Elektronik Pazaryeri Güveni – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Elektronik Pazaryeri Güveni – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

24 Ekim 2022 E-ticaret pazar yeri Nedir E-ticaret Pazaryeri kurma E-ticaret Sitesi Pazaryeri Entegrasyonu 0
Amortisman Süresi

Elektronik Pazaryeri Güveni

Elektronik pazaryerinin çeşitli yönlerine duyulan güven ve güven eksikliği, genel olarak e-ticaret pazarının büyümesinin ve özellikle KOBİ’lerin e-ticarete katılımının önündeki bir diğer ana engel olarak tanımlandı. Güvenlik sorunu Asya Pasifik bölgesinde çok önemli olarak algılanıyor ve KOBİ’lerin çoğunluğu elektronikten korkuyor.

Güvenlik ciddi bir sorun olmayabilir, ancak KOBİ’ler arasındaki düşük teknoloji yayılımı ve farkındalığı nedeniyle, çeşitli raporlarda da teyit edildiği gibi, KOBİ’ler için hala psikolojik bir engeldir.

Bu KOBİ’lerin çoğu teknik altyapıya sahip değildir ve şifreleme gibi teknoloji standartlarının onları koruyacağına ikna olmamıştır. Bu algılanan güvenlik korkuları nedeniyle KOBİ’ler elektronik ödeme sistemlerini kullanmak istememektedir.

Kredi kartları ve e-çek doğal olarak birçoğu için uzak bir hayal. Güvenlik, yasal ve sorumluluk konuları sıklıkla Asya Pasifik’teki katılımcı KOBİ’lerin önemli endişeleri olarak tanımlanmıştır. Asya Pasifik KOBİ’leri e-ticarete veya bunu destekleyecek teknik altyapıya güvenmemektedir. E-ticaretin daha geniş ölçekte gerçekleşmesi için sağlam bir yasal çerçeve ve güvenlik standartlarına duyulan güven ve itimat gereklidir.

Yasal ve Düzenleyici Çerçeveye Güven

Kapsamlı ve kabul edilebilir bir yasal ve düzenleyici çerçevenin olmaması, Asya Pasifik KOBİ’leri için bir sorundur. Yanıtların çoğu, KOBİ’lerin kendilerini herhangi bir dolandırıcılık veya anlaşmazlığa karşı korumak için uygun bir yasal çerçeve geliştirmek için devlet müdahalesi istediklerini belirtti.

Bu Asya Pasifik ülkelerinin birçoğunun hâlâ elektronik sözleşmeler, faturalar ve diğer belge türleri için yürürlükte olan yasaları yoktur. E-ticaret, KOBİ’ler ve Asya Pasifik’teki diğerleri tarafından geniş çapta kabul edilmeden önce birkaç yasal ve sorumluluk sorununun ele alınmasını gerektirir.

Elektronik ağlar aracılığıyla iş yapmak, elektronik sözleşmelerin yasal statüsü ve uygulanabilirliği, uluslararası e-ticaret işlemlerinin yasal yargı yetkisi, fikri mülkiyet hakları ve dijital içerik için telif hakkı koruması, kişisel verilerin gizliliği gibi çok sayıda yasal soruyu gündeme getirmektedir. 

Yasal ve yükümlülük konularına ilişkin tüm bu endişeler, katılımcı KOBİ’ler için önemlidir. Asya Pasifik ülkelerinin çoğu hala yasal ve düzenleyici altyapıya sahip değil ve bu sorunları çözmedi. Bu sorunlar ele alınmadıkça, Asya Pasifik KOBİ’leri işletmeleri için bir ortam olarak e-ticareti seçemezler.

Vergilendirme

Asya Pasifik KOBİ’leri vergilendirme konularında endişeli. Bu ülkelerdeki vergilendirme süreçleri şeffaf değildir ve genellikle değerlendiricilerin takdirine bağlıdır. Vergiden kaçınma konusunda birçok yanlış uygulama var ve KOBİ’ler daha katı ve katı olabileceğini düşündükleri diğer ülkelerin vergi yasalarına sahip olmak istemiyorlar.

KOBİ’ler ayrıca avukatların rehberliğinden de yoksundur, çünkü birçoğu bu konularda sağlam yasal tavsiye için gerekli olan yüksek ücretleri karşılayamaz.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen ticarette mevcut vergilendirmenin uygulanması, uluslararası vergilendirmenin yerleşik ilkeleriyle uyumlu olmalı, diğer ticaret biçimlerine karşı tarafsız olmalı, tutarsız ulusal vergi yetki alanlarından ve çifte vergilendirmeden kaçınmalı ve yönetimi basit ve anlaşılması kolaydır.


E-ticaret pazar yeri Nedir
E-ticaret Sitesi Pazaryeri Entegrasyonu
E-ticaret Pazaryeri kurma
E-ticaret Nedir
Pazaryeri Nedir
E-ticaret siteleri
Ticimax pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır
Tek panelden e-ticaret


E-Ticaret Bilgisi Eksikliği

Asya Pasifik KOBİ’leri e-ticaret teknolojileri hakkında kapsamlı bilgiye sahip değiller ve bu onların e-ticarete katılımları ve katılımlarının önündeki en büyük engellerden biri. E-ticaret teknolojileri konusundaki bilgi eksikliğinden dolayı, KOBİ’ler arasında değişime karşı içsel bir direnç ve e-ticaretin faydalarına yönelik şüphecilik bulunmaktadır.

E-ticaret, iş stratejilerinde, operasyonlarda ve teknolojilerde temel değişiklikler gerektirir. Katılımcı birçok KOBİ, e-ticaret başarısının temelini oluşturan iş modelleri ve teknolojiler hakkındaki bilgilere sınırlı erişime sahip olduklarını belirtti. KOBİ’lerde bilgili personel eksikliği de e-ticaretin benimsenmemesinden sorumludur.

Katılımcı Asya Pasifik KOBİ’leri tarafından sıklıkla dile getirilen bir konu, e-ticaretin bir şekilde kendilerine benzeyen firmalar tarafından başarıyla uygulanabileceğini gösteren mevcut başarı öykülerinin genel eksikliğiydi. Asya Pasifik KOBİ’lerinin diğer KOBİ’leri e-ticareti benimsemeye motive edebilecek pek çok başarı öyküsü yoktur.

Bilgi Altyapısına Erişim, Kalite ve Maliyet

İnternet tabanlı teknolojinin maliyet düşüşüne rağmen, e-ticaret çözümlerini uygulamak, Asya Pasifik bölgesindeki çoğu KOBİ için hala önemli ve maliyetli bir zorluk teşkil ediyor. Daha fazla finansmana, daha erişilebilir becerilere ve sağlam iş stratejileri oluşturmada güçlü yanlara sahip büyük şirketler, e-ticaret dağıtımını karşılayabilir.

Ancak, genellikle daha az nakite sahip olan ve bilgi teknolojisi (BT) personeli ve gerekli altyapı eksikliği olan KOBİ’lerin çoğu, e-ticareti karşılayamaz. Uygun kalitede ve makul maliyette uygun bir bilgi altyapısına yetersiz erişim, Asya Pasifik’te KOBİ’lerin e-ticareti benimsemesi ve kullanması önünde temel bir engeldir.

E-ticaret için gerekli bilgi altyapısı, KOBİ’lere sunulan güvenilir telekomünikasyon bağlantılarını ve internet servislerini içerir. E-ticaret uygulamalarını destekleyecek bilgi altyapısının seviyesi, Asya Pasifik ülkeleri arasında çok zayıftan orta dereceye kadar farklılık göstermektedir.

E-ticaret uygulamaları, kurumsal satın alma maliyetlerini büyük ölçüde azaltır ve iş operasyonlarının verimliliğini artırır. Ancak, düşük düzeyli bilgisayarlaşma ve yetersiz e-ticaret altyapısı, İnternet’in Asya Pasifik KOBİ’lerinin çoğuna katkısını azalttı. Araştırmamız, KOBİ’lerin %70’inin internete bağlı olmasına rağmen, çoğunun sadece bir ana sayfa ve bir e-posta adresi açtığını gösteriyor.

Ödeme ve Teslimat Sistemleri

Asya Pasifik’teki İnternet oyuncuları, yeni ekonomi için yaratıcı bir iş modu olarak e-ticareti teşvik etmek için acele etseler de, çok az kişi çevrimiçi satın almanın önündeki son kilometre engellerini aşabilir. Bu engeller, çevrimiçi alışveriş ve ticari işlemlerin işleyişi için iki kritik unsur olan standart bir kredi sistemi ve etkili bir ekspres ağ eksikliğine atfedilmiştir.

Kredi kartı ve çevrim dışı ödeme ya da ikisinin birleşimi, açık ara en çok kullanılan ödeme araçlarıdır. Yalnızca birkaç KOBİ (teknoloji geliştiricileri) elektronik nakit, elektronik çek ve mikro ödemeleri desteklemektedir. Asya Pasifik KOBİ’leri, e-ticaretin benimsenmesi için uygun destekleyici ödeme ve dağıtım sistemlerine sahip değildir.

Asya Pasifik ülkelerinde müşterilerin ve tedarikçilerin çoğu ödeme için kredi kartı kullanmamaktadır. Bu nedenle, kredi kartlarının kullanımı da dahil olmak üzere elektronik ödeme sistemlerinin gelişimi sınırlıdır.

Tüketiciler arasında nispeten düşük bir kredi kartı penetrasyonu, B2C e-ticaret gelişiminin yerel bir kısıtlaması olarak hareket etmektedir. Çoğu durumda, çevrimiçi kredi kartı ödemesinin benimsenmesini engelleyen “zihniyettir”.

Kredi kartı kültürü toplumda yok ve bu nedenle kredi kartı şirketleri ve tüketiciler, işlemler için kredi kartı kullanmaktan çekiniyor. Bankaların ve diğer kurumların finansal ağı, veritabanlarını entegre ve çevrimiçi olarak sunmamaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir