Bilgi Yönetimi Modülü için Stratejiler – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Bilgi Yönetimi Modülü için Stratejiler – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

17 Mayıs 2022 Bilgi Yönetim sistemleri Bilgi yönetimi Tez Eğitimde Bilgi Yönetimi 0
Kilitlenmeyi Çözme Tekniği

VLE’LER TOPLU İLETİŞİM ORTAMI OLARAK UYGUN MU?

VLE’lere ilişkin literatürün çoğu, materyalleri çevrimiçi bir ortamda sunmak için hangi ayarlamaların yapılması gerektiğini göz önünde bulundurarak, bir öğretim aracı olarak kullanımları açısından yazılmıştır. Çoğu durumda, bir eğitim aracı olarak bir VLE’nin kullanımı, bir iletişim aracı olarak kullanımından ayrı değildir; iletişim, sağlanan seçenekler yelpazesinin bir yönüdür.

Bu çalışma, belirli bir modül için kesin bilgi kaynağı olarak bir VLE’nin kullanımı hakkında yorum yapmakta ve iletişim ve öğrenci katılımının izlenmesi için yetenekleri karşılaştırmaktadır.

Kekkonen-Moneta ve Moneta tarafından yapılan çalışma, bir VLE kullanıldığında geleneksel sınıf öğretiminden daha iyi olan sonuçları gösterir. Ancak Mishra’nın çalışması, çevrimiçi öğrenme deneyimi açısından yeni olasılıkların çoğu durumda ele alınmadığını gösteriyor.

Bu çalışma, tüm bilgiler için tek bir kaynağa sahip olmanın öğrencilere faydalarına ve bunun çoklu kaynak sorgulama noktalarına göre sağladığı avantajlara odaklanmaktadır. Barbera’ya (2004) göre asıl mesele kalite ve bunun sanal bir öğrenme ortamında nasıl ele alındığıdır.

VLE’ler, eğitim kriterlerinden ziyade teknolojik ve estetik kriterlere odaklanma eğilimindedir ve bunların salt bilgi kaynağı olarak kullanımları ile bilgi oluşturma süreçleri için yetenekleri arasında genellikle bir karışıklık vardır. Kalite, yalnızca bilgi dolu Web sayfaları sunmak olarak değil, aynı zamanda malzemelerin güvenilir ve değerli olmasını sağlamak için filtreler oluşturmak olarak görülecektir.

VLE’lerin bir başka boyutu da hümanizmleridir. Eğitmen artık bilgi hatip değil, öğrenenleri kendi meraklarını beslemeye teşvik etmelidir, yani bu ortamda ‘kaşıkla besleme’ uygun değildir. Üretken bir VLE için yönergeler, otoriter olmayan bir tarzı sürdürmeyi ve öğrencilerden her zaman ne istendiğini açıkça belirtmeyi içerir.

McFazdean (2001) tarafından dile getirilen bir diğer konu, teknolojinin grubun taleplerini destekleme yeteneğidir; Yazılımı çalıştıracak kadar güçlü bir bilgisayara sahip olmama ve bilgisayar okuryazarlığının düşük seviyeleri gibi hususlar, öğrenme ortamının başarılı bir şekilde kullanılmasının önünde teknik engeller oluşturur.

VLE’lerin benzer bir kullanımı, artan sayıda tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrenciye yanıt olarak orada iki modülü bir VLE’ye geçirme deneyimlerine odaklanan Hull Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir. VLE yaklaşımı, çevrimiçi bilgi kaynaklarındaki hızlı değişimle başa çıkmak ve öğrencilerin kendileri için en iyi kaynakların ne olduğu ve bunları nasıl etkili bir şekilde kullanacakları konusunda daha bilinçli olmalarını sağlama ihtiyacıyla birleştiğinde seçilmiştir.

VAKA ÇALIŞMASI

Bilgi Yönetimi Modülü için Stratejiler

Bu, iki yüksek lisans programındaki öğrenciler için zorunlu olan ve diğer yüksek lisans programlarındaki öğrenciler için isteğe bağlı olarak sunulan büyük bir lisansüstü modüldür.

Başlangıçta bu modülün, iletişimin tutarlı ve sürekli olarak erişilebilir olmasını sağlama yöntemi olarak kullanılan bir Web sitesi vardı, ancak buna ek olarak resmi dersler ve seminerler arasında ve çevresinde ek öğretim materyalleri sağlamak için kullanıldı.

Bu modüldeki öğrenciler, bir Web sitesinden ne istedikleri konusunda iddialıdır ve içerik ve düzende değişiklik ve eklemeler önermede etkili olmuşlardır; sonuç olarak, standart Web sitesi yakın zamanda bir Sanal Öğrenme Ortamı ile değiştirildi.

VLE (BlackBoardTM, ticari bir tedarikçiden getirilen standart, önceden programlanmış bir Web sitesidir. Üniversite genelinde öğretim üyeleri tarafından oluşturulan Web sitelerinin yerini kademeli olarak alan, kurs yönetimi için Web tabanlı bir sunucu yazılım platformudur ve standart (FrontPage) tasarımlı Web sitesine göre birçok avantaj ve dezavantajı aşağıda sıralanmıştır.

Üniversitede 1.000 öğrenciyle 2004 yılında yapılan bir anket, VLE kullanan modüllerin öğrencilerde (modül hakkında) daha olumlu bir görüş oluşturduğunu göstermiştir; bilhassa, gelişmiş iletişim, bilgi ve duyuruları alma yeteneği kadar olumlu bir sonuç olarak kabul edildi.


Bilgi yönetimi Tez
Bilgi Yönetim sistemleri
Eğitimde Bilgi Yönetimi
Bilgisayara dayalı enformasyon sistemi ögeleri
Bilgi işleme sistemi
Yönetim Bilgi sistemleri ve uygulamaları
Bilgi sistemlerini oluşturan temel bileşenler
Bilgi sistem Türleri


BİLGİ YAYINLAMAK İÇİN BİR WEB SİTESİNİ KULLANMANIN AVANTAJLARI VE EKSİLERİ

Bu tür bir iletişimin kullanılmasındaki en büyük profesyonel, gerekli tüm bilgileri tüm paydaşların personeline ve öğrencilerine herkesin erişebileceği tek bir yerde sunmak için elinizden gelenin en iyisini yaptığınıza dair güvenli bilgidir.

Bir şeyi sorgularken tüm öğrenciler otomatik olarak Web sitesine yönlendirildiğinden, öğrencilerin ‘ama x bana başka bir şey söyledi’ iddiasında bulunmalarını çok daha zorlaştırır. Ek olarak, bilgilerin sözlü yerine yazılı olarak verilmesi, ana dili İngilizce olmayan öğrenciler için talimatların yorumlanmasında tutarlılık sağlanması konusunda bir miktar güvenlik sağlamaya çalışır.

Elde edilenin eksiksiz ve açık olduğunun anlaşılması ve kapatılması konusu Coakes ve Willis’te tartışılmaktadır ve ayrıca Willis ve Coakes’ta yazılı kelime aracılığıyla yanlış yorumlama, yanlış anlama ve yanlış bilgilendirme potansiyeli tartışılmaktadır. e-postaların genellikle tokat gibi ve gelişigüzel yazılma şekli.

İletişimlere verilen yanıtlar, gereken özen gösterilmeden veya en azından bir Web sitesi ortamının sağlayabileceği yazılı, kağıda dayalı bir yanıt için gereken özen gösterilmeden “kesilir”. Yalnızca e-postayı iletişim aracı olarak kullanmanın özel bir sorunu, teslimat garantisinin olmamasıdır.

Sadece teknoloji aracılığıyla fiziksel teslimat değil, aynı zamanda e-postaya erişildiğinin ve alıcı tarafından işlem yapıldığına dair bir garanti. Bir deney olarak, BT odaklı seçilmiş bir öğrenci topluluğuna aylar boyunca okundu bilgisi olan bir dizi e-posta gönderildi. Okundu bilgileri genellikle e-posta gönderildikten sonra altı haftaya kadar iade edildi.

Dezavantajları üç yönlüdür: ilk olarak, sitenin geliştirilmesi ve yönetilmesi için harcanan zaman, özellikle bir sömestr başında önemli olabilir ve sitenin düzenli olarak güncellenmesi gerektiğinden, sürekli olarak boşa harcanır; ikinci olarak, öğrenciler Web sitesini kullanmaya zorlanamaz, ancak yapmazlarsa çok zorlaştırabiliriz; ve üçüncüsü, öğrenci desteği için bu tür bir teknolojiye güvenmek için teknolojinin güvenilir ve kolay erişilebilir olması esastır. Ek olarak, birçok personel yeni teknolojiyi kullanmak konusunda isteksiz olacak ve uyum sağlaması biraz zaman alabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir