Mobil Konum Servisleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Mobil Konum Servisleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

6 Ekim 2022 Google Konum ayarları iPhone Konum Servisleri Çalışmıyor Konum ayarları Konum erişimine izin ver 0
Çeşitli Yönetim Stratejileri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

Mobil Konum Servisleri

21. yüzyılın bir tanımlaması olarak “mobil çağ” tabiri pek de abartı sayılmaz. Cep telefonları, insanlık tarihindeki en hızlı nüfuz eden teknolojidir ve küresel cep telefonu sahipliği, sabit telefonların sahipliğini bile geride bırakmıştır.

Mobil uygulamalar, potansiyel olarak birbirlerinden çok farklı olmalarına rağmen, onları kablolu benzerlerinden ayıran ortak bir özelliği paylaşırlar: ağa ve hizmetlerine erişmeye devam ederken kullanıcılarının hareket etmelerine izin verirler. Mobilite çağında, konum belirleme, yalnızca birkaç yıl önce hayal bile edilemeyen bir uygulama ve hizmet dünyasının kapısını açtığı için doğal olarak kritik bir nitelik haline geldi.

“Mobil konum hizmetleri” (MLS) [veya bazen de atıfta bulunulan “konum tabanlı hizmetler (LBS)] terimi, coğrafi konumla ilgili bilgileri kullanan uygulamaları ve hizmetleri bir araya getirmek için oluşturulmuştur. kullanıcılarına değer katan hizmetler sunmaktır.

Bu makale, ana MLS türlerine kısa bir giriş sağlar ve ayrıca okuyucuya MLS’nin sağlanmasını mümkün kılan en önemli konumlandırma teknolojilerini tanıtır. Son olarak, makale ayrıca gizlilik koruması, düzenleme ve standardizasyon dahil olmak üzere MLS’nin geleceği için kritik olan bir dizi konuyu tanıtmaktadır.

MOBİL LOKASYON HİZMETLERİ KATEGORİLERİ

Mobil ağlar hızla her yerde bulunur hale geliyor. Cep telefonu kullanıcılarına bulundukları yerden bağımsız olarak ulaşılabilmesi ve daha da önemlisi cep telefonu kullanıcılarına bulundukları yere göre ulaşılabilmesi, heyecan verici ve gelecek vaat eden uygulamalardan oluşan yeni bir dünya yaratmıştır. Yenilikçi MLS sağlama olanakları yalnızca kişinin hayal gücü ile sınırlı olsa da, bu bölümde bu tür hizmetlerin en önemli kategorilerini ana hatlarıyla belirteceğiz.

Acil Durum Yönetimi

Belki de MLS’nin en açık piyasa uygulaması, tam olarak konumunun farkında olmayan veya acil bir durum (yaralanma, suç saldırısı vb.) nedeniyle bunu ortaya çıkaramayan bir kişinin yerini belirleme yeteneğidir.

MLS, sürücülerin en yaygın sorunlarından birinin üstesinden gelmenin bir yolu olarak bile uygulanabilir, yani çoğu zaman, araçları bozulduğunda tam olarak konumlarının farkında değiller. Bir mobil kullanıcının yardım araması ve aynı zamanda otomatik olarak otomotiv yardım kuruluşuna tam konumunu bildirebilmesi, MLS abonelerini kaydetmenin başlıca motivasyonlarından biri olarak kabul edilir.

Navigasyon Hizmetleri

Navigasyon hizmetleri, mobil kullanıcıların mevcut coğrafi konumları içinde yön bulma gereksinimlerine dayanmaktadır. Bir mobil ağın, bir mobil kullanıcının tam konumunu belirleme yeteneği, bir dizi navigasyon tabanlı hizmette kendini gösterebilir:

1. Bir operatör, bir cep telefonunu konumlandırarak kullanıcılara tam olarak nerede olduklarını bildirebilir ve istenen bir varış noktasına nasıl ulaşacakları konusunda ayrıntılı talimatlar verebilir.
2. Trafik koşullarını izleme yeteneğiyle birleştiğinde, navigasyon hizmetleri, mevcut trafik koşullarını (örneğin, trafik sıkışıklığı veya yolu kapatan bir kaza) hesaba katan ve alternatif rotalar öneren varış yeri yönlerini içerecek şekilde genişletilebilir. mobil kullanıcılara.
3. Mobil kullanıcılara ayrıntılı yol tarifleri sağlama olanağı, iç mekan yönlendirmesini de destekleyecek şekilde genişletilebilir. Örneğin, hipermarketler, depolar, sergiler ve diğer bilgi açısından zengin ortamlarda, ürünleri, sergi stantlarını ve diğer ilgi çekici noktaları bulmak için kullanıcılara gezinmelerinde yardımcı olunabilir.
4. Benzer şekilde, mobil kullanıcıların arkadaşlarını, ailelerini, iş arkadaşlarını veya belirli bir grubun yakın mesafedeki diğer üyelerini bulmalarına ve böylece benzer ilgi alanlarına sahip insanlardan oluşan sanal topluluklar oluşturmalarına olanak sağlamak için grup yönetimi uygulamaları sağlanabilir.


iPhone Konum Servisleri Çalışmıyor
Konum ayarları
iPhone konum bulma
Konum erişimine izin ver
Operatör konum Hizmetleri nedir
Google Konum ayarları
Chrome konum izin verme
Konum kapatma


Bilgi Sağlama

Konum-duyarlı bilgi hizmetleri, çoğunlukla, içeriğin konumlarına, zamana özgüllüğüne ve kullanıcı davranışına göre mobil terminal cihazlara dijital olarak dağıtılmasını ifade eder. Bu kategoride aşağıdaki hizmet türleri tanımlanabilir:

1. Rehberli turlar (otomatik veya operatör destekli), yakındaki ilgi çekici yerler hakkında bildirim (örneğin anıtlar), ulaşım yardımı ve bilinmeyen bir yerde dolaşan turistlere sağlanabilecek diğer hizmetler gibi seyahat hizmetleri. miliar çevresi.
2. Bir mobil kullanıcıya istek üzerine yakındaki tesisler hakkında bilgi sağlayan mobil sarı sayfalar.
3. Yerel etkinlikler, konuma özgü multimedya içeriği vb. hakkında bilgiler gibi bilgi-eğlence hizmetleri.

Reklam ve pazarlama

Mobil reklamcılık, gelecek vaat eden gelir potansiyeli ve mobil ticaret faaliyetlerine doğrudan bağlantıları nedeniyle MLS’nin ilk deneme uygulamaları arasındadır. Ayrıca, mobil reklamcılık, reklamverenlere mobil ortamlarda etkili ve verimli promosyonlar yerleştirmek için yeni fırsatlar sunan kişiselleştirme gibi benzersiz nitelikler nedeniyle büyük ilgi görmüştür.

MLS ile birlikte mobil reklamcılığın uygulanması için çeşitli mekanizmalar vardır. Mobil reklam formlarının örnekleri arasında mobil afişler, uyarılar (genellikle SMS mesajları olarak gönderilir) ve yakınlıkla tetiklenen reklamlar bulunur.

Takip hizmetleri, tüketici ve kurumsal pazarlar için eşit derecede geçerli olabilir. Tüketiciler söz konusu olduğunda, örneğin çocukların ve yaşlıların tam olarak nerede olduklarını izlemek için izleme hizmetlerinden yararlanılabilir. Benzer şekilde, takip hizmetleri kurumsal durumlarda da etkin bir şekilde uygulanabilir.

Popüler bir örnek, şirketlerin herhangi bir zamanda filolarının ve mallarının nerede olduğunu bilmeleri için araçların izlenmesine atıfta bulunur. Benzer bir uygulama, şirketlerin, örneğin en yakın mühendisi gönderebilmeleri ve müşterilerine doğru personel varış zamanlarını sağlayabilmeleri için saha personelini (örneğin, satış görevlileri ve onarım mühendisleri) bulmalarına olanak tanır.

Son olarak, tedarik zinciri içinde doğru ürün takibi sağlamak için yeni keşfedilen fırsat, mobil tedarik zinciri yönetimi (m-SCM) uygulamalarına yeni olanaklar sunuyor.

Faturalandırma

Konum duyarlı faturalandırma, bir mobil hizmet sağlayıcısının, hizmeti kullanırken veya hizmete erişirken konumlarına bağlı olarak belirli bir hizmetin kullanıcılarını dinamik olarak ücretlendirme yeteneğini ifade eder. Örneğin, mobil şebeke operatörleri, bir arama yapıldığında cep telefonunun konumu bilgisine dayanarak aramaları fiyatlandırabilir.

Lokasyona duyarlı faturalandırma, evlerinde cep telefonlarını kullanan abonelere daha düşük arama tarifeleri sunarak mobil operatörlerin sabit telefon muadilleriyle daha etkin bir şekilde rekabet etmelerini sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir