Destek Stratejileri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Destek Stratejileri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

21 Aralık 2021 KOBİ destek kredisi 2020 stratejik ürün destek programı stratejik ürün/ürün grubu listesi Stratejik Ürün Listesi 2021 Stratejik ürünler Listesi 0
Çıkarım Yapmada Kullanılan Bilgi

Destek Stratejileri

Öğretmenlerin kendi başarılı tasarımlarını tasavvur etmeye başlamadan önce neyin mümkün olduğunu ve başarılı olduğunu bilmeleri gerekir. Öğretim üyelerinin teknoloji temelli öğrenme hakkındaki düşünceleri, hem eğitimin hedeflerine ilişkin algılarından hem de öğrencileri bu eğitim hedeflerine ulaşmaları için güçlendiren öğretim teknolojisi ile rahat etmelerinden etkilenir.

Bu nedenle, öğretim üyelerinin benzersiz destek ihtiyaçları, ders içeriğinin ve teknik bağlamının planlanması ve tasarımı, öğretim üyesinin mevcut değerleri ve dersi geliştirirken yardım için planlanan zamanı içerir.

Bu ihtiyaçları karşılayan destek stratejileri şunları içerir:

Düzey 1 = KISAC (Basit ve Yaratıcı Tut!) yaklaşımını teşvik eden teknoloji entegrasyonu hakkında acemi düzeyinde bir atölye çalışması. Öğretim üyeleri, evrensel bir tasarım göz önünde bulundurularak derslerini anladıklarında ve oluşturmaya başladıklarında, ders materyallerini düzenlemek ve yeniden girmek için değerli zamanlarını harcamak zorunda kalmayacaklardır. Ek olarak, Web’de sık sorulan sorularla birlikte bir fakülte yardım sayfası oluşturmak, eğitmenler arasında bilgi paylaşımına yardımcı olabilir ve korkutma veya utanma olmaksızın birden çok kez erişilebilen fakülte desteği sağlayabilir.

Seviye 2 = Web pedagojisi ve çeşitli fakülte öğretim programlarını karşılamak için onu destekleyen yazılım hakkında bir dizi zaman diliminde derinlemesine çalıştaylar. Sanal bir ortamda, öğretim üyeleri, öğrencilerin neyin amaçlandığını anlamalarına veya genellikle öğrenci kaygısı veya kafa karışıklığına işaret eden sözel olmayan geri bildirime güvenemezler.

Öğretim üyeleri, Web kursu içeriği ile Web kursu hedefleri ve beklentileri arasında belirli yönergeler ve değerlendirme için yayınlanmış kriterler ile bağlantı kurmalıdır. Dersi oluşturmak ve etkinleştirmek için öğretim üyelerinin kullandıkları yazılımın güçlü ve sınırlı yönlerini bilmeleri, böylece ders yazılımı ortamında çalışacak etkileşimli etkinlikler ve değerlendirmeler planlayabilmeleri gerekir. Ek olarak, değerlendirme için yönergeler ve kriterler kullanıcıya açıkça iletilmelidir.

Seviye 3 = Sayfa tasarımı ve görüntü işleme hakkında “Uygulamalı” atölye çalışmaları. Kurs planları hazır olduğunda, öğretim üyelerinin Web kurslarını ilginç hale getirme ve sınıflarını öğrenme toplulukları yapma konusunda desteğe ihtiyaçları vardır. Web standartlarına uygun ve Amerikan Engelliler Yasası’na (ADA) erişilebilen görsel materyalleri yüklemek, diğer sitelere dahili bağlantı vermek ve çevrimiçi testler ve testler oluşturmak daha karmaşık görevlerdir ve laboratuvar zamanına ve yönlendirmesine ihtiyaç duyar.

Yeni başlayan bazı öğretim üyeleri, teknoloji ile çalışmaya başladıkları için bire bir desteğe ihtiyaç duyabilirler. Öte yandan, ileri düzey kullanıcılar olan öğretim üyeleri, yeni teknolojileri dahil etmeye çalışırken yardıma ihtiyaç duyabilirler. Haftada iki saat geliştirmeye açık olan bir fakülte açık laboratuvarı, ziyarete gitme ve yardım bulma fırsatı yaratır. Bu destek sistemi, fakülteye serbest bırakma süresi veremez, ancak fakülte zamanının saygın bir kaynak olduğundan ve iyi kullanıldığından emin olabilir.

White ve Weight (2000), “etkili çevrimiçi öğretim iki yönlüdür: mesajları net ve doğru bir şekilde iletme yeteneği ve olumlu kişiler arası ilişkileri sürdürme yeteneğidir. Öğretim üyelerinin etkili birer öğretmen olmaları ve kontrolün kendilerinde olduğunu hissetmeleri için hem içerik hem de uzaktan eğitim konusunda coşku gösterecek bilgi ve güveni geliştirecek desteğe sahip olmaları gerekir.


KOSGEB
Stratejik ürünler Listesi
Kosgeb hangi İşlere destek Veriyor 2021
KOSGEB hamle projesi
KOBİ destek kredisi 2020
Stratejik Ürün Listesi 2021
KOSGEB destekleri
stratejik ürün destek programı stratejik ürün/ürün grubu listesi


Web Öğrencilerinin Uzaktan Eğitim İçin Eşsiz Destek İhtiyaçları

Öğrenciler teknolojiyi hantal buluyorlarsa veya teknolojiyle öğrenme girişimlerinde uygun şekilde desteklenmiyorlarsa, World Wide Web’in her zaman/her yerde öğretim materyali sunmayı kolaylaştırması gerçeği önemsizdir. Teknolojiyi olabildiğince kullanıcı dostu hale getirmek, onların öz yeterliliklerini desteklemek ve başarıyı teşvik etmek için ilk adımdır.

Öğrencilerin, sitede başarılı bir şekilde gezinmek için gerekli olacak tarayıcıları ve eklentileri nasıl yöneteceklerini bilmeleri gerekir. Temel bilgisayar becerileri önemlidir. Ancak öğrencilerin bilgisayar donanım ve yazılımının ötesine geçen, ancak teknolojiyi etkileyen ihtiyaçları vardır. Ayrıca çevrimiçi öğrenmenin zaman ve iş yönetimi hakkında bilgiye ihtiyaçları var: Potansiyel öğrenci okumayı ve yazmayı seviyor mu? Yazabilir mi? Birden fazla öğrenci, elektronik iletişimin, kendisinin öngörmediği bir yazma düzeyi anlamına geldiğini bulmuştur.

Palloff ve Pratt (2001), “başarılı çevrimiçi öğrencilerin iyi düşünme becerileri, bağımsız olarak çalışma ve bir miktar araştırma yapma becerisi ve minimum düzeyde bir yapı ile çalışma becerisi sergilediklerini” iddia etmektedir. Bu açıdan bakıldığında, öğrencilerin elektronik olarak erişilen verileri verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmak için de yardıma ihtiyaçları vardır.

Bu üretken bağımsızlık, öğrencilere bilgi için kendi anlamlarını oluşturmaları için güç verir, böylece birey olarak onlar için daha fazla ilgili olan bilişsel bağlantılar ve yönler yaratır. Bu, elektronik veri tabanları, kütüphaneler arası ödünç verme, devlet arşivleri, haber servisleri vb. aracılığıyla materyalleri güvence altına almalarına yardımcı olacak çevrimiçi eğitim ve bilgiler anlamına gelebilir.

Öğrenciler bir kursta ilerlerken, kolay erişilebilir teknik yardım mevcut olmalı ve öğrenci endişelerini ve şikayetlerini ele almak için yapılandırılmış bir sistem bulunmalıdır. Öğrenciler kolaylık istiyor ve “teori ile pratiği bütünleştiren, ekip çalışması ve iletişim becerileri ile birlikte işyeri yeterliliklerini vurgulayan bir müfredat” istiyorlar. Bu hedeflere ulaşmak için Dış Tasarım Sistemi aşağıdaki destek seviyelerini oluşturur:

Düzey 1 = Dersin yapılacağı tarihler, ders materyallerinin ve ders kitaplarının nasıl elde edileceği ve yazılım için çevrimiçi öğrenci kılavuzuna ve bir ön müfredata bir köprü bağlantısı hakkında net bilgi.

Seviye 2 = Bir e-posta iletişim sayfası aracılığıyla Web’de öğrenciler için teknik destek. Diğer yardım türleri, ödev gönderme, notlara erişme ve çok düzeyli tartışmalara katılma hakkında özel yardım sayfalarını içerir. Bülten formatındaki periyodik e-postalar, öğrencileri önemli son tarihler ve üniversite politikaları ve prosedürleri konusunda uyarır. Öğrenciler genellikle resmi bir duyuruyu görmezden gelirken samimi bir e-posta okurlar.

Seviye 3 = Gerçek zamanlı bir sohbet odasında 800 numara ile anında teknik yardım veya ofis saatleri boyunca periyodik yardım. Medya ne olursa olsun, destek personeline yöneltilen sorular doğru ve hızlı bir şekilde cevaplanmalıdır.

Web tabanlı bir ortamda elektronik bir akran mentor ağı oluşturmak, öğrencilerin akademik ve teknik tavsiye alabilmeleri için daha önce Web kursları almış akranlarıyla çevrimiçi etkileşim kurmalarına da olanak tanır. Ayrıca, Dış Tasarım Sistemini kullanan üniversite, ihtiyaç duyduklarında uygun düzeyde destek arayabilmeleri için tüm öğrenciler için bir kurs sitesi başlatmıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir