YAZILIM İHRACAT YAPAN ÜLKELER – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

YAZILIM İHRACAT YAPAN ÜLKELER – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

24 Ekim 2022 Yazılım ihracatı KDV iadesi Yazılım ihracatı Nasıl Yapılır Yazılım ihracatı teşvik 0
Yapay Veri Kümesi

İlişki Süresi ve Proje Türü

Müşteriler ve satıcılar arasındaki çalışma ilişkisi, ilişkinin kısa veya uzun vadeli olup olmadığına ve satıcının gerçekleştirdiği işin türüne göre tanımlanabilir.

Bir offshore BT hizmetleri firmalarıyla ilişkiler birkaç aydan birkaç yıla kadar değişebilir. Kısa vadeli ilişkiler, takip projeleri için herhangi bir planı olmayan tek isabetli bir proje olabilir. Uzun vadeli ilişkiler, bir offshore firmasının devam eden bir proje akışından sorumlu olduğu önemli iş ortaklıkları haline gelebilir.

Offshore satıcılara verilen işin doğası, iyi tanımlanmış projelerden nispeten yapılandırılmamış projelere kadar değişebilir. İyi tanımlanmış projelerin tipik örnekleri teknik tasarım, uygulama, bakım veya yazılım dönüştürmedir. Diğer durumlarda, satıcılar proje başlatma, gereksinimlerin belirlenmesi ve firma üzerinde stratejik etkisi olan mevcut sistemlerde yeni sistemler veya büyük geliştirmeler içeren proje yönetimi için önemli sorumluluklar alabilirler.

Zaman çerçevesi ve işin doğası açısından tanımlanabilecek dört aşamalı bir dış kaynak kullanımı modeli önerin. Kısa vadeli yapılandırılmış sözleşmelerden uzun vadeli yapılandırılmış sözleşmelere ve son olarak bir olgunlaşma süreci olarak uzun vadeli yapılandırılmamış sözleşmelere geçiş yapan firmaları tanımlarlar.

Ancak bir şirket, farklı kategorilere giren dış kaynak kullanımı çabalarına sahip olabilir. Örneğin bir kuruluş, aynı zamanda diğer satıcıları değerlendirirken veya tek seferlik özel ihtiyaç projelerini dışarıdan temin ederken, hem devam eden yapılandırılmış ve yapılandırılmamış projeler akışı için denizaşırı firmalarla ilişki kurabilir.

Tanımlanmış Proje ve Personel Arttırımı

Açık deniz geliştirme ile ilgili önceki tartışma, tanımlanmış bir ürünün teslimatı için taşeron ile sözleşme yapılmasına odaklanmıştı. Personel sayısını artırmak için bazı dış kaynak firmalarından yararlanmak mümkündür.

Şirketler, sabit fiyatlı bir yazılım teslimatı yerine geliştirici süresi bazında dış kaynak kullanımı hizmetleri sözleşmesi yapmaktadır. Açık deniz personeli, müşterinin sahasına seyahat edebilir ve müşteri tarafından yakından yönetilebilir veya uzaktan yönetilen açık deniz konumunda kalabilir. Bu durumda açık deniz firmaları, projeleri yönetme konusunda sınırlı sorumluluğa sahiptir.

YAZILIM İHRACAT YAPAN ÜLKELER

Baskın oyuncuları rapor edilen gelir sırasına, endüstri yazılım organizasyonlarına ve Web sitelerine göre listeler. Birçok ihracat raporu standartlaştırılmamıştır. Satış rakamlarına nelerin dahil olduğu ve bunları kimin bildirdiği belli değil. Bu rakamlar karşılaştırılabilir olsa bile, farklı ülkeleri değerlendirme projeksiyonu değildir.

Bazı ülkeler diğerlerinden daha az geliştiriciyle daha fazla yazılım üretiyor. Teslim edilen uygulama türleri karşılaştırılamayabilir. Eski bir müşteri veritabanını dönüştürmek, kurumsal bir sistemi özelleştirmeye benzemez. Daha da önemlisi, bir ülke içinde her şirket için geçerli olmayan birçok geliştirme sağlayıcısı ve genelleme olabilir.

YAZILIM GELİŞTİRMEDEKİ KRİTİK KONULAR

Açık deniz kalkınması ile ilgili zorluklar, yerel kalkınmadan farklıdır. Çoğu durumda sorunlar, bazı şirketlerin ele aldığı ve kendi avantajlarına dahil ettiği yaratıcı çözümlere yol açar. Açık deniz gelişiminin özel koşulları, uygulayıcıların başarıya ulaşmada özel önemde buldukları faktörleri sunar.

Kalite Belgesi

Yazılım Mühendisliği Enstitüsü’nün Yetenek Olgunluk Modeli veya Uluslararası Standardizasyon Örgütü’nün ISO9001: 2001 standardı, bir satıcının geliştirme süreçlerinin kalitesinin bağımsız bir değerlendirmesi olarak hizmet eder.

Sertifika, nominal değer üzerinden alınmamalıdır. Soruşturma anlamını netleştirebilir. Ne zaman alındı? Proje veya yan kuruluş tarafından nitelikli miydi? Değerlendirmeyi kim yaptı? Kendi kendine değerlendirildi mi? Yükseltilecek bir dizi soru var.


Yazılım ihracatı teşvik
Yazılım ihracatı KDV iadesi
Yazılım ihracatı özelge
Yazılım ihracatı KDV
Yazılım ihracatı Nasıl Yapılır
Yazılım ihracatı Nedir
Yazılım ihracatı gümrük
Yurtdışına yazılım ihracatı vergi


Yerinde Bulunma

Sanal olarak çalışma kabiliyetine rağmen, yüz yüze temas, el sıkışma ve sosyal/profesyonel ilişkiler angajmanı beslediğinde, açık deniz geliştirmenin zayıf doğası optimize edilir. Sınırlı mevcudiyet ve entegre yerinde yaklaşımlar, mesafe direncini ele alır.

Küresel Yönetim

7 gün 24 saat üretken olmanın dezavantajı, ekibin bir bölümünün aynı anda işte olmadıkları için çoğu zaman gerçek zamanlı iletişim için müsait olmamasıdır. Bir kişi tarafından seyahat etmek, neredeyse tüm açık deniz düzenlemelerinde bir zorunluluktur. İlişkinin doğası, nereden nereye kaç tane ve ne sıklıkta dikte edecektir. Bazen bu, uzun süreli kalışları içerebilir.

Güven

İlişki yönetimi, diğer faktörlerin minimum düzeyde olduğu durumlarda en önemli başarı faktörüdür. BT hizmetleri firmaları, pazarlamalarını bu özellikler üzerinde vurgulamaktadır. Offshore firmalarının önemli iş ortakları olarak görülmesi ve rutin geliştirme çalışmalarının ötesinde iş üstlenmesi için müşterilerin, dış kaynak sağlayıcıların yetenek ve niyetlerine yüksek düzeyde güven ve güven duyması gerekir.

Politik çevre

Offshore ülke hükümetinin istikrarı, bazı firmaların offshore dış kaynak kullanımını keşfetmesini engellemektedir. İsrail’in gelişen kalkınması Filistin savaşıyla kısıtlandı. Pakistan-Hindistan sınır anlaşmazlıkları ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Hindistan’a seyahati yasaklamasına neden oldu. Firmalar ülke ile değil bir yazılım firması ile sözleşme yapsalar da, ülkenin politik ortamı orada bulunan firmalarla çalışmanın fizibilitesini etkileyebilir.

Fikri mülkiyet endişeleri genellikle kanunla koruma nedeniyle caydırılır. Çoğu ülkede, yazılımları sahiplik olarak ele alacak kadar kapsamlı yasalar vardır. Ancak yasaların yürürlükte olması, hükümetlerin bunları uyguladığı anlamına gelmez.

Kültürel Farkındalık ve Entegrasyon

Offshore satıcılar ve başka bir kültürden müşteriler arasındaki yakın çalışma ilişkileri, yalnızca birbirlerinin kültürlerinden haberdar olmak için değil, aynı zamanda onu uygulamaya entegre etmek için de önemli ölçüde zaman gerektirebilir. Yakın iş ilişkileri olan firmalar, yalnızca yazılım yöntemlerinde ve teslimatta entegrasyon sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ekip oluşturmanın sosyal yönlerinde de entegrasyon sağlar.

Milliyetçilik

Offshore geliştiricileri işe alan kuruluşlar, birçok insan işsizken neden yurt içinde işe almadıklarını haklı çıkarmak zorunda kalabilir. ABD H1-B vizelerinin verilmesi, birçok Amerikalı işsiz kaldığı için endişe yarattı. BT topluluğu, özel becerilere sahip yabancıları işe almanın etkisine karşı hassastı.

Vizeler artık eskisi gibi verilmese de, birçok kuruluş, açık deniz yazılım geliştirmede ortaya çıkan aynı sorunla uğraşmak zorunda kaldı.

İnsan hakları ve işçilerin geçimlik bir ücret kazanma yetenekleri, müşteri ülkelerdeki işçilerle karşılaştırılamaz – ancak yayınlanmış herhangi bir suistimal veya sömürü raporu ortaya çıkmadı. Offshore yazılım geliştirme, hükümetlere güç kazanmanın ve dünyadaki konumlarını geliştirmenin yollarını sunar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir