Kariyer Planlama – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Kariyer Planlama – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

5 Nisan 2022 Beyin KODLAMA Cihazları ECU Okuma Yazma ECU programlama Hedef Teknoloji Bilişim 0
Klasik Bulanık Değerlendirme

Anahtar Beceriler Olarak Kariyer Planlama ve Yaşam Boyu Öğrenme

DIT’deki Kariyer Hizmetleri, Elektrik Mühendisliği lisans öğrencilerinin son sınıfları için bir günlük bir kariyer planlama atölyesi kurmaya davet edildi. Alanda uzmanlara sahip oldukları ve mühendislik yönlerini kariyer eğitimine entegre edebilecekleri için, Kariyer Hizmetlerinin atölye rolünü üstlenmenin en iyisi olduğuna karar verildi.

Çalıştayın öğrenme çıktıları;

• Becerileri, yetenekleri, kişilikleri ve ilgileri ile ilgili olarak yetkin bir öz farkındalık düzeyine ulaşın.
• Karar verme teknikleri bilgisini geliştirin ve bunları kişisel bir kariyer planı oluştururken uygulayın.
• Mühendislik meslek profilleri ve mevcut fırsatlar yelpazesi hakkında eksiksiz araştırma yapın.
• Özgeçmişler, başvuru formları, mülakatlar ve sunumlar gibi yazılı ve sözlü iletişimlerde kendilerini etkili bir şekilde tanıtın.
• Etkili bir ağ oluşturun ve hem reklamı yapılan hem de spekülatif kariyer fırsatlarına maruz kalmayı en üst düzeye çıkarın.
• Kişisel ilerlemeyi eleştirel olarak değerlendirme ve değişen koşullarla başa çıkmak için stratejik bir yaklaşım benimseme becerisini geliştirmek.

Çalıştay ilk olarak Şubat 2005’te düzenlendi ve okuldaki daha fazla mühendislik öğrencisinin temel beceriler ve kariyer yönleri hakkında bilgi edinmesini sağlamak için Mart 2006 ve 2007’nin başlarında yeniden düzenlendi. Öğrenciler, etkinlik karşısında şaşırtıcı derecede hevesli ve motive oldular ve özgeçmiş yazma ve mülakat rehberinin son derece değerli olduğunu gördüler. O gün sundukları içeriğin bir kısmı aslında normal mesleki gelişim modüllerine benziyordu.

Devam verileri toplanmış ve öğrencilerin zorunlu bağımsız atölye çalışmalarına daha fazla katılma eğiliminde oldukları gözlemlenmiştir. Aktif öğrenme olan sunum yöntemlerinde farklılık gösterdiği ve normal ders saatlerinden farklı olarak bir günlük özel bir çalıştay olarak gerçekleştirilmesiydi. Ayrıca doğrudan kariyerleriyle ilgiliydi. Kariyer atölyesine katılan tüm öğrenciler sertifika ve kredi aldı. Zorluk, çalıştayın tam günlük bir çalıştay olduğu için zaman çizelgesinde uygun bir zaman bulmaya çalışmaktı, ideal olarak bu çalıştayı mesleki gelişim modülünün bir parçası olarak eklerdik.

Program ekibi, ilk yıldaki mesleki gelişim kursu modülünü tüm akademik yıla yayılan beş tam günlük bağımsız kurslar halinde yeniden tasarlamayı umuyor. Örneğin: her ay bir tam gün mesleki gelişim kursu. Gün, sunum yönteminin bir parçası olarak probleme dayalı öğrenme, odak grup, birebir veya bire bir görüşmeler, sunum, tartışmalar vb. kullanılarak etkinlik temelli olacaktır. Öğrenme etkinlikleri ve değerlendirme için diğer öğretim elemanlarının misafir öğretim üyesi olarak dahil edilmesi planlanmaktadır.

Anahtar Becerilerde Alaka ve Önemi Gösterin

Kariyer planlama çalıştayı ve gömülü anahtar becerilerle müfredat yenilemesi, öğrencilere anahtar becerilerin önemini göstermişti. Ancak belirtildiği gibi, temel becerilerin gösterilmesi, gösterilmesi ve ayrıca pratik yapma fırsatı verilmesi gerekir. Uygulamalarda önemli bir etki yaratmak için öğrencilere temel becerilerini sergileme fırsatı vermek üzere iki etkinlik düzenlendi. Bir etkinlik küçükler için, diğeri ise daha kıdemli yıllar için düzenlendi. 


Hedef Teknoloji Bilişim
Thinktool Pros
ECU programlama
Dimsport Türkiye
THINKTOOL Master
Beyin KODLAMA Cihazları
ECU PROGRAMLAMA Cihazları
ECU Okuma Yazma


1. Mezunlar Kariyer Bilgilendirme Akşamı

Mühendislik mezunları, bir akşam etkinliğinde üniversitedeyken ve şimdi gerçek dünyada deneyimlerini paylaşmaları için tekrar davet edildi. Etkinliğin kurulumunda her mezun tarafından yapılan sunumlar yer aldı, ardından içecekler ve yiyeceklerin sunulduğu gayri resmi bir sosyal toplantı yapıldı. Mezunlara ilk olarak, hayatlarının sadece iyi tarafına odaklanmakla kalmayıp, üniversitede ve işte karşılaşabilecekleri ‘başarısızlığı’ vurgulayacakları konusunda bilgi verildi.

Öğrenciler hikayenin gerçek tarafını bilmek istedikleri için bu önemlidir; en başarılı hikaye, birinin üniversitede başarılı olduğu ve sonsuza dek mutlu yaşadığı değildir; en başarılı ve ilginç hikaye, bir öğrencinin çok çalıştığı, çok oynadığı ve ardından başarılı olduğu zamandır. Mezunlara soru-cevap oturumları ve networking için yeterli zaman verildi.

Bu etkinlik, öğrenciler için büyük bir teşvik artışı sağladı, mezunları hatırlamalıyız, belki de bize geçmiş öğrencilerdir, ancak öğrencilerimiz için, potansiyel işverenler ve bağlantılar, onlara potansiyel işverenlerle nasıl iletişim kuracaklarını gösterme fırsatı veriyoruz. 

Son üç yılda üç kariyer bilgilendirme akşamı düzenlendi, bazı öğrenciler bu kişilerle iletişim kurmaya devam etti ve öğrencilerin yaklaşık %10’u bu etkinlikler nedeniyle yaz iş teklifleri aldı. Ayrıca, kursun etkili bir şekilde tamamlanmasına yol açan dinamikleri ve deneyimleri keşfetmek için başarılı mezunlardan veri topladık. Bazı öğrencilerin seçtikleri alanda belirsizlikler yaşadığı ilk dönemden hemen sonra meydana geldiğinde, deneyimlerden yola çıkarak etkinlik en faydalı olacaktır.

Kariyer Hız Arkadaş Öğle Yemeği

İkinci etkinlik – Kariyer Hızı Randevu Öğle Yemeği, daha kıdemli yılları hedef aldı. Popüler hızlı flört etkinliğinden modellenmiştir. Bu eşsiz etkinlik, öğrencilere ve potansiyel işverenlere keyifli bir ortamda buluşarak birbirleri hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı sağladı. Program başkanı tarafından organize edilen öğrenciler, öğle yemeği gibi resmi bir işte potansiyel işverenlerle bir araya geldi ve ilişki kurdu.

Bu, öğrencilerin kendileri için önemli olan bir durumda öğrendikleri temel becerileri göstermelerine olanak sağlamak için mükemmel bir fırsat sağladı. Öğle yemeğinin ardından, öğrencilerin firmalar hakkında bilgi sahibi olduğu ve 10’ar dakikalık aralıklarla bire bir görüşme yaptığı “Hızlı Flört” ortamına geçildi.

“Hızlı flört” fikri hem genç öğrencilere hem de şirketlere taze ve “içten” bir his verdi. Bu ‘hızlı flört’ formatı sayesinde, öğrenciler işverenlerle doğrudan tanışma, kariyer fırsatlarını tartışma ve endüstride bir iletişim ağı kurma fırsatını karşılayabilirdi. Etkinlik işverenler için de faydalı oldu. İşverenler tutsak bir izleyici kitlesi kazandı. Bire bir potansiyel çalışanlarla tanışma fırsatı buldular ve pozisyonlar için ilgili CV’leri aldılar. Daha sonra şirketteki pozisyonlar için gerekli bilgi ve becerilere sahip bir öğrenci grubu vardı.

İlk pilot “Career Speed ​​Dating Öğle Yemeği” Nisan 2006’da düzenlendi. Hem şirketler hem de öğrenciler olumlu açıklamalarda bulundular ve bunun ne kadar başarılı ve iyi organize edilmiş olduğunu söylediler. Etkinlikten çok sayıda öğrenci yaz ve lisansüstü iş fırsatları elde etti.

Kariyer Buluşması etkinliği Mart 2007 ve 2008’de tekrar düzenlendi. Medya, gazete ve mühendislik dergilerinden birçok haber muhabiri ve kariyer danışmanlarını katılmaya çekti. Ve kamuoyuna çok olumlu raporlar yayınlandı.
Bu tür etkinlikler sonuçta öğrenci katılımını artıracak ve öğrenci ilgisini sürdürecektir. Öğrencilerin gelecekteki kariyer yönlerini görmelerine yardımcı olurken, onlara aktarılabilir becerilerini gösterme fırsatı verir.

SONUÇLAR

Bugünlerde işverenler ve gerçekten de halk, mezunlardan sadece ilgilendikleri alanda yetkin olmaktan çok daha fazlasını beklemektedir. Yaşam, sosyal ve temel beceriler herhangi bir istihdam ve aslında terfi için çok önemlidir. Bu beceriler geleneksel yöntemlerle kolayca öğretilemez ve çalışılamaz, ancak izleyerek, gerçekleştirerek, göstererek ve sonra uygulayarak öğrenilebilir.

Küçükken ebeveynimizin yaptıklarını, büyüdüğümüzde ise öğretmenimizin yaptıklarını takip ettiğimiz için öğretmenlerin öğrencilere rol model olduğunu unutmamalıyız. Bu, özellikle öğrencilerin yumuşak becerilerinin gelişimi ile ilgili olarak kilit bir rol oynayan kişisel akademik öğretmen için geçerlidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir