaydetmek için yapılandırılabilir. Bu programlardan bazıları, günün farklı saatlerinde farklı erişim kurallarına izin verecek şekilde uyarlanabilir.

Örneğin, bir kuruluş çalışanlarının interneti alışveriş ve diğer kişisel eğlenceler için normal iş saatlerinden önce ve sonra ve öğle saatlerinde kullanmalarına izin vermek isteyebilir.


Gmail geçmiş görme
Web ve Uygulama Etkinliği nasıl Açılır
Web ve Uygulama Etkinliği kapatma
Web Uygulama etkinliği silme
Google geçmişi görme
BUİS Bandrol
Darphane bandrol sorgulama


E-Posta İzleme Ürünleri

E-posta, yalnızca gelen posta hesaplarını inceleyerek veya giden posta için basit posta aktarım protokolü sunucusunun eylemlerini günlüğe kaydederek kolayca izlenebilir. Bu günlüklerin okunması, özellikle büyük hacimli posta ve kullanıcılar söz konusu olduğunda genellikle zordur. MIMESweeper ve Message Inspector gibi bir dizi ürün, günlükleri ayrıştırmaya veya kullanıcıları veya anahtar kelimeleri aramaya yardımcı olabilir.

Şifreli e-posta kendi zorluklarını sunabilir ve bir kuruluşta güçlü şifreleme kullanımına ilişkin ek politikalar gerekli olabilir.

Y ahoo! gibi popüler Web tabanlı sağlayıcılar aracılığıyla gönderilen e-postaları izleme veya Hotmail de zor olabilir, çünkü mesaj hiçbir zaman kuruluşun SMTP sunucularından geçmez ve kuruluşun kullanıcıların posta kutuları üzerinde doğrudan kontrolü yoktur. Bu tür posta hizmetlerinin izlenmesi, genellikle bir sonraki bölümde listelendiği gibi genel bir izleme aracı aracılığıyla yapılır.

Dosya Paylaşımlı İzleme Ürünleri

Dosya paylaşımının, izlenmesi en kolay uygulamalardan en zorlularından birine geçiş ve azalma geçmişi vardır. Dosya paylaşım hizmetlerinin kullanıcıları, genellikle hizmetlerini durdurmak için kurumsal girişimler etrafında ve yoluyla çalıştırmanın yollarını bulmaya çalışırlar.

Özellikle Yale ve Indiana gibi yüksek profilli üniversitelerde bu programları kullanmalarına izin verilmesini talep eden kullanıcılar tarafından başka sorunlar yaratıldı. Bu durumlarda, diğer yasal trafik geciktiğinden, bu hizmetlerin kullanabileceği bant genişliği miktarını sınırlamak için bir şeyler yapılması gerekiyordu. Ağ yöneticilerine dosya paylaşım trafiğini azaltma veya ortadan kaldırma arayışlarında yardımcı olmak için bir dizi donanım ve yazılım çözümü ortaya çıktı.

Yazılım tarafında ise halihazırda var olan güvenlik duvarlarının belirli TCP portlarındaki trafiği engelleyecek şekilde yapılandırılabileceğinden bahsetmiştik. DynaComm I:scan gibi diğer programlar, paket türünü ve bloke edilip edilmeyeceğini belirlemek için uygulama katmanındaki paketleri incelemek üzere tasarlanmıştır.

Packeteer gibi donanım çözümleri, belirli uygulamalar için mevcut olan bant genişliği miktarını kontrol etmek için ağa bağlanır. Packeteer, genel olarak sansürle veya kaynaklara erişimi kısıtlamakla suçlanmak istemeyen, ancak yine de binlerce kullanıcı arasında bant genişliği endişeleriyle uğraşmak zorunda olan kolejlerde ve üniversitelerde en popüler olmuştur.

Anlık Mesajlaşma (IM) İzleme Ürünleri

IM’nin “ateşle ve unut” doğası, onu uzun süre izlenmesi en zor uygulamalardan biri haline getirdi. İşverenler genellikle IM sunucularını veya istemcileri kontrol etmedikleri için sorun daha da kötüleşti.

2002 yılında, IM uygulamalarını ve içeriğini başarılı bir şekilde izleyen, aracı kurumlar ve müşterileri arasındaki tüm işlemlerin günlüklerinin tutulmasıyla ilgili belirli ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gerekliliklerine büyük ölçüde uymak için uygulanan uygulamalar oluşturuldu. IM genellikle bant genişliğini korumak için izlenmez, ancak e-postaya benzer bir üretkenlik tüketimine dönüşebilir.

Facetime, muhtemelen kurumsal IM’yi izlemede liderdir. Facetime ürünü, SEC tarafından düzenlenen işletmelerde ve bilgi özgürlüğü gereksinimleri olan devlet kurumlarında önemli olan tüm IM etkinliklerini kaydedebilir.

Vericept ayrıca çok amaçlı izleme yeteneklerine sahiptir, ancak büyük ölçüde IM etkinliğini izlemeye, engellemeye ve kaydetmeye odaklanır. IM’yi engellemek ve izlemek ve şifreleme kullanarak güvenli bir şekilde iletişim kurmak isteyen kuruluşlar Compliancer Hub’a başvurabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir