İşlem Sistemleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

İşlem Sistemleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

24 Aralık 2021 Bilgisayar işletim sistemleri En çok kullanılan işletim sistemleri İşletim sistemleri Nedir İşletim sistemleri Nelerdir 0
Bilgisayar Tabanlı Sistemler

Öğrenme ve İşlem Sistemlerinin Entegre Edilmesi

Web tabanlı ürünler 1990’ların başından beri 10 yıldır piyasada, ancak o zamanlar internetin kullanım alanlarını keşfederken maceraperest öncüler vardı. Bu öncüler, bir beşeri bilimler sınıfı için Parthenon’da sanal turlar veya kütüphanede bulunmayan ancak bir siyaset bilimi kursuna yardımcı olmak için bazı becerikli ajanslar veya bireyler tarafından İnternet’te yayınlanan metin kopyaları gibi ek materyalleri denemeye başladılar.

CU-SeeMe teknolojisi ve sohbet odası sohbetlerinin devreye girmesiyle iştahımız kabardı. İnternet tabanlı çeşitli ürünlerde araştırma devam ederken, daha fazla para ve daha fazla destek talebi, kaynakların tüm talepleri karşılamak için çok ince bir şekilde gerilmesine neden oldu. Yöneticiler ve öğretim liderleri, e-dünya geliştikçe ortaya çıkan yaklaşan kararları ele almak için bir araya geldi.

Öğrenci ve çalışan kayıtları, kayıtlar ve öğrencilerle doğrudan iletişim ile ilgili konular, öğretim birimlerinden ziyade kolejin idari mekanizmasını etkilediği için daha kolay cevaplandı. Web kaydı, İnternet üzerinden sağlanan uygulamalar ve kayıtlara elektronik erişim yazılım şirketleri tarafından geliştirilmiş ve sağlanmıştır. Böyle bir ürün, idari işlevlerin ve öğrenci işlemlerinin bir Web portal sistemi aracılığıyla konsolide edilmesini sağlayan Campus Pipeline’dır.

Bu portal, bir zamanlar kullanıcıyla sınırlı olan verilere kimliği doğrulanmış erişimin yanı sıra, bir zamanlar üniversite kampüsündeki ofisler tarafından veya 1995’ten beri JCCC tarafından kullanılan idari yazılım tarafından manuel olarak yapılan çeşitli işlemler için birleşik bir kimlik doğrulama süreci sağladı. Uzaktan eğitim için ders sunumu 1990’ların başlarında çeşitli İnternet tabanlı ürünler kullanılarak değerlendirildi.

İnternet hizmeti hizmet alanındaki evlere doğru genişledikçe koleje çeşitli çözümler önerildi. 2000 sonbaharında, JCCC, Web tabanlı kurslar ve içerik materyali için tercih edilen sağlayıcı olarak WEB CT’ye karar verdi. Bu karar, öğretim temsilcileri tarafından verilmiş ve desteklenmiş olsa da, zamanın mevcut e-öğrenme dağıtım sistemleri üzerinde yapılan deneylerin ve araştırmaların bir sonucuydu.

Bu noktada, SCT Banner (yönetim yazılımı), Campus Pipeline (bir Web portal sistemi) ve WEB CT (bir içerik dağıtım sistemi) ayrı bileşenler olarak işlev görüyordu ancak verilerin paylaşılması gerektiğinde çeşitli noktalarda bir araya getirildi. yapılandırılmış sorgu dili (sql) komut dosyaları, paylaşılan veri dosyaları veya yalnızca bir bireyin tamamen belirlenmesi yoluyla yapılır.

Öğrencilerle ilgili verileri sistemlerle paylaşmak daha zor hale geliyordu. Veri kayıtlarını, Web hizmetlerini ve ders dağıtım sistemlerini birleştirmek için cevaplar verilmiş olsa da, bu üç ana sistemi öğrencilere, öğretim üyelerine ve personele sorunsuz bir self-servis modelinde bir araya getirmeye hala ihtiyaç vardı.

Bilgi hizmetleri (teknoloji) personeli, bu sistemleri JCCC için entegre edecek kurum için stratejik hedefleri belirlemek üzere bir araya geldi. Yerel olarak yetiştirilen entegre sistemin sürekli kullanımı, karar verme sürecinde önemli bir kilit noktasıydı. Mevcut işletim sistemi, farklı uygulamalara veri girilmesine ve arayüzler aracılığıyla diğer uygulamalar tarafından paylaşılmasına izin veren bir veritabanı paylaştı. Yeni bir yerel sistem oluşturmak veya geliştirmek yerine, uyumlu bir çözüm satın almak için stratejik bir karar verildi.


İşletim sistemleri Nelerdir
İşletim sistemleri Nedir
En çok kullanılan işletim sistemleri
Bilgisayar işletim sistemleri
DOS işletim sistemi
İşletim sistemleri PDF
İşletim sistemi örnekleri
işletim sistemi nedir, ne işe yarar


Bir çözüm geliştirmek için personel üzerinde yeterli yetenekli kaynak olmasına rağmen, onların özel yetenekleri başka projelere adandı. Başka bir karar verme faktörü zaman içeriyordu: kampüsteki diğer alanlarda uygulama geliştirme talebi ve yeni bir sistem geliştirme zamanı, uygulamayı geciktirecektir. Büyük bir kurumsal sağlayıcının yaratıcılığına ve yazılım geliştirmeye güvenmek, kurumun soru aşamasını geçip doğrudan yanıt aşamasına geçebilmesi için doğru strateji gibi görünüyordu.

Satın alınan sistemin diğer amaçları, tüm entegre uygulamalarla kullanıcılar için tek bir oturum açma sağlamak, tüm bileşenler için self servisi geliştirmek ve mümkün olduğunda arka uç işlemeyi ortadan kaldırmaktı. Bu “Bağlantılı Öğrenme Çözümü” yüksek bir öncelik olarak kabul edildi ve bu projeyi ilerletmek için kaynaklar sağlandı.

Öğrencilere işe alım görsellerinden, ifade transkriptlerine, metin ve materyal satın almalarına, ders teslimine ve destek hizmetlerine kadar kolejin tek noktadan alışveriş görüntüsünü sunma arzusu hizmet alanlarımızda büyüyordu. Tıpkı isteğe bağlı bir film veya paket yemek siparişi verilebilmesi gibi, talep üzerine bir kurs almak, pazarı yönlendiriyordu. Bu, kursun değerini azaltmak değildir, ancak birkaç farklı okula kaydolan “yeni” öğrencinin istediklerini istedikleri zaman elde etmelerinin canlı bir görüntüsüdür.

Plan

Uygulama ekibinin oluşumu, organizasyonun fonksiyonel ve teknik destek alanlarını aşarken, tanımlanmış hedeflere ve proje kapsamının net bir şekilde anlaşılmasına dayalı olarak dikkatli bir planlama ve değerlendirme aldı. Bu sistemler farklı bölümlerde yönetildiğinden, bilgi servisleri içinde çeşitli alanlardan üyeler gerektiriyordu.

Son olarak, seçilen ekip üyeleri şunları içeriyordu:

• Proje lideri
• WebCT Teknik Lideri
• Bağlantılı Öğrenme Çözümleri Teknik Sorumlusu
• Kampüs Boru Hattı Teknik Sorumlusu
• Oracle/Banner Veri Tabanı Yöneticisi
• Akademik Bilgi İşlem Hizmetleri Direktörü
• İdari Bilgi İşlem Hizmetleri Direktörü
• Bilişim Kurulu Başkanı

Ekip, proje hedeflerini ve kapsamını tanımladıktan sonra, roller ve belirli sorumluluklar çeşitli kilometre taşlarıyla eşleştirildi. Bunlardan bazıları, başlangıçta u-portal ve ders içerik sistemlerini oluşturmak için XML toplu dosya içe aktarmalarının kullanılmasını, verileri güncel tutmak için işlem tabanlı veri senkronizasyonunu ve herhangi bir bileşenden bileşene özgü bilgileri elde etmek için kullanılacak tek bir kimlik doğrulama işlemi için işlevsellik içerir. 

Sistemlerin her biri için kurulum ve bakım görevlerinden ve sorunlarından sorumlu tanımlanmış bir sistem yöneticisi vardı. Proje lideri, projeyi zamanında başarılı bir şekilde dağıtma görevleriyle uygulama ekibine liderlik ederken, işlevsel ve teknik alanlar arasında bir bağlantı görevi gördü. Süreçte ek sorunlarla karşılaşıldığından, ekipte kuruma özgü sorunlara çözüm sağlamaya yardımcı olacak karar vericiler vardı.

Düzenli olarak planlanan uygulama toplantıları ile ekip üyeleri arasındaki iletişim beklentileri ve ürünlerdeki terminoloji farklılıkları ele alınması gereken konular olarak ön plana çıktı. Uygulama, test ve dağıtım aşamalarının tamamlanmasında standart proje yönetimi metodolojilerinin kullanılmasına ek olarak, istekle ilgili olası sorunları belirlemek ve ele almak için ekip üyeleriyle ortak bir çaba gösterildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir