İstemcide Casusluk – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

İstemcide Casusluk – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

12 Ekim 2022 Casus yazılım En iyi casus programı ücretsiz Telefona uzaktan casus yazılım yükleme 0
Hedefleri Koruma

Genel İzleme (İstemcide Casusluk) Araçları

Genel izleme araçları olarak sınıflandırılan, neredeyse tam kullanıcı izleme için bir dizi daha güçlü, daha az spesifik araç vardır. Bu araçlar istemcide kurulur ve bir kullanıcının bilgisayarla yaptığı hemen hemen her şeyin bir kaydını oluşturabilir. Kayıtlar bir ağ veritabanına yazılabilir veya hatta başka bir hesaba e-posta ile gönderilebilir.

TrueActive, büyük olasılıkla belirli izleme amaçları için işletmelere pazarlanan bu tür bir programın orijinal örneğidir. Spy Agent ve eBlaster dahil olmak üzere bireyleri hedef alan birçok program da vardır.

Yöneticiler genellikle bu programların sağladığı, çoğu zaman bir yöneticinin gerçekten bilmek istediğinden daha fazla miktarda veriye şaşırırlar. Genel bir izleme aracı uygulamadan önce sonuçları dikkatlice değerlendirilmelidir. Çalışanlar bu tür bir toplam izlemeye şiddetle tepki verebilir.

Hedefler ve İzleme Çözümleri Arasında Önerilen Uyumu Aramak

Verimlilik büyük bir endişeyse, pasif ancak kapsamlı bir günlük kaydı aracıyla başlanabilir. Siber gevşeme kolayca görülebilir ve ölçülebilir, ancak dikkat çekmeden yapılır. Geleneksel olarak gözlemlendiği gibi, bir çalışanın üretkenliği düştüğünde, siber gevşemeyi gösteren teknik veriler mevcuttur.

Bu, pozitif disiplin önlemleri uygulamak veya bir fesih işlemini desteklemek için kullanılabilir. Periyodik olarak ve bir durum oluştuğunda, çalışanlara kuruluşun kişisel İnternet kullanımı ve bunun sonucunda ortaya çıkan yaptırım eylemleriyle ilgili politikası hatırlatılmalıdır. Bu, olası kusurlu tarafları utandırmak için değil, daha çok politikayı belirgin kılmak içindir.

En büyük endişe yasal sorumluluk ise, iletilen verilerin izlenmesi ve kaydedilmesi için asgari düzeyde müdahaleci araçlar da kullanılabilir. Aralık 2002’de, beş büyük Wall Street aracı kurumu, e-postaları gereken iki yıl boyunca saklamadıkları için 1,65 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Bir kuruluş, gerekli olduğu durumlar dışında, herhangi bir inceleme yapmadan basitçe günlüğe kaydederek ve İnternet trafiği kayıtlarını muhafaza ederek bu tür cezalardan kaçınabilir. RIAA ve diğer eğlence sektörü grupları, 2003’ün başlarında, şirketlerin sorumlu tutulmaması için, çalışanlarının telif hakkıyla korunan müzik ve video dosyalarına erişmek için şirket ağlarını kullanmamalarını aktif olarak sağlamaları için kuruluşları uyarmaya başladı.

RIAA, müzik ve video dosyalarında ticaret yapmış olabilecek kişileri belirleyerek, şirketlere ve üniversitelere suçluların IP adreslerini ve erişim sürelerini sağlıyor. Sonunda, bu stratejiyi takip eden bir şirket, kayıt incelemesinden çok kayıt tutma ile ilgilenecektir.

Üçüncü hedefi, bant genişliğini korumayı takip eden bir kuruluş, büyük olasılıkla tüm izleme araçları arasında en az pasif olanı kullanabilir, yalnızca bant genişliği kullanım artışlarını meydana geldikleri yerde gözlemleyebilir ve bunların kurumsal hedeflerle ilişkilerine tanık olabilir. Bant genişliğini sürekli olarak işle ilgili malzemeyle dolu gören bir firma, ek bant genişliği kaynakları eklemeyi araştırmak isteyebilir.


Telefona uzaktan casus yazılım yükleme
mSpy casus
WhatsApp casus yazılım
Casus yazılım
En iyi casus programı ücretsiz
Whatsapp casus program nasıl anlaşılır
Casus yazılım ne demek
Casus programı


Aynı zamanda, işle ilgili olmayan bilgilerle bilinen popüler İnternet hedeflerine erişimi aniden engelleyen veya “kısan” kuruluşlar, büyük olasılıkla birçok sorunu çözecektir. Çalışanların, şikayet etmekten ve bu sitelere artık hiç veya yüksek hızlarda erişememekten dolayı bir karmaşaya neden olmaktansa, işe gitmeleri veya başka bir eğlence aracı belirlemeleri gerektiğinin farkına varmaları daha olasıdır.

Bu yazı, çeşitli kontrol mekanizmalarının ayrıntılarını içermektedir. İzleme için hedefler, izlenecek uygulamalar ve izlemeyi gerçekleştirmenin yolları listelenmiştir. Ayrıca, izlemeyi gerçekleştirmek için kullanılabilecek gerçek araçların adlarını listeler. Bu makalenin şu ana kadar tartışmadığı şey, izlemenin uygulanabilirliği ve sonuçlarıdır.

Bir dizi çalışmada (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) İnternet izlemenin gerçekten de çalışanları görevde tutmak üzerinde önemli bir olumlu etkisi olduğu bulundu. Bununla birlikte, izlenen çalışanların işten ayrılma olasılıklarının daha yüksek olduğu ve diğer örgütsel faaliyetlere katılma olasılıklarının daha düşük olduğu da bulundu.

Bazı kuruluşlar, faaliyetlerin çoğunun (hepsi değilse de) izlenmesinin basitçe beklendiği bir kültüre sahiptir. Bu endüstriler genellikle nakit veya finansal olarak ilgili işlemleri (örneğin bankalar, kumarhaneler) yürüten veya fiziksel ve/veya ulusal güvenlikle ilgilenenleri içerir. Bu durumlarda, izleme kültüre uyar ve kuruluş zaten çalışanları başka şekillerde izliyorsa, bilgisayar sistemlerini izlemek de mantıklıdır.

Diğer kuruluşların genellikle izlemeden nefret eden kültürleri vardır. Yayıncılık, akademi ve diğer “medeni özgürlükler” örgütleri gibi bazı endüstriler, temelleri ifade özgürlüğü ve sınırsız hakikat arayışına odaklandığından, çalışanlarını genellikle izlemez. Bu endüstrilerde izlemenin uygulamaya konulması, muhtemelen çalışanlar ve yönetim arasında bir kültür çatışmasına yol açacaktır.

O zaman soru şu olur: “Çalışanları kızdırmadan ve kuruluşta istenmeyen stres yaratmadan izlemenin faydalarından nasıl yararlanılır?” Kontrol mekanizmalarının kurumsal hedef ve ilkeleri nasıl desteklediğinin net bir şekilde anlaşılmasıyla çalışanlara iletilmesi anahtardır. Kimin izleneceği, neyin izleneceği ve izlemenin ne zaman yapılacağına ilişkin açık ifadeler de büyük ölçüde AUP’ler aracılığıyla çalışanlara iletilmelidir.

  • Kabul Edilebilir Kullanım Politikası (AUP): Bir kuruluşta, şirketin ağlarının ve bilgisayar sistemlerinin izin verilen ve kısıtlanmış kullanımlarını ana hatlarıyla belirtmek için oluşturulan bir politika.
  • Bant genişliği: Halk arasında, bir bağlantı için kullanılabilen ağ kapasitesi miktarı.
  • Engelleme: Kurumsal ağ geçidinde erişimi kısıtlayarak İnternet içeriğine ve hizmetlerine erişime izin vermemenin bir yolu.
  • Siber Kaytarma: Bir çalışanın bir iş arkadaşının ofisinde veya telefonda nasıl zaman geçirebileceğine benzer şekilde, bir iş günü içinde zaman kaybetmek için İnternet’i kullanma süreci.
  • Günlüğe Kaydetme: Tüm çalışanların İnternet kullanımının bir kaydını oluşturma.
  • OSI Katmanı 4: Hizmet farklılaşması ve bağlantı yönetimi sağlayan bir ağ bağlantısının Taşıma Katmanı. Açık Sistemler Ara Bağlantı modelinden.
  • OSI Katman 7: Bir ağ bağlantısının Uygulama Katmanı. Uygulamaların ağ işletim sistemiyle nasıl çalıştığını açıklar. Açık Sistemler Ara bağlantı modelinden.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir