E-Portföy – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

E-Portföy – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

18 Mart 2022 Akademi Delisi AÖF Kurum Uygulamaları Ödev sonuçları E Portfolyo Giriş Yapamıyorum E-portfolyo nedir 0
Destek Gereksinimleri

Uzaktan ve Çevrimiçi Eğitimde Lisansüstü Programındaki Dersler Arasında

Entegre E-Portföyün Tanıtılması

Bu bölüm, Massey Üniversitesi’nde uygulanan entegre bir e-portföy uygulamasının geliştirilmesine ilişkin göze çarpan konuların bir tanımını ve analizini sunar ve öğrencilerin, özellikle üç temel makale ile bağlantılı olarak, öğrenim süreleri boyunca geliştirilen becerilerin kanıtlarını izlemelerine ve toplamalarına yardımcı olur.

Web tabanlı e-portföy projesi, öğrencilerin farklı makaleler arasındaki bağlantıları belirleyerek ve kendi kavramsal anlayışlarını göstererek ilerici ve yansıtıcı bir şekilde işverenler ve araştırma denetçileri tarafından ihtiyaç duyulan kanıtları sağlamalarına yardımcı olmak için başlatıldı. İdari konular ve bu çalışmanın deneyimlerine dayalı olarak gelecekteki gelişmelere yönelik düşünceler tartışılmaktadır.

Bu bölüm, Yeni Zelanda, Massey Üniversitesi, College of Education’da başlatılan entegre e-portföy projesinin kavramsallaştırılması ve uygulanması hakkında raporlar. Entegre e-portföyün kavramsal modeli, Massey Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ndeki uzaktan ve çevrimiçi eğitim yüksek lisans programındaki öğrencilerin değerlendirmeyle ilgili görevlerine ve mezun profiline dayanmaktadır.

Portföy çerçevesi, öğrencilerin programdaki üç temel makale/derste tamamladıkları bir dizi çalışmasını sergilemelerine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. E-portföy, uzaktan ve çevrimiçi eğitim alanındaki öğrencilerin uzmanlıklarının temel yönlerini göstermeleri için bir araç haline geldi.

Entegre portföyün oluşturulması, değerlendirme ve bilgi geliştirmeye yönelik programlı bir yaklaşımı destekler. Başlangıçta John Hopkins Üniversitesi’nin dijital portföy platformu kullanıldı. Farklı makaleler ve konu alanlarında kullanımı için e-portföy için Web tarayıcısı tabanlı bir çerçevedir. E-portföy çerçevesi, öğrencilerin multimedya nesnelerini düzenlemesini sağlar.

E-portföy geliştirme görevi başlangıçta yalnızca üç temel belge için tanıtıldı. Üç temel makalenin koordinatörleri, öğrencilerin farklı dersler arasındaki bağlantıları görselleştirebilmeleri ve bir derste öğrenmenin yollarını anlayabilmeleri için ödevleri, ödevlerin hedeflerini ve mezun profilini göz önünde bulundurarak, birbiriyle ilişkili ve örtüşen görevler tasarlamıştır. kağıt başka bir kağıtta tamamlanmaktadır.

Portfolyo, öğrencinin değerlendirmesinin bir parçasıdır. Öğrenimlerini tamamlayan öğrenciler, lisansüstü eğitim programı boyunca geliştirilen temel bilgi ve becerilerin bir sunumunu sağlayacak, değerlendirilmiş bir çalışma portföyüne sahip olacaklardır. Yazar, işverenlerin öğrencilerinin becerilerini ve bilgilerini gösteren elektronik bir formda çalışmalarını görebileceklerini öngörmektedir.

Bu öğrenme süreci boyunca öğrenciler, gelecekteki çalışmalara yön verecek şekilde güçlü ve zayıf yönleri üzerinde düşünmeye yönlendirildiler. Entegre e-portfolyo oluşturma ve geliştirme, öğrencilerin çalışmalarının sonraki bölümlerinde proje/tez çalışmaları için faydalı araştırma becerilerini öğrenmelerini ve geliştirmelerini de sağladı.


E-portfolyo nedir
E-Kampüs
aöf e-portfolyo örnekleri
AÖF Kurum Uygulamaları Ödev sonuçları
aöf uygulama dersleri 2020-2021
Aöf uygulama Dersleri nerede veriliyor
AÖF uygulama
E Portfolyo Giriş Yapamıyorum


E-Öğrenme Programı

E-öğrenme, Yeni Zelanda Eğitim Bakanlığı tarafından “dijital araç ve içeriğin kullanımıyla etkinleştirilen veya desteklenen öğrenme” olarak tanımlanmaktadır. Tipik olarak, öğrenci ile öğretmenleri veya akranları arasındaki çevrimiçi etkileşimi içerebilen bir tür etkileşimi içerir.

E-öğrenme fırsatlarına genellikle İnternet üzerinden erişilir, ancak e-öğrenmede CD-ROM gibi diğer teknolojiler de kullanılır.” Çevrimiçi dağıtım için bir öğrenme yönetim sistemine (ÖYS) sahip olmayan ve kurslarında zaten kullanan bir personel kadrosuna sahip olmayan son derece nadir bir yükseköğretim kurumu olacaktır.

Massey Üniversitesi’nde, uzaktan kursların verilmesi için 2002’den beri WebCT’yi LMS olarak satın aldık. Massey Üniversitesi’nde, uzaktan öğrencilerle gerçek zamanlı toplantı oturumları yürütmek için Horizon Wimba ve Macromedia Breeze gibi CMC platformlarını da kullanıyoruz. Yaklaşık 20.000 okul dışı (uzaktan) öğrencimiz var, bu da dahili (kampüsteki) öğrenci sayısının iki katıdır.

Massey University lisansüstü yeterlilikler merdiveni, eğitimde, öğrencilerin kursları ve programları uygun ve çok çeşitli koşullara ve ihtiyaçlara uygun şekilde uyarlamalarına izin verir. Merdivenlerde, yeterlilikler iki kağıtlı yüksek lisans sertifikaları ile başlar (genellikle lisansüstü eğitime yeni başlayan kişiler için). Daha sonra, yeterlilikler genel ve onaylanmış 100 puanlık lisansüstü diplomaları ve çok çeşitli 200 puanlık yüksek lisansları içerir ve bunlar EdD veya Doktora gibi doktora çalışmasıyla sonuçlanır.

2004 yılından bu yana, e-öğrenmenin farklı yönlerine odaklanan uzaktan ve çevrimiçi eğitimde tamamen Web tabanlı bir lisansüstü programı başlattık. Eğitim Fakültesi tarafından sunulan eğitimde lisansüstü yeterlilikler kapsamında yeni bir onaydır. Programın üç temel makalesi vardır (“Uzaktan ve Çevrimiçi Eğitimde Öğretim Tasarımı ve Öğrenme Teknolojileri”, “E-öğrenme için Öğretim” ve “Uzaktan ve Çevrimiçi Eğitimde Politika, Uygulama ve Eğilimler”).

Bu belgeler, lisansüstü diploma almak veya “uzaktan ve çevrimiçi eğitimde” master yapmak isteyen öğrenciler için zorunludur. Bu bölümde sunulan entegre e-portföy projesi, daha önce bahsedildiği gibi üç temel belgede uygulanmıştır. Entegre e-portföy kavramı hakkında tartışmadan önce elektronik portföyler, amacı ve türleri hakkında tartışmak esastır.

E-portföy nedir?

Bilgisayar teknolojisinin sürekli gelişen yetenekleri ve nitelikler, bilgi ve niteliklerle ilgili kanıtların taşınabilirliğine yönelik artan ihtiyaç, depolamaya yönelik “ayakkabı kutusu” yaklaşımının artık yeterli olmadığı anlamına geliyor. Elektronik sürüm, farklı bir depolama türü ve PowerPoint, köprülü metin veya Acrobat PDF sunumu gibi daha esnek bir sunum yöntemi sunar. Ayrıca, iş başvurularının yazılmasına yardımcı olacak bir kariyer yönetimi aracı olarak öğrenciler, güncellenmesi, üzerinde düşünülmesi ve iyileştirilmesi kolay olan büyük miktarda bilgiyi hızlı ve etkili bir şekilde depolayabilir ve bunlara erişebilir.

Elektronik portföyler, “becerilerin, niteliklerin ve başarıların seçilmesi, yansıtılması ve denetlenmesi ile hedef belirleme ve öz değerlendirme yoluyla uygulanan zaman içinde büyüme ve gelişmeye” odaklanır. Ek olarak, e-portfolyolar, öğrencilerin portfolyo kanıtlarını, başarı göstermeleri gerekebilecek standartlarla doğrudan ilişkilendirme yeteneği sağlar. Bu standartlar, yakın zamanda tanıtılan Massey Üniversitesi mezun niteliklerini, istihdam veya lisansüstü eğitim seçim kriterlerini veya staj ve/veya ders değerlendirme sonuçlarını içerir.

Elektronik portfolyo, yaratıcının çeşitli medya formatlarında (ses, video ve metin) öğretme, öğrenme ve yansıtıcı eserler sunmasına izin veren bir multimedya portfolyo yaklaşımıdır. E-portföyler bazen e-folyolar, elektronik portföyler, dijital portföyler veya çoklu ortam portföyleri olarak anılır.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir