KOBİ’ler ve E-Ticaret – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

KOBİ’ler ve E-Ticaret – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

24 Ekim 2022 E-Ticaret Eğitim e-ticaret nasıl yapılır ? Stoksuz e-ticaret 0
Sosyal ve Teknik Etkiler  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

KOBİ’ler ve E-Ticaret

E-ticaret teknolojilerinin benimsenmesi, KOBİ’lerin devam eden hayatta kalması için önemlidir. KOBİ’ler için e-ticaret kullanımının en önemli ticari faydaları aşağıda açıklanmıştır.

•. Daha iyi hizmet kalitesi—E-ticaret, satış noktasına, karar noktasına veya destek noktasına daha doğru, zamanında ve daha eksiksiz bilgi sunarak KOBİ’lerin pazarlama, satış, destek ve tedarik süreçlerinin kalitesini iyileştirebilir. Hizmet ayrıca dünya çapında veya herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde daha geniş bir coğrafi ve zamansal taban üzerinden sunulabilir.
• Azaltılmış hizmet maliyetleri—Self-servis İnternet tabanlı e-ticaret modeli, faaliyet ölçeği arttıkça artan maliyet etkinliği ile nispeten düşük değişken işlem maliyetleri ile karakterize edilir. Daha yüksek aktivite hacimlerinde, satış ve destek hizmetleri için İnternet ticaret kanalları muhtemelen düşük maliyetli kanallar olacaktır.
• Artan gelir—Genişletilmiş coğrafi satış kanalları ve iyileştirilmiş hizmet kalitesi, doğrudan pazar payının artmasına, markalar arasındaki rekabetin iyileşmesine ve daha fazla gelire yol açabilir. Bir ticari işlemi tamamlamak için azaltılmış süre.
•Elektronik olarak iletişim kurarak, bir sipariş vermek ve onaylamak için gereken süre, saatlere veya bazı durumlarda günlere veya haftalara bölünebilir. Bu, ürün teslimatı için teslim süresini kısaltır. Sonuç olarak, rekabet avantajı elde etmek için parça veya bitmiş ürün stoklarını azaltmak veya kritik ürünleri daha hızlı almak mümkün olabilir.
• Daha düşük idari maliyetler, satın alma taleplerini, satınalma siparişlerini ve ödemeleri işleme maliyeti, fatura ve fatura sunum maliyetleri gibi önemli ölçüde azaltılabilir.
• Ticari işlemlerin doğruluğu artırılarak müşteri memnuniyeti artırılır; işlem, denetim ve idari giderlerin azaltılması; hatalı veya geç siparişleri düzeltmek için hızlandırılmış üretim ve nakliye maliyetlerini azaltmanın yanı sıra.
• Artan sermaye getirisi—“Ürün dönüşü” ve ödeme döngülerini kısaltarak, işletmeler malzeme gereksinimlerinin miktarını ve envanter üretimi için fonların ödenmesi gereken süreyi azaltabilir ve sermaye gereksinimlerini önemli ölçüde azaltabilir.
• Daha iyi planlama yoluyla artan yatırım getirisi—Daha zamanında planlama ve bilgi, sermaye ekipmanının daha verimli edinilmesine ve programlanmasına, birim maliyetlerin düşürülmesine, yatırım getirisinin artırılmasına ve üretim kapasitesi ile üretim arasında daha iyi bir eşleşme sağlanmasına olanak tanır, ve pazar talebi.
• Ayrılan daha fazla zaman—KOBİ’ler artık ürünlerine ve müşterilerine daha fazla zaman ayırabilir ve elektronik satın alma ve malzeme yönetimiyle ilişkili zaman tasarrufu gibi verimsiz idari işlerde daha az zaman kaybedebilir.
• Gelişmiş pazarlama—KOBİ’ler, elektronik kataloglar ve İnternet aracılığıyla reklamlar yoluyla yerel ve uluslararası pazarlama verimliliklerini artırabilir.
• Gelişmiş inovasyon kapasitesi—KOBİ’ler, teknoloji izleme, tersine ve eşzamanlı mühendislik, hızlı prototip oluşturma ve uzaktan üretim yoluyla inovasyon kapasitelerini önemli ölçüde artırabilir.
• Artan teklif verme fırsatı—KOBİ’ler, dünya çapındaki diğer ortaklarla ve hatta rakipleriyle ağ kurarak daha büyük ve uluslararası projelere teklif verebilir.

E-TİCARETİN KABUL EDİLMESİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER

E-ticaretin KOBİ’ler için potansiyel fırsatları ve faydaları arasında müşteri ilişkilerini güçlendirme, yeni pazarlara ulaşma, iş süreçlerini optimize etme, maliyetleri düşürme, iş bilgisini geliştirme, yatırım çekme ve yeni ürün ve hizmetler yaratma sayılabilir.

Spesifik olarak, e-ticaret, KOBİ’lerin yeni pazarlara erişim kazanma ve geniş ve uluslararası ölçekte bilgi toplama ve yayma gibi alanlarda geleneksel zayıflıklarını telafi etme fırsatı sunar. Buna rağmen, araştırmamız sonucunda tespit ettiğimiz Asya Pasifik KOBİ’lerinin e-benimsemelerinde yaşadıkları çeşitli engeller aşağıdadır.


E-ticaret siteleri
e-ticaret nasıl yapılır
E-ticaret Trendyol
E-ticaret Amazon
E-Ticaret Eğitimi
E-ticaret Nedir
e-ticaret ne satabilirim
Stoksuz e-ticaret


KOBİ’lerin E-Ticaret Konusunda Farkındalık Eksikliği

Asya Pasifik’teki KOBİ’ler arasında e-ticaret kullanımının benimsenmesinin önündeki bu ilk ve temel engel, e-ticaret konusunda farkındalık eksikliği ve telekom altyapısına makul bir maliyetle erişilebilirlik ve erişimdir. Bu bulgu APEC Raporu ile doğrulanmıştır.

Birçok KOBİ’nin meydana gelen gelişmelerin ve bu yeni pazarda oynayabilecekleri rolün farkında olmadığı tespit edilmiştir. Bazen KOBİ’lerle ilgili kişiler e-ticaret literatürünü çok teknik ve karmaşık bulmuşlardır.

Hükümetler veya diğer kurumlar teknik bilgileri kendileri için basitleştirmedikçe, KOBİ’ler e-ticaret kavramlarına ve uygulamasına dahil olmayı zor bulmaktadır. Birçok Asya Pasifik ülkesi de İngilizceyi bir engel olarak görüyor, çünkü ilgili insanlar işlerini yerel dilleri kullanarak yürütüyorlar.

Farkındalık eksikliği, Asya Pasifik’teki KOBİ’lerin genellikle gerekli olan yüksek yatırımlar nedeniyle yeni teknolojileri benimsemede genellikle daha yavaş olmaları gerçeğiyle yakından bağlantılıdır. Asya Pasifik KOBİ’lerinin birçoğunun da daha az risk aldığı ve deney yapmadığı tespit edilmiştir.

 Tedarikçilerin ve İş Ortaklarının Kritik Kitlesinin Eksikliği

Asya Pasifik KOBİ’lerinin yaşadığı bir diğer engel de müşteriler, tedarikçiler ve iş ortakları arasında kritik bir kitlenin olmaması. Bu paydaşların kritik bir kitlesinin olmaması, ya bilgisizlikten ya da elektronik araçlar kullanılarak güvenlik ve mahremiyet eksikliği korkusundan kaynaklanmaktadır.

Asya Pasifik ülkelerinde e-ticaret altyapısı zayıf ve çevrimiçi alışveriş henüz kitleler arasında popüler değil. E-ticaret kullanımının az olması nedeniyle, e-ticaret için yeterince büyük bir müşteri ve tedarikçi kitlesi bulunmamaktadır. Bu, KOBİ’lerin e-ticaret devrimine atlaması için cesaret kırıcı bir faktör olarak hareket ediyor.

KOBİ’leri avantaj elde etmek için çekebilecek pek çok pazar yeri yoktur. Yeterli sayıda ana yerel müşterisi veya tedarikçisi çevrimiçi ticaret faaliyetlerine katılana kadar, bireysel KOBİ’lerin e-ticarete girmesi için çok az teşvik vardır.

Asya Pasifik ülkelerinde KOBİ’ler, dil engelleri ve düşük İngilizce akıcılık seviyeleri, e-ticaret teknolojilerine aşinalık ve rahatlık eksikliği, aşağıdakileri içeren daha geleneksel ticaret uygulamaları için kültürel bir tercih gibi müşterilerin e-ticaret kullanımının düşük seviyelerine katkıda bulunan çeşitli faktörleri belirttiler. 

KOBİ’ler farklı kültürel geçmişleri nedeniyle uluslararası pazarlarla iş yapmaktan ve yeni teknolojiler hakkında bilgi eksikliğinden dolayı aldatılma korkusundan korkmaktadırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir