Eğitimci ile Deneyimler – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Eğitimci ile Deneyimler – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

24 Ocak 2022 Eğitimci nasıl olmalı Eğitimci Ne Demek Eğitimci Olarak Schopenhauer PDF Eğitimci Yazar 0
Proje Çalışma Sistemi 

Eğitimci ile Deneyimler

Daha önce de belirtildiği gibi Cordys Company, iş süreçleri yönetim sistemi ile (iş) süreçlerini modellemek ve düzenlemek, farklı bilgi sistemlerini ve iş zekasını entegre etmek için yazılımlar sunmaktadır. Yakın zamanda bir şirket, eğitim amaçlı özel bir sürüm geliştirdi: Educator. Son minör kursunda, Educator’ın beta sürümüyle çalışma şansımız oldu.

Eğitimci, bir öğrencinin öğrenme deneyimini tasarlamak için etkinlik merkezli yaklaşıma dayalı yeni nesil bir e-öğrenme ortamıdır. Modellemede hem iş standartlarını hem de eğitim standartlarında en son olanı kullanır.

2005 yılının Eylül ve Ekim aylarında, 4 öğrenci, iki öğretmen ve Educator şirketinden bir temsilciden oluşan bir proje grubu, Educator’ın beta sürümünü gözden geçirdi ve Kasım 2005 – Ocak döneminde pilot bir ortamda kullanabilmek için iyileştirmeler önerdi. 2006. Bu dönemdeki en önemli hedef süreç modelleme ortamını denemekti.

Pilot uygulamanın kendisinde, yaklaşık dokuz öğrenciden oluşan bir grup, Müşteri İlişkileri Yönetimi üzerine bir kursu takip etmek için Eğitimci ortamını kullandı. Öğrenme etkinlikleri önceden modellenmiş ve tüm kaynaklar öğrenme sürecindeki farklı etkinliklere bağlanmıştır. Pilot uygulama sırasında modelleme ortamı öğrenciler tarafından değil, yalnızca öğretmenler/kurs geliştiricileri tarafından kullanılmıştır.

Oturum açtıktan sonra öğrenciler genellikle bir e-öğrenme ortamının (örn. haberler, forum, kurslar, sanal sınıf vb.) ‘düzenli’ işlevselliğini göreceklerdir. Ancak temel fark, kursların temsil edilme şeklidir. Öğrenci, tüm ders içeriğini sunmak yerine bir derse kaydolarak bir iş akışı başlatır. İş akışı sırayla öğrencinin görev listesine gönderilen etkinlikleri başlatır. Görevin türüne bağlı olarak (örneğin, bir ders hazırlama, (portföy) asistanı, ödev yazma vb.), farklı türde içerik ve işlevler kullanılabilir hale gelir.

Eğitimci, öğrenme süreçlerini modellemek için çeşitli unsurlar sunar. En temel unsur “aktivite”dir. Bu öğe, kurs modelleyici tarafından “bir makaleyi oku” veya “sayfa 24’teki alıştırma 12’yi yap” veya “üzerine bir makale yaz …” gibi görevleri tanımlamak için kullanılabilir. Öğrencilerin ihtiyaç duyduğu kaynakları aktiviteye bağlamak mümkündür ve ayrıca bir zaman sınırı eklemek de mümkündür (örneğin, bu görev etkinleştirildiğinde, tamamlama beş gün içinde yapılmalıdır).

Pilot uygulama için modellenen öğrenme sürecinde sıklıkla kullandığımız ikinci bir unsur da “portföy ataması”dır. Bir öğrenci bir portfolyo ödevi aldığında, bu, öğrencinin yaptığı çalışmanın yüklenmesi gerektiği ve ardından öğretmenin geri bildirim sağlaması gerektiği anlamına gelir, her ikisi de daha sonra otomatik olarak öğrencinin dijital portföyüne yerleştirilir. Akran değerlendirme alıştırmalarını etkinleştirmek için diğer öğrencilere dijital portföye erişim vermek de mümkündür.


Eğitimci Yazar
Eğitimci Ne Demek
Eğitimci Olarak Schopenhauer PDF
Eğitimci nasıl olmalı
Eğitimci İngilizce
Eğitmen
Eğitmen nedir
Eğitici ne demek


Pilot uygulamada kullanmadığımız ancak öğrenme süreçlerini modellemek için kullanılabilecek unsurlar arasında “360 derece geribildirim”, “değerlendirme”, “(dijital) sınıf toplantısı”, “forum”, “chaf, “onay” ve “karar” sayılabilir. “. En önemlilerinden biri, değerlendirmeler gibi daha önceki unsurların çıktılarına dayalı olarak öğrencileri farklı öğrenme süreçleri boyunca koordine etmek için kullanılabilen “karar” unsurudur. Bu, Educator’ı mevcut e-öğrenme ortamlarının çoğuyla karşılaştırırken çok önemli bir farktır.

Bu yeni nesil e-öğrenme ortamıyla ilgili mevcut deneyimimiz, öğrencinin bireysel öğrenme sürecinde ihtiyaç duyduğu iletişim ve koordinasyonun çoğunu ortadan kaldırarak öğretmenin işini kolaylaştırabilmesidir. İş akışı teknolojisini kullanarak her öğrenciye tam zamanında bilgi ve aktivite vermek mümkündür. Ancak bir dersin öğrenme sürecini modelleme görevi göz korkutucu bir iştir.

Kurs modelini geliştirmeden önce hem standart hem de özel (daha fazla dikkat gerektiren öğrenciler için, ekstra ödevler vb.) tüm farklı etkinlikler ve süreç boyunca izlenecek yollar düşünülmelidir. Bu yapılsa bile, gerektiğinde öğrencinin öğrenme sürecini anında değiştirme esnekliğine sahip olmak hala gereklidir. Şu anda Eğitimci bunu yapamıyor.

Öğrendiğimiz bir diğer çok önemli ders ise, e-öğrenme ortamı dışında soru sormaya başlayan öğrencilerin mümkün olan en kısa sürede geri yönlendirilmeleri gerektiğidir. Bir öğrencinin e-postasına hızlı bir şekilde cevap vermek çok caziptir, ancak cevap modellenmiş öğrenme sürecinde bir yerde zaten verilmişse, öğrenci onu oradan almalıdır. Cevap verilmemiş olsa bile, öğretmene telefon etmek veya e-posta göndermek yerine forum, sohbet veya e-öğrenme ortamının sık sorulan sorular işlevselliğini kullanmaya teşvik edilmelidir (elbette bu geleneksel bir e-öğrenme ortamında önemlidir). 

Son olarak, pilot uygulama sırasında bazı öğrencilerin, bir öğrencinin her seferinde yalnızca bir etkinliğin içeriğini görebilmesi nedeniyle, bu ders için tamamlanması gereken yalnızca birkaç etkinlik olduğu izlenimini edindiğini belirtmek isteriz. Eğitimci, bir sürece ait tüm etkinliklerin üst düzey bir görünümünü sunsa da, önceden belirli görevleri görmek mümkün değildir ve öğrencinin süreç boyunca hangi yolu izleyeceği net değildir.

Pilot uygulama sırasında etkinliklerde zaman kısıtlaması kullanmadık, bu da birçok öğrencinin görevlerine çok geç başlamasına neden oldu. Pilot uygulamanın yarısında, ortama, öğretmenin bireysel öğrencilerin ilerlemesini izlemesini sağlayan ve böylece öğrencilerin ders programına ve sürecine göre performans göstermedikleri zaman müdahale etmeyi mümkün kılan işlevsellik eklendi.

Pilot uygulamanın değerlendirilmesinden sonra, Educator’ı daha geniş bir ortamda kullanıp kullanmayacağımıza ve öğrenme süreçlerini modellemek için mevcut olan öğelerin çoğunu kullanmaya başlayıp başlamayacağımıza karar verilecektir. Spesifik olarak, bir öğrencinin öğrenme sürecinde hangi aktiviteleri ve rotaları izlemesi gerektiğini belirlemek için ön değerlendirmelerin kullanımı uygulanabilir.

Sonuçlar

Son birkaç yılda e-öğrenme araçlarıyla ilgili oldukça fazla pratik deneyim edindik. Bu araçlar, her türlü belge için bir depo olarak çok kullanışlı olsalar ve öğrenciler arasında olduğu kadar öğrenci ve öğretmen arasında da iletişim sağlarken, aslında statiktirler. Bu yazıda, sadece nesneleri (içerik) öğrenmeyi değil, aynı zamanda öğrenme etkinliklerini ve koordinasyon süreçlerini de destekleyen daha dinamik araçlara olan ihtiyacımızı dile getirdik. Bu değişim, çoğu profesyonel üniversitenin uygulamaya çalıştığı yeterlilik temelli müfredatı desteklemek için gereklidir.

Eğitimci programıyla ilgili ilk deneyimlerimiz bize, öğrenme süreci, öğrenme nesnelerinin geliştirilmesinden ziyade etkinliklere dayalı olarak modellendiğinden, kurs geliştiricisi tarafından tamamen yeni bir “dilin” öğrenilmesi gerektiğini göstermiştir. Bu paradigma kayması, bizim gözümüzde, yazılım programcılarının nesne yönelimli programlama tanıtıldığında yapmak zorunda oldukları kayma ile karşılaştırılabilir. Ancak bir kez yeni kavramlara ve olanaklara alıştıktan sonra, eski programlama yöntemlerine geri dönüş yoktur.

Şimdilik Eğitimci umut vericidir ancak şu anda esneklikten yoksundur: Bir öğrenci sürece başladıktan sonra süreçte anında değişiklik yapmak mümkün değildir. Son olarak, öğrenciler için öğrenme etkinliklerine bu şekilde bakma, e-öğrenmeyi çok daha sosyal ve öğrencilerin üzerinde çalıştığı yeterliklere ulaşmada daha etkili hale getirir. E-öğrenme, etkinlik temelli ve süreç odaklı olduğunda doğal hale gelir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir