Eğitim Tasarımı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Eğitim Tasarımı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

18 Şubat 2022 Eğitim Tasarımı Öğretim tasarımının özellikler Uzaktan eğitimde öğretim tasarımı 0
Proje Önlemleri

e-Öğrenim İçin Eğitim Tasarımı

Leapfrog Biology adını verdiğimiz Biyoloji Köprüleme Programı tasarladık ve geliştirdik. İlk sunumunda program, üniversitenin mevcut öğrenim yönetim sistemi (LMS, Blackboard) aracılığıyla Şubat 2006’da üç hafta boyunca çevrimiçi olarak yürütüldü. Sonraki yıllarda, öğrencilerin eğitime katılma fırsatlarını optimize etmek için program üç gün uzatıldı.

Program zorunlu değildi, ancak tıp dersinin ilk yılına giren ancak 12. Sınıf Biyolojisini bitirmemiş tüm öğrencilere şiddetle tavsiye edildi. Ocak ayı sonlarında gerçekleştirilen yeni öğrenciler için yüz yüze bilgilendirme toplantısı sırasında öğrenciler programa “kayıt oldular”.

Bu aşamada onlara bilgi verme fırsatı olmadı, ancak program, gerekli zaman taahhütleri ve çevrimiçi siteye erişim için ayrıntılar dahil olmak üzere köprüleme programının bir taslağını aldılar. Yüz yüze görüşmek için başka fırsatlar olmadığından, brifing ve oryantasyon oturumları “başlangıçta” çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Bu, programa, hedeflere, beklentilere ve tanıtımlara genel bir bakış içeriyordu. Programa bağlı kalmanın faydaları vurgulandı.

Modüler Yapı

Leapfrog Biology üç tematik modül olarak geliştirildi ve öğrenciler programın her hafta bir modülü tamamlıyor. Modüller şunlardır: (1) Yaşamın hücresel temeli, (2) İnsan genetiği ve (3) Hastalık ve bağışıklık. Öğrencilere, günde üç saatlik tahmini bir taahhüt gerektiren haftada bir modülü tamamlamaları tavsiye edildi.

Her modül, Monash akademisyenleri tarafından program için özel olarak yazılmış bir metin kaynağı (pdf dosyaları olarak) tarafından desteklenen bir dizi aktiviteden oluşuyordu. Öğrencilerin bireysel olarak tamamlayabilecekleri ve bazılarının grup olarak katılabilecekleri etkinlikler vardır.

Öğrenme ve öz değerlendirme için tasarlanan ilki, etkileşimli multimedya öğelerini (sürükle ve bırak, animasyonlar), testler ve özet gönderimlerini içerir. Öğrenciler tarafından bireysel olarak yapılan bu etkinlikler için verilen geri bildirimler otomatikleştirildi, quizler de öğrencilerin ilerlemesini izlememize izin verdi. Grup etkinlikleri bir münazara ve bir grup projesinden oluşuyordu. Tablo 1, öğrencilere sunulan etkinlikleri göstermektedir.

‘Başlarken öğrencilere birinci grup etkinliği tanıtıldı, öğrencilerin bir wiki oluşturduğu ikinci grup etkinliğinin konusuyla ilgili bir konuyu tartıştıkları münazara. Öğrenciler rastgele on iki kişilik gruplara ayrıldı.

Kendilerini diğer grup üyelerine tanıtmak, sorunları belirlemek ve tartışma konusunun her iki tarafını tartışmak için bir grup tartışma alanı kullandılar. Münazara dört soru tarafından yönlendirildi ve öğrencilere konu hakkında fikir birliğine varmaları tavsiye edildi. Grup tartışmaları öğretmenler tarafından yönetilmedi, ancak öğrencilere gruplar halinde çalışma ve proje yönetimi için yönergeler verildi.


Eğitim Tasarımı Nedir
Öğretim tasarımı PDF
Öğretim tasarımının özellikleri
Öğretim programı TASARIMLARI
Uzaktan eğitimde öğretim tasarımı
Öğretim tasarımı aşamaları
Öğretim tasarımı örnekleri
Öğretim tasarımı örnek projeler


Grup Projesi

‘Nobel Faktörü’ olarak adlandırılan grup projesi, gruplar arasında bir yarışma olarak kuruldu. Öğrenciler, modüllerin her birinin konusuyla ilgili tıbbi araştırmalarda Nobel Ödülü kazanan keşifleri keşfeden bir wiki tasarladı ve geliştirdi. Her modüldeki son aktivite, wiki’ye gerekli katkıyı açıklar.

Örneğin, ‘Modül 1: Yaşamın hücresel temeli’ndeki son aktivite, grup wiki’sine, Nobel ödülü verilenler de dahil olmak üzere bir dizi özel konuya atıfta bulunarak kök hücrelerin klinik kullanımlarına genel bir bakışa katkıda bulunmaktır. ödüllendirildi. ‘Modül 2: İnsan Genetiği’nde öğrenciler, kök hücrelerle tedavi edilebilen kalıtsal hastalıkları keşfeder; ve ‘Modül 3: Hastalık ve Bağışıklık’ta wiki’ye katkı, immünolojide kök hücreler üzerine ödüllü bir çalışmadır. “Bilim adamıyla tanışın” adlı modül 3’teki bireysel etkinlikler, öğrencilerden sahadaki kilit çalışanların çalışmalarını araştırmalarını istedi. Öğrenciler, bu etkinliklerin çıktılarını projeleri için kullanmaya teşvik edildi.

Wiki

‘Wikispace’lerde her grup için özel bir wiki kuruldu. Wikispaces, konseptin diğer bazı uygulamalarına kıyasla ‘hafif’ olsa da, sadeliği, kullanım kolaylığı, hızlı yanıt veren ‘yardım masası’ ve özel alanların (üyeler yalnızca ‘okuma’ ve ‘yazma’) ücretsiz olması nedeniyle seçildi. bir ay için. Öğrenciler, diğer gruplardaki öğrenciler tarafından görüntülenmesi gerektiğinde, projenin sonunda wikilerinin üyeliğini kontrol ettiler ve bunları herkesin okuması için açabildiler (yani onları herkese açık hale getirdiler).

İşaretleme diline hakim olmak kolaydı, html biçimlendirmesinin bazı kullanımlarına tolerans gösteriyordu ve iyi bir temel WYSIWYG düzenleyicisi ile destekleniyordu; resimlerin yüklenmesine ve dosyaların eklenmesine izin verdi, yeterli veri depolama kapasitesine, kolay dosya yönetimine, erişilebilir sürüm kontrolüne ve “tartışma alanları” gibi görünen tartışma alanlarına (yani “içerik” sayfalarından farklı ve ileti dizisine) sahipti. Öğrencilerin wikileri kişiselleştirebilmeleri ve projelerine en uygun şekilde sahip olabilmeleri için wikilerin minimum kurumsal markaya sahip olması da önemliydi.

Wiki’lerin mevcut ÖYS’lerde kullanılabilir hale gelmesi, diğer öğrenme materyalleri ve işlevleriyle birleştirme avantajı sunar, ancak grup sahiplerinden çok kursla tanımlanır. Wikilere katılma, kaydolma ve kullanma talimatları LMS sitesinde (“başlangıç” bölümünde) yayınlandı. Öğrencilerin wiki teknolojisini kullanmalarını desteklemek için programın ilk haftasında iki eşzamanlı sohbet oturumu (LMS aracılığıyla) planlandı.

Wikiler (grup öğrenme deneyimlerinin ürünü), içerik ve sunumla ilgili kriterlere göre öğretmenler ve öğrenciler tarafından değerlendirildi. Süreç ayrıca proje yönetimi ve işbirliği için iki öğretmen tarafından değerlendirildi. Öğrencilere (a) öğretmenlerin etkileşimleri ve proje yönetimi stratejilerini gözlemleyebilmeleri için projeyle ilgili tüm iletişimi wiki’deki tartışma alanında yapmaları ve (b) içeriğin ve bireysel katkıların geliştirilmesi için tüm düzenlemeleri wikilerde yapmaları tavsiye edildi. sayfa geçmişlerinden belli oluyor.

Başka bir yerden kopyalanmış olabilecek bir metin levhasının görünümü, birden fazla yazar tarafından geliştirilen metinden daha az olumlu görüldü. Yarışmanın sonuçlarının öğrenci notları açısından bir etkisi olmadı, amacı proje için motivasyon sağlamaktı; ancak öğretmenlerin ürün ve süreç değerlendirmeleri öğrencilere yapıcı geri bildirim verilmesine izin verdi.

Öğrenciler en iyi wiki için (kendi wikileri hariç) çevrimiçi olarak oy kullandılar, her wiki için öğrenci oylarının sayısı öğretmenlerin verdiği puana eklendi. Hakemlerin nihai kararı verdiği puanlarda bir bağın olduğu televizyon yarışma programlarında modellenmiştir. Kazanan wiki üyeleri, birinci sınıf tıp öğrencileri için erken derslerden birinde verilen bir sertifika ve ödül alırlar. En iyi wiki’ler yayınlanır, böylece tüm birinci sınıf tıp öğrencileri, ilk dönem çalışmaları sırasında bunları kaynak olarak kullanabilirler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir