Yazılım Geliştirme Dış Kaynak Kullanımı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Yazılım Geliştirme Dış Kaynak Kullanımı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

24 Ekim 2022 Dış kaynak Kullanımı avantajları ve dezavantajları Dış kaynak kullanımı kontrol FORMU Outsourcing örnekleri 0
Yönlendirme Algoritması

Yazılım Geliştirme Dış Kaynak Kullanımı

Yeni binyılın küresel ekonomik gerilemesine kadar, bilgi teknolojisi (BT) uzmanlarına olan talep, çoğunlukla eski uygulamaları Web geliştirme, proje yönetimi, telekomünikasyon, mobil ticaret ile entegre etme gibi belirli beceriler nedeniyle arzı aştı. ve kurumsal kaynak planlaması. Daha fazla firma dışarıdan yalnızca yerel satıcılara değil, aynı zamanda dünya genelindeki hizmetlere yöneliyor.

Yerli müteahhitlerden gelen personel takviyesi, açık deniz/kıyıya yakın yazılım geliştirme firmaları ile karmaşık bir ortaklık modeline dönüşmüştür. Bu ilişkilerin çoğu, belirli becerilere yönelik kısa vadeli bir proje ihtiyacından, uzun vadeli bir kaynak taahhüdüne, kültürel çeşitlilik çabalarına ve satıcıları ortaklar olarak entegre eden bağımlılıklara doğru evrildi.

En yaygın BT projesi olan 2000 Yılı (Y2K) beceri setleri, zaman ve bütçe kısıtlamalarına sahipti. BT yöneticileri, uyumluluğu sağlamak için birçok alternatife bakmak zorunda kaldı.

1990’ların ortalarında plan yapan firmaların yeni ilişkiler denemek ve kurmak için zamanları vardı. Devlet yaptırımı ve desteğiyle, bazı ülkeler ve iş liderleri, işgücünün sunabileceği rekabet avantajının farkına vardı.

Y2K, küresel bir işgücü içindeki ekonomik eşitsizlik ve bazı hükümetlerin proaktif çabaları nedeniyle hizmetlere yönelik olağandışı bir ihtiyaç, açık deniz yazılım geliştirmenin teşvik edilmesine yol açtı.

Açık denizde dış kaynak kullanan ilk şirketler yazılım satıcılarıydı. Offshore geliştirmeyi sorunsuz bir şekilde yönetmek, yöneticilerin mali taahhüdüne ek olarak, yıllar aldı ve belirli bir tür proje yönetimi uzmanlığı aldı.

Faaliyet, yeni uygulamaları ve yazılım geliştirmeyi mevcut yerel olarak oluşturulmuş uygulamalarla entegre etmeyi içeriyordu. Y2K yatırımı ve yoğun kültürel iletişim, zorlukların üstesinden gelmeye istekli firmalar için karşılığını verdi.

İlk offshore projeleri sadece beceri eksikliğine bir çözüm sağlamakla kalmadı, aynı zamanda işi yurt içinde dışarıdan temin etmeye kıyasla önemli maliyet tasarrufları sağladı. Bu tür faktörler, bazı şirketlerin artık denizaşırı kollarını ortak olarak gördüğü Y2K’dan sonra da bu ilişkilerin devam etmesine neden oldu.

2001 yılına kadar BT dış kaynak kullanımı pazarının 100 milyar ABD dolarının üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Dış kaynaklı BT hizmetleri çağrı merkezlerini ve tesis yönetimini içerebilse de, bu tartışma yazılım geliştirmede dış kaynak kullanımına odaklanmaktadır. “Offshore” yazılım geliştirme, tipik olarak, başka bir kıtadan çalışanların katılımını ifade eder.

Örnekler, Hintli müteahhitler kullanan ABD şirketleridir. “Nearshore” yazılım geliştirme, genellikle aynı kıtada bulunan yakın ülkelerde bulunan satıcı firmalara atıfta bulunur, örneğin İrlandalı yazılım geliştiricilerle çalışan Hollanda firmaları vb.

Amaçlarımız için, konuların çoğu aynı olduğundan, açık deniz yazılım geliştirme konularının tartışılmasının, yakın denizde dış kaynak kullanımı için geçerli olduğu varsayılmaktadır.

Çoğu firma, personelini takviye etme deneyimine zaten sahip olmuştur. Bununla birlikte, ana işi yazılım geliştirme olmayan firmalar için denizaşırı firmalarla uğraşmak nispeten yenidir.

Mesafe, saat dilimleri, dil ve kültürel farklılıklar, açık deniz yazılım geliştirmeyi yerli yüklenicilerin veya danışmanların kullanımından ayıran bazı önemli konulardır. Yaklaşık 1 milyon BT çalışanı, 2017 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nden denizaşırı ülkelere taşınacak.

Dış kaynak kullanımının en yaygın nedenleri, maliyetlerin düşürülmesi, BT personelinin eksikliği, geliştirme süresinin kısaltılması, iş kalitesi ve uluslararasılaşmadır.

YAZILIM GELİŞTİRME YAKLAŞIMLARI

Açık deniz geliştirmeye yönelik yaklaşımlar, firmaların açık deniz yazılım geliştiricileri ile ilişkilerini nasıl yapılandırdıklarının temel özelliklerini tanımlar. Temel boyutlar, denizaşırı hizmetler sağlayan kuruluşun türünü, müşterilerin bu kuruluşla olan çalışma ilişkisinin doğasını ve denizaşırı personelin tanımlanmış bir projede mi yoksa personel artırma rolünde mi olduğunu içerir.


Dış kaynak kullanımı örnekleri
Dış kaynak kullanımı zararları
Dış kaynak kullanımı kontrol FORMU
Dış kaynak kullanımı nedir
Dış kaynak kullanımı Avantajları
Dış kaynak Kullanımı avantajları ve dezavantajları
Dış kaynak nedir
Outsourcing örnekleri


 Geliştirme Sağlayan Kuruluş Türü

Yabancı yazılım geliştiricilerle olan ilişkiyi tanımlamanın önemli bir boyutu, müşteri firmaların bir dış kaynak kullanımı düzenlemesi oluşturduğu temel organizasyon türleri olacaktır.

Temel seçenekler, doğrudan bir açık deniz BT hizmetleri firması ile sözleşme yapmak, açık deniz yeteneklerine sahip yerel bir BT hizmetleri firması ile anlaşmak veya açık deniz konumunda tamamına sahip olunan bir yazılım geliştirme merkezi kurmaktır.

• Bir denizaşırı firma ile doğrudan sözleşme – Müşteri firma, doğrudan denizaşırı yazılım firması ile sözleşme yapar. Bu seçenek bir dizi alternatifi temsil eder.

• Uzun mesafeli sözleşme – offshore firması, müşterilerinin ülkesinde daimi personel bulundurmamaktadır. Müşteriler ve denizaşırı firmalar, telefon, e-posta ve kısa süreli ziyaretler gibi uzun mesafeli iletişim teknolojilerini kullanır.

• Sınırlı mevcudiyet – Offshore firmalar, bir veya daha fazla şehirde uydu ofisler kurarak bazı personeli müşteri ülkelerde konumlandırır. İşin çoğu açık denizde yapılır, ancak yerel bir proje yöneticisi ve küçük bir yerel ekip, soruları yanıtlar ve sorunları çözmek için bağlantı görevi görür.

• Yerinde entegre – ihracat firması, iş ve gereksinim analizi, sistem tasarımı ve proje yönetimini ele almak için kapsamlı bir yerinde uzmanlığın bir karışımını sağlar ve normalde müşteri yönetimi ile yakın çalışan denizaşırı personel ile koordinasyon sağlar. İrlanda’dan 70 kadar firma, İrlanda hükümetinin mali desteğiyle ABD’de yan kuruluşlar kurdu.

• Açık deniz yeteneklerine sahip yerel bir BT hizmetleri firmasıyla sözleşme – Birçok yerel BT hizmetleri firması, denizden iş gönderme olanağına sahiptir. Bu, aracı olarak hareket eden bir BT firması veya kendisinin bir açık deniz uydu konumuna sahip olduğu bir firma şeklini alabilir. Bazı yerli firmalar her iki yaklaşımı da kullanır.

Bir aracı, offshore yazılım firmalarıyla irtibat görevi görür ve halihazırda onlarla taşeronluk veya ortaklık anlaşmaları vardır. BT hizmetleri firması, müşterilerle diğer yerel BT hizmetleri firmalarıyla aynı şekilde çalışır, ancak yazılım geliştirmenin bir kısmı için denizaşırı kaynakları kullanması bakımından farklılık gösterir.

Aracılar, müşterilerinin denizaşırı ülkelere giderek elde ettikleri maliyet tasarruflarında bir kesinti için pazarlık yapabilirler. Doğrudan dış kaynak sağlayıcılarla iş yapmanın sağladığı tüm tasarruflardan vazgeçmenin avantajı, aracıların müşterileri denizaşırı sağlayıcılarla iş yapmanın birçok yönünden korumasıdır.

Dış kaynak kullanımına yeni başlayan küçük ve orta ölçekli şirketler için, brokerler, off-shore projelerinin büyük faydasını, iyi işlerin daha ucuza yapılmasından, ancak kültürler arası, uzun mesafeli, satıcı yönetimi sorunları olmadan sunarlar.

• Tamamına Sahip Olunan Uydu – Firma, BT uzmanlarını doğrudan kendi çalışanları olarak işe almak için açık deniz konumunda faaliyet göstermektedir. Bu model neredeyse yalnızca yazılım satan şirketler veya ürünleri büyük bir yazılım bileşenine sahip şirketler tarafından kullanılır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir