Web Tabanlı Kurslar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Web Tabanlı Kurslar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

25 Ağustos 2022 Kendini geliştirme kursları Modern Web geliştirme Kursu | Sıfırdan Sektörün Yükseklerine kupon Web tabanlı içerik yönetim sistemleri Nedir 0
Yapay Veri Kümesi

Web Tabanlı Kurslar

Web tabanlı kurslar, kursun tamamının internette alındığı kurslar olarak tanımlanmaktadır. Bazı kurslarda oryantasyon için bir ön görüşme olabilir. Gözetimli sınavlar, Web tabanlı kursun kaynağından veya bir test tesisinde site dışında da verilebilir.

İnternet tabanlı kurs, müfredat, ders materyalleri, sohbet alanı, tartışma listesi ve e-posta hizmetleri ile sanal bir sınıf haline gelir. Navarro bir başka tanım daha sağlar: tamamen etkileşimli, multimedya yaklaşımı. 2002 rakamları, iki milyondan fazla öğrencinin en az bir Web kursu aldığını göstermektedir. E-Öğrenmeye göre, 3.000’den fazla üniversite önemli Web kursları sunar.

Web ile geliştirilmiş kurs, geleneksel sınıfın bileşenleriyle bir karışımdır ve kurs müfredatı, ödevler, veri dosyaları ve test incelemeleri gibi bazı ders materyallerini bir Web sitesinde kullanıma sunar. Web ile geliştirilmiş bir kursun ek unsurları, çevrimiçi testler, bir kurs liste sunucusu, eğitmen-öğrenci e-postası ve İnternet’teki diğer etkinlikleri içerebilir. Navarro, bu tür bir kursu “dijitalleştirilmiş metin” yaklaşımı olarak tanımlar.

Navarro, fakültenin, doğrudan Web tabanlı kurslar sunmak yerine, İnternet bileşenlerini geleneksel bir kursa dahil ederek başlama olasılığının çok daha yüksek olduğunu öne sürüyor. Bu Web destekli kurslar, yeni İnternet tabanlı kurs paradigmasına geçiş aşaması olarak değerlendirilebilir.

1999 yılında yapılan bir araştırma, öğretim üyelerinin %27,3’ünün ders materyallerinin dağıtımı için interneti kullandıklarını düşündüklerini, ancak yalnızca %15,6’sının gerçekten kullandığını göstermiştir. Bu grubun başlıca kullanımı, basılı sayfanın yerine bir Web sayfasının ikame edilmesiydi. Çoğu öğretim üyesi (%73,8) sitelerini o kadar seyrek güncelledi ki siteler yalnızca basılı broşürleri kopyalamaya hizmet etti.

Aynı üniversitede yapılan bir takip çalışmasında, derslerini geliştirmek için Web sayfalarını kullanan öğretim üyelerinin sayısı bir önceki yıla göre düşüş göstermiştir. Aynı çalışmada, fakültenin %22’si derslerinin herhangi bir bölümünü vermek için bir Web sitesi kullanmayı hiç planlamamaktadır. %5’ten daha azı, Web teknolojisini gerçekten anlamlı bir şekilde kurslarına dahil ediyor.

Açıkça, bir derste Web sitesi kullanmanın, materyallerin dağıtımında daha fazla verimlilik, en güncel içeriğin sağlanması, ders ve fakülte için gelişmiş statü ve elbette görünüşte kaçınılmaz olan şeyler dahil olmak üzere birçok olumlu nedeni vardır. eğitimde daha fazla teknoloji kullanma eğilimi.

Web sitelerinin kullanımını engelleyen sorunlardan bazıları şunlardır: Web sayfası tasarımı, HTLM, sunucu siteleri ve dosya aktarım protokolleri konusunda öğretim üyelerinin bilgi eksikliği, Web parıltısının yüksek etkileşim, animasyon, ses gibi içerikle birlikte eğlence sağlaması için algılanan ihtiyaç ve video akışı; Hem öğretim üyeleri hem de öğrenciler için Web kaynaklarına erişim eksikliği öğretim üyeleri için yeterli eğitim ve ek ücret ödemeden Web tabanlı kursları geliştirmek ve öğretmek için tipik olarak iki kat daha fazla zaman harcayan siber uzmanlar için tazminat.

Web Sitesi Sınıflandırması

Web sınıfları altı farklı seviyede sınıflandırılabilir. En üst seviyelerde, Web’e teslim edilmek üzere oluşturulan ve düzenlenen İnternet tabanlı sınıflar bulunur. Orta düzeyler, kursa kayıt yaptıranlar arasında içerik ve iletişim sağlamak için İnternet’i kullanan bir Web sınıfını içerir, ancak aynı zamanda bazı sınıflar, oryantasyon ve testler için yüz yüze toplantıları kullanır.

En alt düzeyde, bazı kurs materyalleri, geleneksel basılı broşürlerin yerini alan bir hiper metin biçiminde sunulur. Tipik içerik ve bakım düzeylerine göre akademik Web sayfalarının sınıflandırma düzeylerini göstermektedir.


Kendini geliştirme kursları
Web tabanlı içerik yönetim sistemleri Nedir
ASP.NET Web Geliştirme
Developer Eğitimleri
Modern Web geliştirme Kursu | Sıfırdan Sektörün Yükseklerine kupon
Web PROGRAMLAMA Eğitimi
Js kurs
JavaScript kurs önerisi


Yukarıda sunulan altı seviye, en temel Web ile geliştirilmiş kurstan tamamen İnternet üzerinden verilen bir kursa geçişi gösterir. Fakülte, kaynaklar, uzmanlık ve idari faktörlerle sınırlandırılmadıkça, geleneksel sınıflar için Seviye 4’e ulaşmak için muhtemelen seviyeler boyunca ilerleyecektir.

Seviye 5 ve 6, akademik yapıda önemli değişiklikler ve akademik bilgi işlem ortamının önemli ölçüde desteklenmesini gerektirir. Aşağıdaki tablo, kursları Web’e taşıma sürecinde yer alacak kaynakları özetlemektedir.

Fakültenin değişen seviyelerde Web ders materyalleri geliştirmek için ihtiyaç duyduğu tipik kaynakların bir özetini gösterse de, belirli bir Web kursu uzmanlığı seviyesine ulaşmada aynı derecede önemli olacak başka unsurlar da vardır. 

Web’de Geliştirilmiş Kursları ve Önerileri Engelleyen Sorunlar

• Kendi uzmanlık seviyeniz ve sahip olduğunuz eğitim desteği konusunda gerçekçi olun. Word veya başka bir tanıdık yazılımı kullanarak baskı tabanlı materyalleri HTML’ye dönüştürün. Bir konfor düzeyine ulaşıldığında, Netscape Composer gibi basit programları kullanarak diğer HTML kodlarını dahil edin. Örnek Web sayfalarından kodu kesip yapıştırın. Bilgiyi ortak ağ geçidi arabirimi (CGI) komut dosyaları, Java veya XML (Genişletilebilir İşaretleme Dili) bilgisine genişletin. Bakım için konfor seviyenize uygun basit Web sayfaları oluşturmanıza yardımcı olması için üniversitenin eğitim destek personelini kullanın.

• Kurs Web sitelerinin bakımını yapmak için zaman ve para açısından maliyet konusunda gerçekçi olun. Web üzerinden sunulan tam bir kursun geliştirilmesi 115.000 $ kadar yüksek olabilir (Navarro, 2000). Marchese (1998) bir aralık önerir. Herhangi bir Web platformu sağlayıcısı, öğrenci sayısına bağlı olabilecek bir lisans ücreti talep edecektir. Bir saatlik dersin eşdeğeri, yazma, kaydetme ve düzenleme için 24 saat ve tam çoklu ortam desteği için 162 saate kadar gerektirebilir.

• Erişiminiz ve öğrencilerin teknolojiye erişimi konusunda gerçekçi olun. Web üzerinden verilen kursları isteyen herhangi bir yönetim, kampüs içi sunucular veya kampüs dışı bir Web sunucusu aracılığıyla bunu desteklemek için yeterli teknolojiyi sağlamalıdır.

• Kağıt tabanlı içeriği dönüştürme konusunda gerçekçi olunDoğrudan dönüştürme genellikle iyi çalışmaz. Basılı materyallerdeki (üstbilgiler, altbilgiler, sayfa numaralandırma) görsel göstergeler HTML’ye iyi bir şekilde dönüşmüyor. İçerik ve erişim yeniden değerlendirilmelidir. PowerPoint slaytları gönderilebilir, ancak iyi bir slayt tasarımı yalnızca önemli noktalar anlamına gelir.

• Slaytları genişletmek için önemli notlar sağlanmalıdır. Bazı öğrenciler notları yardımcı olarak görüyor ve içeriğin derinliğini alamıyor. Metin tabanlı siteler sıkıcı olarak görülüyor. Basitçe bir Web sayfasında metin oluşturan bir akademik kurs sitesi, Web sayfalarını kullanma amacını ortadan kaldırır – ilginç sitelere bağlantılar oluşturma, grafik sağlama, ses ve video sağlama becerisine sahip olma. Yüzlerce sayfa metin sağlamak, bir Web sınıfı için ölüm çanıdır.

• Web ile geliştirilmiş bir kurstan beklentileriniz konusunda gerçekçi olun. Araştırmamız, kurs içeriği Web’e yerleştirildiğinde, öğrenci katılımının %50’ye kadar düşeceğini gösteriyor. Öğrenciler, Web sayfalarını yazdırmayı derse devam etmenin bir alternatifi olarak görürler.

• Teknolojinin istikrarı konusunda gerçekçi olun. Eğitmenlerin %90’ından fazlası sık sık sorun bildiriyor. Dinamik bağlantıya sahip etkileşimli bir derse yedek olarak asetatları kullanmayı bekleyemezsiniz. Özellikle internetin ve sunucuların virüs ve solucan tehditlerine karşı savunmasızlığı nedeniyle, İnternet’in kapalı olduğu veya etkileşimin mümkün olmadığı kadar yavaş olduğu zamanlar olacaktır. Teknik problemler için plan yapın ve öğrencilere iletilen bir acil durum planına sahip olun.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir