Elektronik Ortamlar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Elektronik Ortamlar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

24 Ocak 2022 Dijital ortam örnekleri Elektronik ortam Nedir İnternette kişisel veriler ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI kişisel bilgilerin 3. kişilerle paylaşılması 0

Elektronik Ortamlar

Herkes (öğretmenler ve öğrenciler) elektronik ortamlara aşina olmadığı için, bunun ekstra bir araç olması ve diğer eğitim biçimlerinin yerini almaması gerektiğine karar verdik. Bu karar, farklı geçmişlere sahip öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin gerekli topluluk hissini yaratmak için düzenli olarak bir araya gelmeleri gerektiği inancıyla güçlü bir şekilde desteklendi. Bu nedenle, didaktik yaklaşımımız olarak bir harmanlanmış öğrenme biçimini seçtik.

Öğrencileri ve öğretim görevlilerini Teletop’a alıştırmak için öğrencilerden tüm ürünlerini (bireysel ve ekip olarak) Teletop üzerinden teslim etmelerini ve böylece e-öğrenme ortamını etkin bir şekilde kullanmalarını istiyoruz. Öğretim elemanlarından öğrencilere ders programı, sayfalar, makaleler, vakalar vb. belgeleri sağlamanın tek yolu olarak Teletop’u kullanmaları ve Teletop aracılığıyla öğrenciler hakkında geri bildirimde bulunmaları istenir.

Belge alışverişi dışında yönetim, öğrenci ve öğretim üyeleri arasındaki iletişim için tek araç olarak Teletop kullanılmaktadır. Örnekler şunlardır: programlar, konuk derslerinin duyuruları ve sonuçlar. Kural olarak öğrenciler saat 18.00’e kadar bir sonraki günün haberlerinin eklenebileceğini bilirler.

Teletop’un başka herhangi bir kullanımı (örneğin elektronik ofis) isteğe bağlıdır, gerekli değildir. Geriye dönüp bakıldığında, seçilen politikanın mantıklı olduğu ortaya çıktı:

  • Öğrencilere programdaki değişiklikler hakkında zamanında bilgi verildi – hatta son dakika değişiklikleri bile: birçok öğrenci
  • Enstitü’ye gitmeden önce Teletop’a bakmayı alışkanlık haline getirdi.
  • Sonraki derslerde tekrar kullanılabilecek e-ticaret konusunda birçok faydalı materyal biriktirdik.
  • Öğrenci tartışmalarını izleyerek personel, ilgili öğrenci temaları hakkında iyi bilgilendirildi. İyi bir örnek, öğrencilerin ücretsiz araçlar (örneğin, paylaşımlı yazılım, açık kaynak yazılım) bulma konusunda çok yaratıcı olduklarını kanıtladıkları
  • e-iş uygulamasını oluşturmak için yazılım araçlarının kullanımına ilişkin tartışmadır.
  • Teletop’un sanal ofis olarak sunduğu çalışma alanı, bir grup dışında herkes tarafından yoğun olarak kullanıldı. Çoğu grup, haftada 2 ila 3 fiziksel toplantı yaptı ve Teletop aracılığıyla diğer ekip üyeleriyle iletişim halindeyken evde çok fazla iş yaptı.

Son olarak, Teletop’un değerlendirmelerde bir araç olarak kullanılması kasıtsızdı ancak oldukça önemli olduğu kanıtlandı. Programdan önce ve sonra öğrencilerden e-iş alanındaki yeterliliklerini eşleştirmeleri istendi (bu amaçla hedeflediğimiz çeşitli yeterliliklere ilişkin bir anket geliştirilmiştir).

Bu bize, programın çeşitli unsurlarının katma değeri hakkında değerli bir fikir verdi ve bu, bazı açılardan başlamadan önce beklediğimizden oldukça farklı olduğunu kanıtladı. Örnek olarak, öğrencilerin görevleri öğrenilecek yeterliliklere göre değil, görevin aciliyetine göre dağıttıklarını öğrendik, bu nedenle her zaman eğitim açısından kâr değil, bunun yerine kısa vadede ödüller (muhtemelen oldukça tanıdık bir modeldir) öğrencilerle çalışan herkes).


Elektronik ortam Nedir
Dijital ortam örnekleri
kişisel bilgilerin 3. kişilerle paylaşılması
Kişisel verilerin işlenmesi
Veri Denetçisi
İnternette kişisel veriler ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
İnternette Kişisel veriler
Veri güvenliğinin temel işlevi


Sonraki adım: e-öğrenmeden e-öğrenme etkinlikleri

Şu anda, minör üçüncü kez koşuyor. İnceleme alanı dışında, Teletop’un (ve benzeri ortamların) olanaklarının sınırına ulaştığımızı görüyoruz. Elektronik ortamların çoğunun yalnızca öğrenme nesneleri için bir depo olarak kullanılabileceğini ve doğası gereği statik olduğunu keşfettik. Bu, yetmişlerdeki veritabanı araçlarıyla karşılaştırılabilir: süreç akışı yoluyla erişilebilen statik depolar. Ancak, iş dünyasından farklı olarak, öğrenme bir faaliyettir ve özünde dinamiktir.

[2]’ye göre, eğitimin geliştirilmesinde sadece kaynaklar (içerik) seçilmemeli, aynı zamanda eğitim süreci (görevlerin veya faaliyetlerin koordinasyonu) modellenmelidir. Son olarak, öğrencilerin öğrenme süreçlerinde yer alabilmeleri için destek mekanizmalarına ihtiyaç vardır. Bu didaktik yaklaşım öğretmenler için oldukça doğaldır, ancak genellikle dış dünyaya eklemlenmez.

İşte mevcut elektronik ortamlarda modelleyemediğimiz (veya yeterince modelleyemediğimiz) bazı süreç örnekleri. Küçüklerle olan deneyimlerimize geri dönüyoruz:

Öğrenciler bir e-iş uygulaması geliştirmek zorundadır. İyi yazılım mühendisliği uygulamalarına uygun olarak öğrencilerden iş sürecini modellemeleri, uygulamayı modellemeleri, yazılımı oluşturmaları ve uygulamayı test etmeleri istenir. Ancak her organizasyonun farklı olduğu ve farklı organizasyonlarda iş süreçlerinin doğasının oldukça farklı olabileceği durumlarda, atılması gereken adımlar ve bunların zamanlaması çeşitli öğrenci grupları için farklıdır.

Bir grup için en iyi yaklaşım doğrusal bir süreç iken, başka bir grup için daha yinelemeli bir yaklaşım talep edilmektedir. Teknoloji hakkında bir fikir edinmek için prototip oluşturmaya ihtiyaç duyulabilir, ancak diğer durumlarda gerekli olmayabilir. Bu nedenle, öğrencilerin teslim etmesi gereken ilk şeylerden biri, neyin ne zaman yapılacağını açıklayan bir aşama modelidir. Bu aşama modelleri farklılık gösterebilir ve öğrenciler kendi büyülemelerini öğrenme ortamında uygulayabilmelidir.

Ve belki daha da önemlisi, eğer daha iyi bir yaklaşım mümkünse bu planı değiştirebilmelidirler (sonuçta öğrenciler henüz profesyonel değiller). Bu şekilde, öğrenme ortamı sadece öğrenciler ve öğrenciler arasında bir iletişim aracı olarak hareket edemez, öğrenciler ve öğretmenleri arasında değil, aynı zamanda dinamik bir planlama aracı olarak ele alır. Bu, Word belgeleri yapmak ve bunları yayınlamak için mevcut uygulamadan oldukça farklıdır. Aracın kilometre taşlarını vb. aktif bir şekilde korumasını istiyoruz.

Vizyon, Strateji ve Değişim dersi için öğrencilerin e-ticarette bir konu hakkında bir makale yazmaları gerekmektedir. Mevcut öğrenme ortamları böyle bir sürece hiçbir şekilde destek vermiyor; öğrencilere ancak içerik sağlayarak destek olabilirler.

Organizasyon ve İş Süreçleri dersi, modelleme yazılımı ve yöntemlerinin kullanımında geniş bir pratik desteğe sahiptir. Öğrenme stiline ve önceki deneyime bağlı olarak, bu kursta önceden tanımlanmamış farklı rotalar izlenebilir olmalıdır. Diğer bir deyişle, öğrenme ortamı, bölümünde de açıklandığı gibi çok fazla esneklik sağlamalıdır.

E-Ticaret dersi için öğrenciler, pazarlama kavramlarını başvuru yaptıkları organizasyona uygulamak zorundadırlar. 4C/ID tasarım yöntemi ve meslektaş incelemesi gibi örnek vakalar şeklinde destek kullanışlı olacaktır.

Sonuç olarak, öğrenme etkinlikleri ve bunların koordinasyonu için fi-om e-öğrenme araçlarını desteklemek istiyoruz, mevcut araçların çoğuyla tek destek “bireysel öğrenciler tarafından içeriğin yalnızca tüketilmesi”. Bu paradigma kayması (yazılım mühendisliği terimleriyle: veri odaklıdan olay odaklıya), içeriğin inşası için sonuçları vardır.

Artık başlangıç, öğrenme nesnelerinin bir dökümü değil, bunun yerine atılması gereken ilk adım, her biri içeriğin nasıl kullanıldığına ve hangi öğrenme etkinliklerinin beklendiğine ilişkin farklı bir yol tanımlayan farklı “kullanım durumları” modellemektir. Bu şekilde öğrenme nesneleri, aktif olarak öğrenmeye katılırken öğrenciler tarafından keşfedilecek içerik parçaları haline gelir. Aşağıdaki bölümde ‘Educator’ elektronik öğrenme ortamıyla ilgili bazı deneyimlerimizi açıklıyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir