Arayüz Tasarım Sorunları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Arayüz Tasarım Sorunları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

7 Ağustos 2022 Arayüz tasarımı is İlanları Arayüz Tasarımı Nedir Web arayüz örnekler 0
Klasik Bulanık Değerlendirme

Mobil Ticaret için Arayüz Tasarım Sorunları

Mobil el cihazları için etkili arayüz tasarımı, mobil ticaretin (m-ticaret) kullanıcı tarafından benimsenmesini kolaylaştırır. Mevcut kablosuz teknoloji, etkili arayüz tasarımı için birçok kısıtlama getirmektedir. Bu kısıtlamalar arasında sınırlı bağlantı ve bant genişliği, çeşitli ancak basit cihazlar, özel araç ve dillerin baskınlığı ve uygulama geliştirme için ortak standartların yokluğu sayılabilir.

Mobil İnternet ve kablosuz iletişimin yakınsaması, mobil ticarette henüz büyük bir büyüme ile sonuçlanmadı. Kablosuz teknolojiyi geniş çapta benimseyen Finlandiya gibi ülkelerde bile m-ticaretin tüketiciler tarafından benimsenmesi yavaş olmuştur. Mobil el cihazları ve hizmetleri üzerine yapılan uluslararası bir araştırma, mobil ticaretin bir yol ayrımında olduğunu gösteriyor.

Kablosuz teknolojinin kurumsal ve iş amaçlı kullanımı daha fazla umut vaat ediyor, ancak iş süreçlerinin ve altyapının dönüşümünü gerektiriyor. Mobil internet sitelerinin ve kablosuz uygulamaların ticaret faaliyetleri için yetersiz kullanılabilirliği, mobil çözümlerin benimsenmesinin önündeki en büyük engel olarak öne çıkmaktadır. Örneğin, Japonya’daki en yeni 3G telefonlarda bile tüketiciler, bu cihazlardaki küçük ekran görüntüsünü ve küçük düğmeleri kullanmayı hala zor buluyor.

Mobil Ticaret

Mobil ticaret, geniş anlamda, işletmeden tüketiciye, işletmeden işletmeye ve işletme içi iletişimde işlem, bilgi arama ve kullanıcı görev performansını kolaylaştırmak için özellikle elde taşınan mobil cihazlar ve mobil İnternet olmak üzere kablosuz teknolojinin kullanımını ifade eder. – mühimmat. Araştırmacılar, m-ticaret çalışması için çeşitli çerçeveler önerdiler.

Varshney ve Vetter’in çerçevesi (2001) perakende ve çevrimiçi alışveriş, müzayede, mobil ofis ve eğlenceden mobil envantere kadar 12 sınıf m-ticaret uygulaması sunar ve mobil B2B ve şirket içi uygulamaların potansiyelini vurgular. Kannan, Chang ve Whinston (2001) tarafından hazırlanan çerçeve, mobil hizmetleri mallar, hizmetler, tüketici e-ticareti için içerik ve ticaret ortakları arasındaki faaliyetler olarak gruplandırır.

Waters (2000), m-ticaretin potansiyeli ve fırsatları için iki vizyon önermektedir. Bir bakış açısı, mobil, kablosuz kanalın mevcut e-ticaret kanalının bir uzantısı olarak veya bir şirketin müşterilere, çalışanlara ve ortaklara ulaşmak için çok kanallı stratejilerinin bir parçası olarak görülmesi gerektiğini savunuyor. İkinci, daha radikal görüş, m-ticaretin pazarlar ve iş modelleri yaratabileceğini öne sürüyor.

Mobil ticaretteki son gelişmeler ilk bakış açısını doğruladı. Büyük e-ticaret siteleri, mevcut müşterilerini desteklemek için mobil internet sitelerini kablolu e-ticaretin bir uzantısı olarak uygulamışlardır.

Tüketiciler m-ticareti kullanmak için nispeten düşük isteklilik gösterdiler, ancak e-ticareti benimseyenlerin bu yeni teknolojiyi benimsemeleri daha olası. Ayrıca, algılanan kullanım zorluğu tüketicilerin bir dağıtım kanalı olarak m-ticareti seçmesini etkileyebilir.

Bu bulgular, çok kanallı bir ortamda e-ticaretin e-ticaretin yerini almak yerine e-ticareti desteklediğini göstermektedir. M-ticaret teknolojilerinin kurumsal ve iş uygulamaları daha fazla umut vaat ediyor gibi görünüyor, çünkü şirketlerin mevcut iş süreçlerini geliştirmek için uygulamaları ve cihazları standartlaştırması ve özelleştirmesi daha kolay.

İsveç’teki en büyük şirketlerle ilgili bir Ernst & Young araştırması perakende sektörü hariç, çoğu endüstrinin m-ticareti büyüme ve verimlilik stratejileri için hayati önem taşıdığını, ancak yeni gelir elde etmek için zorunlu olmadığını göstermektedir. Bununla birlikte, kablosuz platformu bir kuruluşa entegre etmek, önemli yapısal dönüşüm ve süreç yeniden tasarımını gerektirir.


Arayüz Tasarımı Nedir
Arayüz tasarımı is İlanları
Arayüz tasarım programları
Web arayüz örnekleri
GUI tasarımı
Web arayüz tasarım programı
Kullanıcı arayüzü nedir
Mobil arayüz tasarım programları


Kablosuz Arayüz Tasarımı Araştırması

Son zamanlarda yapılan birkaç çalışma, elde taşınan cihazları kullanan mobil uygulamalar için arayüz tasarımını incelemiştir. Araştırmacılar, erişim görevleri için doğrudan erişim yöntemlerinin daha etkili olduğunu bulmuşlardır.

Acemi WAP telefonu kullanıcıları, kartlar arasında gezinmek için eylem ekranları yerine bağlantıları kullanırken ve tek seçimli listeler için seçim ekranları yerine bağlantı listelerini kullanırken daha iyi performans gösterir.

Birçok WAP kullanılabilirlik sorununun, masaüstü bilgisayarlar için Web sitesi geliştirmenin ilk aşamasında tanımlanan sorunları yansıttığını ve iyi kullanıcı arayüzü tasarımı uygulanarak hafifletilebileceğini belirtmektedir.

WAP uygulamaları için bu tür tasarım yönergeleri şunları içerir: (1) kısa bağlantılar ve içeriğe doğrudan erişim, (2) her kartta geriye doğru gezinme, (3) minimum düzeyde menü hiyerarşisi, (4) azaltılmış dikey kaydırma, (5) azaltılmış tuş vuruşları ve (6) her kart için başlıklar, PDA benzeri el cihazlarında Web’de gezinmek için anahtar kelime ve özet kombinasyonunun en iyi yöntem olduğunu bulmuşlardır.

Farklı form faktörlerinin farklı arayüz gereksinimleri vardır. Chan ve ark. (2002), çoklu form faktörlerine sahip 10 kablosuz Web sitesinden, kablosuz siteler için kullanıcı görevlerinin kablolu e-ticaret sitelerine benzer adımlarla tasarlandığını ve öncelikle deneyimli kullanıcılara yönelik olduğunu ortaya koymaktadır.

Uzun indirme ve kopuk bağlantılar, aşırı bilgi yüklemesi ve aşırı yatay ve dikey kaydırma gibi birçok kullanılabilirlik sorunu, WAP telefon, kablosuz PDA ve Cep Bilgisayarı olmak üzere üç form faktöründe ortaktır. Arayüz tasarımı kusurları platformdan bağımsızdır, ancak form faktörlerine ne kadar fazla sınırlama getirilirse, tasarım sorunları o kadar akut hale gelir.

Mobil kullanıcılar, farklı kaynaklardan bilgilere erişir ve genellikle geniş bir ağ bağlantısı yelpazesi yaşar. Bağlam faktörlerinin mobil uygulamaların kullanılabilirliği üzerinde özel bir etkisi vardır. Kore’de yürütülen bir kullanılabilirlik çalışmasına dayanarak, üç kullanım bağlamı faktörü el (bir veya iki el), bacak (yürüme veya durma) ve birlikte yerleşim (tek başına veya başkalarıyla birlikte) farklı kullanılabilirlik sorunlarına neden olabilir.

Bu nedenle, kullanıcı arayüzü tasarımı çeşitli kullanım bağlamlarını dikkate almalıdır. Araştırmacılar ayrıca, kullanıcı dostu kablosuz uygulamaların tasarımına donanım, yazılım, “netware” ve “bizware” dahil etmek için sistem düzeyinde bir kullanılabilirlik yaklaşımı önermektedir.

Perry, O’Hara, Sellen, Brown ve Harper, mobil çalışma için “her zaman her yerde” bilgi erişiminde dört faktör belirlemiştir: planlamanın rolü, “ölü zamanda çalışma”, uzaktan teknolojik ve bilgi kaynaklarına erişim ve uzaktaki iş arkadaşlarının faaliyetlerini izleme.

Multimodal arayüzler önem kazanıyor. İspanya’da geliştirilen MobileGuiding projesi, ortak, çok modlu ve çok dilli bir platformda, katkıda bulunanların kendi konumlarında boş zaman bilgileri ve kültürel etkinlikler sunacakları bir Avrupa etkileşimli rehber ağı oluşturmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca Finlandiya’da mobil kullanım bağlamında konuşmayla çalışan bir takvim uygulamasının tasarımını ve değerlendirilmesini ele alan bir çalışma yapılmıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir