Dış Tasarım Sistemi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Dış Tasarım Sistemi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

21 Aralık 2021 cad (bilgisayar destekli tasarım) sisteminin faydaları teknoloji tasarım defteri pdf Teknoloji ve Tasarım Dersi Teknoloji ve tasarım ürünlerine günlük hayattan örnekler 0
Program Tipolojisi

Öğrenme Ünitesi

Aşağıda yer alan maddeler, gerektiğinde ve muhtemelen “tam zamanında” kullanıldığı için bilgi veren bir performans destek sistemi olarak işlev görür. Bu bilgi, aşağıdaki konuları içeren bir dizi öğrenme ünitesinde sağlanır:

• Blackboard’da Gezinme—öğrenciler derslerine devam ederken başarılı olmak için gezinme özellikleri ve süreçleri hakkında yönergeler ve bilgiler
• Kara Tahta İletişimi—derslerde eğitmen ve diğer öğrencilerle iletişim kurma hakkında yönergeler ve bilgiler
• Değerlendirme ve Çevrimiçi Not Verme—değerlendirilecek ödevleri teslim etme ve Blackboard’da ders notlarını bulma hakkında yönergeler ve bilgiler
• Özel Uygulamalar—çevrimiçi kurslarda kullanılan özel uygulamalar hakkında yönergeler ve bilgiler (örneğin, Adobe Acrobat’ı indirmek, medya eklentilerini ve özel öğrenci araçlarını kullanmak için talimatlar ve bağlantılar)
• Çevrimiçi Öğrenme Kaynakları—üniversite kütüphanesi aracılığıyla sağlanan çevrimiçi öğrenme kaynakları

Öğrenciler herhangi bir kursa kaydolduklarında, standart bir kullanıcı adı ve şifre ile performans destek sitesine eklenirler, böylece destek siteleri de kurs siteleri kadar görünür ve kolay erişilebilir olur.

Çevrimiçi Destek İçin Dış Tasarım Sisteminin Değerlendirilmesi

Herhangi bir tasarım süreci, uygulamadaki gücünü test etmek ve iyileştirme veya yeniden yapılandırma için bilgi sağlamak için değerlendirmeye ihtiyaç duyar. Bu çevrimiçi destek tasarımı, 2000 ve 2001 yaz oturumları için Web tabanlı kursların öğrenci değerlendirmelerinden elde edilen verilerle bilgilendirilir.

2001 Yazından geri dönüş oranı 781 öğrencinin 287’si veya yüzde 37’ydi. Bu anketin geri dönüş oranı hala nispeten düşük olduğundan, bu rakamlar sadece gösterge olarak görülmeli ve genelleştirilemez. Bununla birlikte, kayıtlar ve öğrenciler hakkındaki bilgiler, değerlendirmeleri desteklemek için önemli olan sürekli büyümenin bir profilini oluşturur.

Acemi kullanıcı sayısı azalsa da yavaş yavaş azalıyor. Çevrimiçi öğrenmeye hiç katılmamış olan katılımcıların sayısı, ihtiyaç duyulan desteğin miktarını ve düzeylerini etkileyecek kadar büyüktür.

Teknik desteğin ayrıntılarını ele alan 2001 program değerlendirme anketindeki maddelere karışık yanıtlar verildi:

• Ankete katılanların yüzde 74’ü Drake ağının veya Drake teknik sorunlarının kurslara erişim yeteneğini etkilemediğini düşündü.
• Ankete katılanların yüzde 41’i yardım sayfalarını faydalı buldu, ancak yüzde 56’sı onları kullanmadı
• Ankete katılanların yüzde 24’ü yardım masasını veya çevrimiçi teknik yardımı faydalı buldu (yüzde 74’ü yardım masasını kullanmadı)
• Ankete katılanların yüzde 94’ü çevrimiçi kayıt kolaylığından memnun kaldı
• Ankete katılanların yüzde 93’ü kayıt onayının zamanında olmasından memnundu


Teknoloji ve Tasarım
teknoloji ve tasarım
teknoloji tasarım
Teknoloji ve Tasarım Dersi
Teknoloji ve tasarım ürünlerine günlük hayattan örnekler
Ortaokul teknoloji tasarım
teknoloji tasarım defteri pdf
cad (bilgisayar destekli tasarım) sisteminin faydaları


Gelecekteki destek planlamasına yönelik teknik çıkarımlar, aşağıdaki Yaz 2001 verileriyle bilgilendirildi:

Teknik Bağlantılar 
Ankete katılanların yüzde 97’si e-postaya nasıl dosya ekleneceğini biliyordu
Ankete katılanların yüzde 98’i dosya yüklemeyi ve indirmeyi biliyordu
Ankete katılanların bilgisayarlarının yüzde 90’ı sesi destekliyor Ankete katılanların bilgisayarlarının yüzde 85’i videoyu destekliyor

Anket, ihtiyaç duyulan teknik destek türlerinin yanı sıra, öğrencilerin çevrimiçi çalışma olasılığının daha yüksek olduğu ve elektronik desteğe ve/veya destek personeline erişmeye ihtiyaç duyduğu zamanları belirten verileri de elde edebildi. Ankete katılanlar, aşağıdaki derslerde en çok çalışacakları zamanlara göre akşam çalışmasını gerçek bir tercih olarak belirtmişlerdir.

Bu zamanlar çevrimiçi destek düzeylerini daha da önemli hale getirdi, ancak yardım masası personelinin saatleri de yoğun akşam kullanımını telafi edecek şekilde ayarlandı.

Anketin son ve çok önemli sorusu, katılımcılara bu üniversitede başka bir Web kursu alıp almayacaklarını sordu. 2000 yazında yüzde 84,8 ve 1999 yazında yüzde 72 iken, 2001’de yanıt verenlerin yüzde 86’sı evet dedi. Açıkçası, Dış Tasarım Destek Sistemi böyle olumlu bir yanıtın tek sorumluluğunu üstlenemez, ancak öğrenciler arasında çevrimiçi başarıya ve memnuniyete katkıda bulunmuştur.

Gelecekteki Yönlendirmeler

Çevrimiçi öğretme ve öğrenme şu anda geleneksel akademik düşünce ve oyunculuk paradigmalarımızda radikal değişiklikler içermektedir. Ses ve video akışı gibi daha yeni alanlar da destek sistemlerinin sürekli evrimini gerektirecektir. Çevrimiçi öğretme ve öğrenmeye dahil olan paydaşların başarı ve kontrol ihtiyaçlarına odaklanarak, öğretmen ve öğrenci öz-yeterliği ve dolayısıyla aktif katılım gerçekleştirilebilir ve sürdürülebilir.

Aşağıdaki alanlar şüphesiz çevrimiçi öğretim ve öğrenimi etkileyecek, çevrimiçi desteği yeni yönlere çekilebilir :

• Bant genişliği ve veri aktarım hızı—Ders materyallerini öğrencinin evine veya öğretim üyesinin ofisine getiren İnternet segmenti, kapasite ve hız açısından artmaya devam edecektir. Bu olanaklar, altyapı desteği ve donanım belleğinin standardizasyonu ve konfigürasyonlarda hız sorununu da beraberinde getirmektedir.
• Donanım ve kullanıcı dostu yazılımın mevcudiyeti—Sanal e-ticaret ve eğitimin dot-com kültürü, Web tabanlı donanım ve yazılımın fiyatını etkileyerek, onu ortalama bir kullanıcının karşılayabileceği bir düzeye getiriyor. Bu alandaki destek, yeni teknolojilerin güçlü yönlerinden en iyi şekilde yararlanan yeni teknolojilerin ve yeni pedagojilerin sürekli olarak öğrenilmesini ve öğretilmesini içerir.
• Belirli donanım ve yazılımın sınırlamaları—Tüm uygulamalar ve bunları çalıştırmak için gereken ekipman, tasarım ve çalıştırmada hem avantajlara hem de sınırlamalara sahiptir. Uygulamaların öğrenciler sorunla karşılaşmadan önce test edilmesi, ihtiyaç duyulabilecek desteği gösterebilir. Öngörülen endişeleri yanıtlayan yardım sayfaları, içeriği kursun odak noktası haline getirerek çevrimiçi öğrenmenin teknolojik bağlamını düzene sokabilir.
• Eşzamanlı öğrenme sistemleri—Bir eğitmen ve/veya diğer öğrencilerle gerçek zamanlı olarak oturum açma ve etkileşim kurma yeteneği, şu anda gerekli olan metin miktarını azaltacaktır. Ancak bu ilerleme, farklı zaman dilimlerinde ve değişen erişim hızlarına sahip öğrenciler için destek gerektiriyor.
• Tüketici talebi—Öğrenciler her zaman, her yerde uygun eğitim deneyimleri için uzaktan eğitime yöneliyor. Bunu yaparken, öğrenci daha bağımsız öğrenme için sorumluluk almalıdır. Ancak tüketiciler, çevrimiçi kurumların acil ihtiyaçlarını karşılamak için “tam zamanında” desteğe sahip olacağını da varsayıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir