Yapılandırmacı Öğretim Yöntemleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Yapılandırmacı Öğretim Yöntemleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

3 Kasım 2021 Öğretim YAKLAŞIMLARI nelerdir YAPILANDIRMACI Yaklaşım slayt Yapılandırmacı öğrenme KURAMI nedir Yapılandırmacı Yaklaşım Yapılandırmacı yaklaşım ilkeleri Yapılandırmacı yaklaşım KPSS 0
Program Tipolojisi

Yapılandırmacı Öğretim Yöntemleri

Yapılandırmacı görüş, “öğretim” yöntemlerinin, öğrencilerin kavramları, ilkeleri ve prosedürleri kullanmalarını sağlayacak sorgulamaya dayalı ortamlar yaratma etrafında dönmesi gerektiğini savunur. Tüm öğrenme, dünyayı anlamlandırmayı içerir (yani, sorgulamaya dayalıdır). Bu nedenle, ders müfredatı ve öğretmenin öğrenciyle olan çabaları, ilgili kavramların, ilkelerin ve prosedürlerin özgün kullanımlarına dahil olacak şekilde öğrencilerin sorgulamasını yapmaya yönelik olmalıdır. Öğrenciler problemin ve sorgulamanın sahibi de olmalıdır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok sorgulamaya dayalı yöntem vardır. Probleme dayalı öğrenme, öğrencilerin ilgisini çekecek (ve onları ilgili konularla meşgul edecek) problemler yaratmayı, ardından öğrencilerin işbirlikçi analiz ve öz-yönelimli öğrenme döngülerinde takımlar halinde çalışmasını da içerir.

Yani ekibe çözmesi için “ABD göçmen politikasını değiştirmeli mi?” gibi bir sorun veriliyor. Ekip üyeleri sorunu dikkate alır, beyin fırtınası yapar, analiz eder ve öğrenme sorunlarını tanımlar. Daha sonra kanıt toplarlar ve bu öğrenme sorunlarıyla ilgili analizler yaparlar. Bu döngü, düşünmelerinde ve sorunları anlamalarında ilerledikçe tekrarlanır. Proje tabanlı öğrenme benzer bir süreci içerir, ancak işbirliği ve kendi kendine öğrenme döngüleri de çok iyi tanımlanmayabilir.

Hizmet ederek öğrenme ve deneyimsel öğrenme, öğrencilerin yaparak öğrendikleri sorgulama ortamlarını da içeren iki alternatif stratejidir. Bunlar probleme dayalı öğrenmeye göre daha az yapılandırılmıştır ve problemler belirli duruma göre daha da fazla ortaya çıkar.

Bu nedenle, öğrenciler doğal olarak sorunları sahiplenirler. Burada, öğretmenin rolünün bir kısmı biraz farklıdır, bir problemi tanımlamaya yardım etmeye ve ardından sorgulama sürecini desteklemeye odaklanır. Matematiğe odaklanan Jasper Woodbury serisi, belki de yapılandırmacı öğretim stratejilerini desteklemek için geliştirilmiş en iyi bilinen araştırma da materyallerinden biridir.

Video diskte bir Jasper macerası sunuluyor. Macera, doğal ortamlarda bulunan birçok veri sunar; sonra bir problem oluşturulur ve öğrenci problem üzerinde çalışırken bu verileri kullanmalıdır. Örneğin, sonbahar festivalinde bir smaç makinesini çalıştırmak için bir iş planı geliştirmekle ilgili de bir sorun vardı.


Yapılandırmacı Yaklaşım
Yapılandırmacı öğrenme KURAMI nedir
YAPILANDIRMACI Yaklaşım slayt
Yapılandırmacı Yaklaşım özellikleri
Yapılandırmacı yaklaşım Makale
Yapılandırmacı yaklaşım KPSS
Öğretim YAKLAŞIMLARI nelerdir
Yapılandırmacı yaklaşım ilkeleri


Öğrenciler, kaç öğrencinin katılacağını ve birkaç farklı bilet fiyatının (anket verilerini kullanarak) her birini belirlemeli ve ardından, gerekli kaynakları (örneğin su) elde etmek için alternatif stratejileri değerlendirmek de dahil olmak üzere maliyeti hesaba katmak zorundaydı.

Sorgulamayı desteklemek için en etkili stratejilerden biri, sorgulamanın öğrencilerin konuyla ilgili kendi ilgi alanlarından gelişmesine izin vermektir. Küçük öğrencilerin bile konu alanlarıyla ilgili ilginç soruları olduğu kanıtlanmıştır. Öğrencilerin sınıfta doğal işbirliğine dayalı sorgulamasını desteklemek için dağıtılmış, bilgisayar tabanlı bir tartışma aracı (bu durumda CSILE) ve metodoloji geliştirdiler.

Yapılandırmacı görüşte öğretmen, sorgulamaya dayalı öğrenme ortamlarını kolaylaştırmada kritik bir rol oynar. İlk olarak, öğretmen öğrenciyi alanda sorgulamaya dahil eder. Bunu yapmanın birçok yolu vardır, ancak hepsi iki temel temel üzerine inşa edilmiştir: konu ile gerçek dünya arasındaki bağlantıların düşünülmesi, öğrencilerin bilgiyi gerçek anlamda kullanmalarına olanak sağlar; ve konuları sahiplenmeleri için öğrencilerle ilgilenmek. İkincisi, öğretmen bir koç olarak hizmet eder.

Koçun kullandığı uzmanlık, bir konu uzmanı olarak uzmanlık değil, uzman araştırmacı olarak kullanılır. Koçun şunları yapması gerekir: öğrencilerin tartışmasını izle, böylece düşüncelerini anlayabilir; öğrencilerin mevcut anlayış ve düşünme durumlarına göre kendilerine sormaları gereken soruları sorun (yani, araştırmadaki uzmanlığı yansıtın); ve öğrenciler için kritik bir etkinlik olan ve genellikle öğretmenin kolaylaştırması gereken yansımayı teşvik edin.

Düşünme, sorgulama süreci boyunca düzenli olarak gerçekleşmelidir. Şimdiye kadar yapılan konuşmayı veya çalışmayı özetlemek veya sentezlemek, yansıtmak için bir stratejidir. Önemli olduğunu düşündüğümüz şeyleri vurgulamaya yardımcı olur. Bir sorgulamanın sonunda durup şunu sormak önemlidir: Ne öğrendim? Anlayışımı nerede geliştirmem gerekiyor? Bütün bunlar başka nerede geçerli?

Bu yansıtıcı etkinlik olmadan, temel öğrenme konularını hızla unuturuz. Yansıtma, deneyimleri birbirine bağlamak, deneyimleri öğrencilerin sınıf dışındaki yaşamlarına bağlamak ve öğrenci anlayışını genişletmek için bir araç olarak hizmet eder. Öğrencinin üst biliş ve iletişim yeteneklerini geliştirir; Ek bir avantaj olarak yansıtma, öğretmene bireysel öğrencilerin kendi gelişimlerinin neresinde olduklarını anlamanın bir yolunu da sağlar.

Yapılandırmacı Öğrenme Deneyimi

Yapılandırmacı öğrenme ortamları işbirlikçidir: Öğrenciler, farklı deneyimleri paylaşarak, anlayışlarını geliştirerek ve birbirlerini sorgulayarak birbirlerinden öğrenirler. Bu ortamlar aynı zamanda kaynak açısından zengindir. Yapılandırmacı ortamlarda gerçekleşen öğrenme etkinlikleri, öğrencilerin kitap ve dergilerden uzmanlara kadar çok çeşitli materyallere erişmelerini gerektirir. Başarılı bir müfredatın anahtarlarından biri, teknolojinin bir kaynak olarak kullanılması olabilir.

Teknoloji, yapılandırmacı ortamı yalnızca bir bilgi kaynağı olarak değil, aynı zamanda bir iletişim ve düşünme kaynağı olarak da destekleyebilir. İnternet bağlantısı olan bir sınıf, dünya çapındaki insanlarla iletişim kurabilir, böylece öğrenme için sosyal bağlamı da genişletebilir.

Ayrıca bilgisayarlar, öğrencilerin bilgiyi kendileri için anlamlı olan ve daha sonra düşünmeye sevk edebilecek şekilde toplamasına ve düzenlemesine yardımcı olan araçlar sunar. Elektronik tablolar ve veritabanları, öğrencilerin veya ekiplerin kolayca erişilebilen ilgili bilgi kümeleri oluşturmasına olanak tanır. Sunum yazılımı ve kelime işlemciler, öğrencilerin profesyonel düzeyde çıktılar oluşturmasına da olanak tanır.

Dinamik geometri yazılımı ve üç boyutlu modelleme yazılımı gibi araçlar, öğrencilerin matematiği görsel olarak görmelerine ve gelişen anlayışlarını keşfetmelerine veya yerçekimine tepki veren güneş sisteminin kendi versiyonlarını oluşturmalarına olanak da tanır.

Teknoloji, kaynakların mevcudiyeti nedeniyle öğrencilerin zengin problem çözme durumlarına girmelerine de yardımcı olabilir. Bu araçlar, simülasyonları etkinleştirerek ve otantik öğrenme ortamlarını modelleyerek öğrenciler için zengin öğrenme deneyimleri yaratma çabasında da çok ileri gider.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir