Yazılım Temsilcileri  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Yazılım Temsilcileri  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

8 Haziran 2022 En iyi yazılım türkiye'de yazılım mühendisliği Yazılım Mühendisliği Nedir 0
Elektronik Tablo Sistemleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

Yazılım Temsilcileri 

Aracılar, bir sonraki önemli yazılım soyutlaması olarak görülüyor ve bugün grafik kullanıcı arayüzleri kadar yaygın hale gelmeleri bekleniyor. Aracılar, kullanıcılarına hizmet sağlamak için tasarlanmış özel programlardır. Çok aracılı sistemler, görevleri üyeler arasında yeniden tahsis etmek için önemli bir yeteneğe sahiptir; bu, kaynak tahsisi, zamanlama, e-ticaret vb. gibi birçok alanda önemli tasarruflar ve iyileştirmelerle sonuçlanabilir.

Yakın gelecekte, acenteler internette dolaşacak, bilgi ve hizmet satacak ve satın alacak. Bu aracılar, günümüzdeki biçimlerinden – basit işlem taşıyıcılarından verimli karar vericilere dönüşeceklerdir. Ajanlar arasındaki karar verme süreçlerinin ve etkileşimlerinin çok hızlı olacağı öngörülmektedir.

Otomatik müzakere sistemlerinin önemi, daha hızlı muhakeme motorlarını ve mobil kodu destekleyen yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla artıyor. Ajan sistemlerinin merkezi bir parçası, ajanların görevlerini yeniden tahsis etmelerini, sonuçları optimize etmelerini ve diğer ajanlarla müzakere etmelerini sağlayan karmaşık bir akıl yürütme motorudur. Muhakeme motoru tarafından kullanılan müzakere stratejisi ayrıca yüksek seviyeli aracılar arası iletişim protokolleri ve uygun işbirliği stratejileri gerektirir.

Bu alt sistemlerin her ikisi de bir muhakeme motoru ve bir müzakere stratejisidir – tipik olarak bakımı zor olan karmaşık temsilci tasarımları ve uygulamaları ile sonuçlanır.

Bir dizi özerk ajanın faaliyetleri koordine edilmelidir. Bazıları mobil ajanlar olabilirken, diğerleri statik akıllı ajanlardır. Genellikle minimum iletişimle istenen sonuçları üreten merkezi olmayan koordinasyonu hedefliyoruz. Birçok farklı türde sözleşme protokolü (örnek olarak küme, takas ve çok aracılı) ve müzakere stratejileri kullanılmaktadır.

Sonuçların değerlendirilmesi genellikle marjinal maliyete veya oyun teorisi getirilerine dayanır. Kısıtlama teknolojisine dayalı ajanlar, ajanların etkileşiminden kaynaklanan optimizasyon problemlerini çözmek için karmaşık arama algoritmaları kullanır. Özellikle eksik bilgi varlığında koordinasyon ve müzakere stratejileri, kısıtlamaya dayalı uygulamalar için iyi adaylardır.

SEÇİLMİŞ MÜZAKERE VE MUKAVELE TEKNİKLERİ

Müzakere alanı iki bileşen tarafından belirlenir: müzakere protokolü ve müzakere stratejisi. Müzakere protokolü, protokolün bileşenleri olarak etkileşimler, anlaşmalar, ihale kuralları, zamansal kısıtlamalar ve teklifler açısından katılımcılar arasındaki davranış kurallarını tanımlar. Herhangi bir etkileşim başlamadan önce, iki aracı ilk olarak müzakere protokolü üzerinde anlaşmalıdır.

Müzakere stratejisi, aracının müzakere sırasında yapmayı planladığı eylemlerin dizisinin bir özelliğidir. Stratejiler, müzakere protokolü ile uyumlu olmalıdır. Herhangi bir müzakere stratejisinin odak noktası, çevrenin rasyonel sınırları içinde sonuçları en üst düzeye çıkarmaktır.


Yazılım Mühendisliği Nedir
MİT yazılım mühendisliği maaş
Yazılım mühendisliği iş İmkanları
Yazılım Mühendisliği Bölümü
Yazılım Mühendisliği Dersleri
Yazılım mühendisliği maaş
türkiye’de yazılım mühendisliği
En iyi yazılım mühendisliği üniversiteleri Türkiye


Müzakere stratejilerinin sınıflandırılması kolay bir iş değildir çünkü müzakere stratejisi, sonuçları değerlendirebilen, uygun eylemleri hesaplayabilen ve bilgi alışverişi protokolünü takip edebilen herhangi bir algoritma tarafından gerçekleştirilebilir.

Müzakere mekanizması, müzakere stratejisinin ve müzakere protokolünün fiili uygulamasıdır. Bu alan, yeni aracı platformlarının ortaya çıkması, kablosuz karşılaşmalar ve genişletilmiş mobilite ile hızla gelişiyor.

Müzakere bir arama sürecidir. Katılımcılar, ortak bir anlaşmaya vardıkları ve amaçlarına ulaştıkları uzayda tek bir nokta bulmak amacıyla çok boyutlu bir alanı (örneğin miktar, fiyat ve teslimat) birlikte araştırırlar.

Piyasa mekanizması, katılımcılar arasındaki çoktan çoğa eşleşme veya etkileşimler için kullanılır. Açık artırmalar, bire çok müzakereler için daha uygundur. Piyasa mekanizması genellikle daha az sayıda katılımcıya verimli bir şekilde ölçeklenememekten muzdariptir. Öte yandan, bire çok etkileşimler, stratejik düşüncelerden etkilenir ve temsilcilerin Paretto verimli anlaşmalar aradığı bütünleştirici pazarlığı içerir.

 Analitik Yaklaşım (Oyun Teorisi)

Çok etmenli sistemlerde pazarlık ve müzakere stratejileri ilkeleri ekonomistleri cezbetmiştir. İlk temeller ve matematiksel modeller Nash (1950) tarafından araştırıldı ve alan hala çok aktif. Oyun teorisi, karar vericiler arasındaki pazarlık ve etkileşimi anlamak ve açıklamak için tasarlanmış bir analitik araçlar topluluğudur. Oyun teorisi, gerçek hayat stratejilerini resmi olarak ifade etmek için matematiksel modelleri kullanır.

Üst düzey soyutlama, modelin çeşitli durumlara uygulanmasına izin verir. Model, oyuncunun kullanabileceği eylemler kümesine herhangi bir kısıtlama getirmez. Matematiksel modellerle ilgili olarak, belirli müzakere problemleri için halihazırda birçok karmaşık ve ayrıntılı strateji mevcuttur.

Sözleşme Ağı Protokolü (CNP), aracıların görev setlerini gerçekleştirmek için marjinal maliyetlerini yerel olarak hesapladıkları merkezi olmayan görev tahsisi modelini temsil eder. Sandholm’deki fiyatlandırma mekanizması, CNP’yi hem işbirlikçi hem de rekabetçi aracılar için çalışacak şekilde genelleştirir.

Zeng’de Bayes yöntemine dayalı ikili müzakere sunulmaktadır. Modelin statik doğasını gösterir. Öğrenme etkisi, müzakere sürecinde danışılan bir bilgi tabanının dinamik güncellemeleri kullanılarak elde edilir.

Çalışmaların çoğu, mükemmel rasyonaliteyi (kusursuz kesinti, marjinal maliyetler tam olarak, hemen ve hesaplama maliyeti olmadan hesaplanır) ve stratejik pazarlığın sonsuz ufkunu varsayar. Bunlar gerçekçi varsayımlar değil. Daha ileri araştırmalar, sınırlı rasyonalite ve son teslim tarihleri ​​ile pazarlık ile kendi çıkarlarını düşünen veya işbirlikçi çok sayıda aktörün ortamında koalisyon oluşturma ve müzakere stratejileri ile ilgilenir.

Analitik yaklaşım, istikrarlı ve güvenilir davranış avantajına sahiptir. Ana dezavantaj, modelin statik doğasıdır, bu da sonuçların potansiyel öngörülebilirliğine neden olur. Diğer problemler, mükemmel rasyonalite kavramıyla ilişkilidir.

Kendi çıkarlarını gözeten aracılardan oluşan otomatik müzakerelerdeki sözleşmeler tipik olarak bağlayıcı (ihlal edilmesi imkansız) olarak tasarlanmıştır. İşbirliğine dayalı dağıtılmış problem çözmede, bazı yerel muhakemelere dayalı olarak taahhütlerin kırılmasına genellikle izin verilir. Sıklıkla, protokoller parasal bir ceza yöntemine dayalı sürekli taahhüt seviyeleri kullanır.

Ne yazık ki, bu protokollerin esnek olmayan doğası, durum elverişsiz hale geldiğinde bir aracının eylemlerini kısıtlar. Misilleme ile veya misilleme olmaksızın bir sözleşmeden ayrılma olasılığını içeren modeller, ortamdaki bazı değişiklikleri barındırabilir ve bir vekilin durumunu iyileştirebilir. Ancak, tüm bu protokoller, gelişen, dinamik durumlara göre biraz kısıtlayıcıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir