İçerik Sorunu – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

İçerik Sorunu – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

14 Ocak 2022 Teknoloji Bağımlılığı Teknoloji bağımlılığı Makale Teknoloji Bağımlılığının zararları Teknoloji ve oyun Bağımlılığı 0
Amortisman Süresi

Su Metaforları

İnternette gezinmek, web’de gezinmek, veri okyanusuna dalmak: bunlar yeni bilgi ve iletişim medyasının akışkan doğası hakkında bir şeyler ortaya koyan su metaforlarıdır. Bu metaforlarla çeşitli metin türlerinde (gazetelerde, akademik dergilerde, web sitelerinde ve hatta popüler şarkılarda) karşılaşıyoruz ve bu görüntülerin bir şekilde interneti ve onun çoklu düzeylerini ve bileşenlerini, yüzeylerini, bağlantılarını anlamamıza bir şekilde yardımcı olduğunu gösteriyoruz. 

Sörf yapmak, bizi önceden tanımlanmış, sorgulanamaz bir yöne taşıyan bir güç tarafından yönetilmemize izin verdiğimizde, yüzeyde bir gezinti yeri önerir. Bağlantıları takip ederken, bizim için önceden belirlenmiş yollarla bizi başka sayfalara götüren düğmelere ve resim haritalarına tıklıyoruz. Sörf, her zaman önemli kararlar alma baskısı olmadan biraz gevşek bir harekettir. Dalgaya nasıl girileceğini bilmek ve dürtüsünü kullanmak, dalga zayıflayana kadar yolculuğun tadını çıkarmak yeterlidir. O zaman başka bir dalgayla meşgul olmak için geri dönüyoruz. Bulduğumuz bilgiler ve bize sunulduğu formlar tarafından tetiklenen veya teşvik edilen ilgi alanları ve motivasyonları izleyerek internette geziniyoruz.

Seyir için – navigasyon hakkında düşündüğümüzde, eski kaşifler, cesur denizciler gelir, başarılı olup olmadıklarından veya geri dönmeyi başarabileceklerinden emin olmadan, bilinen limanlardan yeni topraklar keşfetmek için hareket ederler. Gezinmek, cüret etmek, araştırmak, keşfetmek, değişen, akışkan yüzeylerde hareket eden yolları takip etmektir.

İnternette gezinme, hiper bağlantılı web sayfalarının hacmi artmaya başladığından beri damla damla, sayfa sayfa – bu geniş veri ve bilgi okyanusu oluşana kadar mükemmel bir harekettir. Dalmak, görüş noktamızı derinleştirmek, yüzeye göre konumumuzu değiştirmek, sörf yaparken veya yelken açarken görünmeyen seviyelere inmektir.

Dalmak, bilgi okyanusuna amaç ve özenle girmek, belli bir planlı hareket etmek, üst seviyenin, yüzeyin ötesine geçmektir.

Daha sonra sunacağımız öneri su metaforlarına dayanmaktadır. Belirli bir bağlamda belirli zorlukları ve talepleri karşılamak için geliştirilmiştir. Bu yazıda, öncelikle ele almamız gereken taleplerle bağlamı sunacağız ve ardından bu zorluklarla başa çıkmayı düşündüğümüz teklifin tasarım bileşenlerini ve pedagojik temellerini ortaya koymaya geçeceğiz.

Bağlam

İki farklı (her ne kadar tamamlayıcı olsa da) sanal öğrenme alanlarını birleştirebilen bir arayüzün yaratılması için motivasyon iki yönden geldi.

İlk olarak, Brezilya, Parana Papalık Katolik Üniversitesi’ndeki (PUCPR) Uzaktan Eğitim Merkezi’nden, kurs tabanlı, iş odaklı PUCWeb olarak yeniden örgütleniyor, okul dışı, diploma ve lisansüstü kursların yanı sıra kurumsal kurslar da sunuyor. 

İkincisi, ağın tüm kurumlarına sunulmak üzere eğitimde teknoloji üzerine bir kurs geliştirmemizi isteyen Katolik Üniversiteler Ağı Sanal Öğrenme Topluluğunun (CVA-RICESU) yönetim komitesinden alınan davetiyeden, bölgesel düzeyde kursun gelecekteki çarpanlarıdır. Bununla birlikte, kurs, kendi kendini yöneten sanal öğrenme toplulukları olarak organize edilen ağın ana hedeflerinden biri olan uzaktan eğitimde yenilik olduğu için, hareketlendirici bir şekilde tasarlanmalıdır.


Dünyadaki teknolojik sorunlar
Teknolojik sorunlar
Değişik sorunlar
Teknolojinin zorlukları
Teknoloji bağımlılığı Makale
Teknoloji ve oyun Bağımlılığı
Teknoloji Bağımlılığı
Teknoloji Bağımlılığının zararları


Uzaktan eğitim kursları hazırlayan öğretmenler, ya yüz yüze derslere destek olarak ya da bağımsız çalışma materyalleri olarak genellikle kendi geliştirdikleri öğretim materyallerine sahip olurlar. O halde, bu öğretmenlerin materyallerini doğrudan veya uyarlanmış bir biçimde uzaktan eğitim kurslarında da kullanmak isteyebilecekleri oldukça anlaşılır bir durumdur. Ancak, çevrimiçi kurslar, kağıda mürekkeple yazılan metinlerin ekrandaki piksellere doğrudan transkripsiyonu olmamalıdır. İnternet ortamı daha az doğrusal, daha etkileşimli iletişim biçimleri talep ediyor.

Klasik öğretim yöntemlerinden yeni öğrenme uygulamalarına geçiş, birçok öğretmen için zor ve sancılı bir süreçtir. Bu geçişi daha kolay ve daha az korkutucu hale getirmenin yollarını bulmak, kurumlarımızın uygulamakta zorlandığı eğitimsel dönüşümlere daha fazla öğretmenin istekli katılımını sağlamak istedik.

Eğitimcilerin, öğretimin yalnızca “öğrencileri içeriğe maruz bırakma” eylemi olmadığı konusunda hemfikir olduklarını varsaymak mantıklı olabilir. Yapılandırmacı modanın hakim olduğu bu günlerde, en iyi öğretim stratejisi olarak geleneksel açıklayıcı derslerin yazılı bir savunmasını bulmak çok zor olurdu.

Bununla birlikte, bir DE projesinin giriş ve gerekçe bölümlerinin ötesine baktığımızda, VLE’de gerçekte neler olduğuna dikkatle baktığımızda, çoğunlukla (her zaman açıkça olmasa da) geleneksel öğretimci, bilgi aktarmayı destekleyen muhafazakar tutumlar bulmaya eğilimliyiz.  Bu çelişki, uzaktan eğitimde bulunabilecek en büyük “mesafe”nin, söylem ile pratik arasındaki mesafe olduğunu ortaya koymaktadır.

Sanal Öğrenme Ortamları ve İçerik Sorunu

Yapılandırmacı veya etkileşimci fikirlerden ilham alınarak geliştirilen sanal öğrenme ortamlarının çoğu, özellikle “içerik” ile ilgilenmek için birkaç araç sunar. Vurgu, bilgilerin sistematik olarak düzenlenmesi ve görüntülenmesi için kaynaklar üzerinde değil, iletişim ve etkileşim araçları üzerindedir.

Öte yandan, temel olarak bir ana sayfa altında grafiksel bir arayüzle gruplandırılmış bir dizi içerik sayfası olan birçok VLE vardır. Birkaç iletişim aracının eklenmesiyle bile, bir kitap ya da film gibi bir öğrenme ortamı olmaktan uzaktırlar.

İçerik “sayfalarının” tasarımı (açıklayıcı bir ifade…) aşırı derecede doğrusal ve statik olma eğilimindedir, bilgiyi tek düzeyli bir şekilde ele alır, bu nedenle dijital medyanın doğrusal olmayan ve doğrusal olmama potansiyelini keşfetme şansını kaçırır. bilgilerin sıralı gösterimi. Ayrıca, klasik arayüzler esneklikleri ve uyarlanabilirlikleri ile tanınmazlar, kursla ve kursa dahil olan eğitim ajanlarının ihtiyaçları ile senkronize olarak büyümek için birçok zorlukla karşı karşıya kalırlar.

DE derslerinde bilgi ile etkili bir şekilde başa çıkmak için bazı kaynaklarımız olsa bile, öğretim deneyimimiz bize yüz yüze derslerimizde ve basılı çalışma materyallerimizde ortalama öğrencinin hitap etmeye meyilli olduğunu gösteriyor. Ortalamanın ötesine geçme potansiyeline sahip öğrencilere ve ortalama grubu takip etmeyi başaramayan öğrencilere gereken ilgiyi göstermeyi çok zor buluyoruz.

Burada önemli olan nokta, eğer sadece ortalamayı hedefliyorsak, sadece ortalamayı geri alırsak şaşırmamamız ve sonrasında ortalamanın üzerinde ihtiyacımız olduğunda ve elimizde olmadığında şikayet etmemeliyiz. Dijital teknolojiler, yalnızca ortalama öğrencilere değil, tüm öğrencilere hitap etme çabamızda bize yardımcı olabilir ve uzaktan eğitimi gerçekten yenilikçi ve pedagojik değişime katkısı açısından önemli hale getirebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir