ÇEVRİMİÇİ BİLGİ – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

ÇEVRİMİÇİ BİLGİ – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

21 Haziran 2022 Çevrimiçi ders ne demek Çevrimiçi öğrenme Nedir Çevrimiçi ÖĞRENME ORTAMLARI Tasarımı çevrimiçi öğrenme ve e-öğrenme 0
Otomatik Metodolojiler

TÜREVLENEN TALEP

Bir üretici müşteri trafiği oluşturduğunda, müşteri için değiştirme maliyetleri artar. Ayrıntılı kişisel ve ödeme bilgilerinin sağlanması ve çok fazla satıcı kullanarak güven ve mahremiyetle ilgili “zihinsel işlem maliyetleri”, müşterilerin kaçınmayı seçeceği maliyetler olabilir. eCRM’yi kullanırken firmalar, müşteri kazanmak ve onları memnun etmek için düşük teknolojili, orta teknolojili ve yüksek teknolojili araçların uygun karışımını kullanmalı ve düşük kârlı veya yüksek kârlı müşteriler için uygun ölçütler mevcut olmalıdır. 

Krishnamurthy, firmaların çok fazla eCRM özelleştirmesinden kaçınmasını tavsiye etti ve çevrimiçi müşterileri basitleştiriciler, sörfçüler, pazarlıkçılar, bağlayıcılar, rutinler ve sporcular olarak nitelendirdi. Sadeleştiriciler, çevrimdışı deneyimler yerine daha kolay ve daha hızlı çevrimiçi deneyimlere olumlu yanıt verir. Sörfçüler internette çok zaman geçirmeyi severler ve bu nedenle şirketlerin çok çeşitli ürünleri ve sürekli güncellemeleri olması gerekir. Pazarlık yapanlar en iyi fiyatı arıyor.

Bağlayıcılar başkalarıyla ilişki kurmayı sever. Rutinler içerik ister. Sporcular spor ve eğlence sitelerini severler. Üreticiler, müşterileri en ekonomik şekilde belirleyen ve çeken kanaat önderleri aracılığıyla olumlu marka çağrışımlarını hedefler ve kurarlar.

Pazar bölümlendirmesinin bu alt kümesi, “müşteri profili oluşturma” olarak tanımlanır. Bu müşteriler ürünleri kullanmaya başladıklarında, kendi topluluklarında ve alt kültürlerinde ürünleri satın almaya ikna etmede diğerlerinin rol modelleri ve etkileyicileri olarak hizmet ederler.

ECRM NASIL ÇALIŞIR?

Başarılı e-ticaret operasyonları, İnternet teknolojisi, bir iş modeli ve pazarlama olmak üzere üç unsuru içerir. eCRM, mümkün olan en iyi müşteri deneyimini sunmak için Web’in gücünden yararlanan İnternet özellikli bir sistemi tanımlar. Müşteri başına maliyet, bireysel müşteriler için en düşük 5$’dan, ticari müşteriler için  yükselir.

Etkili eCRM çözümleri, satış, pazarlama ve müşteri hizmetleri faaliyetleri arasında sinerji yaratır. Birden fazla müşteri temas noktası, zaman çerçevesi ve sistemle, doğru yönetilmezlerse müşteri görüşmeleri kesintiye uğrayabilir ve içerik kaybolabilir.

eCRM, kişisel veriler, tercihler, sorular ve sipariş bilgileri gibi müşteri bilgilerini birleştirir ve müşterilerin departmandan departmana koşuşturmasını ortadan kaldırır. eCRM, müşteriler için zamanında, hedeflenmiş, kişiselleştirilmiş bilgi ve çözümlerin mümkün olduğu destekleyici bir teknolojidir.

ÇEVRİMİÇİ BİLGİ

Çevrimiçi müşteri ilişkisinin kalitesi, bilgisayar aracılığıyla müşteri ve firma arasındaki etkileşimden etkilenir. Etkileşim, iletişim açısından şu şekilde tanımlanır:

1. Birine hitap etme yeteneği
2. Birinden bilgi ve yanıt toplama yeteneği
3. Bireye benzersiz bir yanıtla yeniden hitap etme yeteneği

Farklı doğrudan posta kampanyaları için farklı tüketicileri hedeflemek için bir veritabanı kullanmak ihtiyatlıdır. Ancak, önemsiz posta (çevrimiçi veya çevrimdışı), yalnızca firmanın müşteri iletişim bilgilerine sahip olduğu için müşterilere yönlendirilmemelidir.

Öte yandan, “sörfçüler” gibi bazı müşteriler firmayla her türlü teması memnuniyetle karşılar. Bir finans kurumu için doğru olan, bir küçük ev aletleri üreticisi için tamamen yanlış olabilir. eCRM, müşterinin ihtiyaçlarına en uygun ve tatmin edici ilişki türünün yaratılmasına izin verir. Bilgiler “silolanmış” veya farklı yerlerde depolanmışsa ve kolayca erişilebilir veya uyumlu değilse, eCRM çağrısı vardır.

eCRM, müşterilerin, örneğin bilgisayarlar, satış yönlendirme takibi, seyahat gideri raporlaması, hesap yönetimi ve satış etkinliği gibi ürünler için spesifikasyonlar sağlayabileceği otomatik fiyat teklifi oluşturma yoluyla benimsenir. Web sitesi trafiğini inceleyerek şirketler, reklam yerleştirme, bütçe hazırlama ve demografik kampanya yönetimi için daha iyi durumda olurlar.


Çevrimiçi öğrenme Nedir
çevrimiçi öğrenme ve e-öğrenme
ogm.eba.gov.tr yarışma
Çevrimiçi ÖĞRENME ORTAMLARI Tasarımı
Çevrimiçi ders ne demek
Mobil öğrenme Nedir
Whatsapp çevrimiçi ne demek
E-öğrenme Nedir


ÇÖZÜM OLARAK ECRM

“Her şirketin asıl işi müşteri yaratmak ve müşteriyi elinde tutmaktır”. Web, müşteri desteği ve etkili müşteri destek faaliyetlerinin sağlanması için olağanüstü bir kanal haline geldi. Bir eCRM ortamında, Web, müşterilerin bilgisayarlı bir yardımcı kılavuzla kendi sorunlarını gidermelerine olanak tanır.

Bir üretim ortamında, müşteri desteğini Web’e taşırken, bir firma pazarlama broşürünün elektronik versiyonuna benzer statik bir Web sayfasıyla veya yaygın soru ve cevaplardan oluşan bir bilgi tabanıyla başlayabilir. Şirketin bakış açısından, bu “düşük yardımlı gecikmeli iletişim” formları, uygulanması en ucuz olanlardır.

İzleme durumu, kişiselleştirilmiş sayfalar ve gerçek zamanlı veriler gibi self-servis kişiselleştirilmiş yanıtlar da müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere uyarlanmış eCRM özellikleridir. Self servis, hızlı, basit ve doğru küresel 7/24 temsiller aracılığıyla sağlanabilir. Kendi kendine hizmet ortak yanıt kategorisini geçmek, kendi kendine öğrenen bir bilgi tabanıdır.

Müşterilerini çevrimiçi bilgileri kendi sorularını yanıtlamak için kullanmaya teşvik eden üreticiler, hizmet çözümü, terk oranları, ortalama site bağlantı süresinden elde edilen bilgi zenginliğini paylaşır ve içerik sitesini ve siteyi geliştirerek müşterilerine daha iyi hizmet verebilirler. iletişim bilgileri.

Müşteriler self servis sitelerde aradıkları cevapları bulamadıklarında müşteri hizmetleri temsilcilerinin cevap verdiği e-postaya yönelebilirler.

Timm ve Jones, kanal başına işlem maliyetlerini karşılaştırırken, firmaların Web self servis ve interaktif sesli yanıt (IVR) self servis için ortalama işlem maliyetinin e-posta ve telefon müşteri hizmetlerinden daha uygun olduğunu fark etmeye başladıklarını iddia ettiler.

ECRM ÜRETİM ORTAMINDA TUĞLA VE TIKLAMA İŞ MODELİ

Çeşitli üretim alanlarında, çevrimiçi yetenekleri (tıklamalar) geleneksel mağazaların (tuğlalar) avantajlarıyla birleştirmek mantıklıdır. İnternet, müşterilerin işletmelere ve dolayısıyla işletmelerin müşterilerine ulaşabileceği ek bir kanal sağlar.

Mobilya ve giyim gibi çeşitli ürün kategorileri için, bireyler satın almadan önce ürüne dokunmayı, hissetmeyi, sipariş vermeyi veya ürünü denemeyi sever. Üreticiler, müşterilere bir elbise, gömlek veya başka bir ürünü sipariş vermeden önce deneme fırsatı sunan “sanal giyinme odaları” kurar. Bu nedenle, tuğla ve tıklama modelleri ürünün deneyimini özümseyebilir. İnternet, mağazayı veya çeşitli malları bulmak ve siparişin durumunu takip etmek için kullanılabilir.

Gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarla ortaklıklar, bir müşterinin çevrimiçi olarak yerleştirilmiş olabilecek bir teslimatı alması için başka bir çıkış noktası sağlayarak teslimat sorunlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Benzer şekilde, nakliye için birkaç ürünü sınıflandıran ve ürün başına nakliye maliyetini azaltan tuğla ve harç satış yerleri, ürünlerin üreticilere geri gönderilmesine yardımcı olabilir.

Müşteriye kolaylık sağlayan işlevsellik, birkaç eCRM çabasının arkasındaki motivasyondur. Deshpande ve Farley (2002), uygun müşteri dikkat seviyesinin [pazar yönelimi] müşterinin olması gerektiğini düşündüğü şey olması gerektiği konusunda hemfikirdir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir