Müşteri İlişkileri  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Müşteri İlişkileri  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

29 Temmuz 2022 Müşteri İlişkileri is İlanları Müşteri ilişkileri nasıl olmalı müşteri ilişkileri yönetimi Müşteri ilişkileri Yönetimi Nedir 0
Model Yorumlaması

Organizasyon, İnovasyon ve Müşteri İlişkileri

“Müşteri sadakati bir varlıktır”. Müşterilerin ihtiyaçlarını, isteklerini ve beklentilerini tanımak, şirketin devam eden başarısı için kritik öneme sahiptir. Brooking, “Müşteri Denetim Soruları” olarak adlandırdığı konuları tanımlar: kime satıyoruz, bu müşteriler neden bizden satın alıyor, kim tekrar alıcılar, bu tür olayları nasıl izliyoruz ve müşterilerle ne sıklıkta iletişime geçiliyor. Böyle bir bilgi birikimiyle donanan kuruluş, müşterileri hakkında sadece bilgi sahibi değil, onlarla etkileşimde bulunduğunda da olumlu bir durumda bulunuyor.

1999 yılında Mitchell tarafından yürütülen araştırma, kuruluşların müşterilerle ilgili bilgilerini örneğin satış elemanı, kredi kartları, satış analizi, garanti kartları, müşteri veritabanları, anketler ve müşteri odak grupları aracılığıyla rutin olarak artırdığını buldu.

Bununla birlikte, birçok kuruluş, işin potansiyelini geliştirmek ve aynı zamanda müşterilerinin ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılamak için araçlar sağlayabilecek gizli bilgi hazineleri için bu kaynakları madenciliğin önemini yeterince kabul etmemektedir. 

Müşteriler hakkında bilgi organizasyonun kaynakları aracılığıyla elde edilebilirken, daha da önemlisi müşterilerle yakın ilişki kurmaktan gelecektir.

Bir ürünü ortaklaşa geliştirmek veya yeni bir teknolojinin tanıtımı için bir müşteriyle işbirliği içinde çalışmak, her iki tarafa da fayda sağlar ve diğer müşteriler için olası bir bölünme vardır.

Tidd, uluslararası enerji ve inşaat firmalarının “yurtdışındaki müşterilerle işbirliği politikalarına ve ürün satmak istedikleri ülkelerden kaynak teknolojileri”ne sahip olma yaklaşımına atıfta bulunuyor. İşbirlikçi bir yaklaşımı aktif olarak teşvik etmek, ortaya çıkan fırsatlara olumlu yanıt verebilmenin yolunu açar.

Yeni ürünler veya süreç yeniliği üzerinde müşterilerle birlikte çalışan veya belirli ihtiyaçları karşılamak için yenilikçi çözümler tasarlayan kuruluşlar, hem kuruluşa hem de müşterilerine değer katar.

Rowley ayrıca çalışan/müşteri bağlantısını da desteklemektedir: “Müşteri bilgisinin bir başka zengin damarı, ister B2B etkileşimlerindeki küçük işletmelerin destekçileri olsunlar, ister B2C’deki servis acentesi veya perakende asistanı olsunlar, müşteriyle etkileşime giren kişilerle birliktedir. etkileşimler.” Kuruluşların tedarikçileri unutulmamalıdır; sonuçta, organizasyon tedarikçilerin müşterisidir ve işbirliği içinde çalışmaktan kazanılacak çok şey vardır.

2002/3’te Mitchell tarafından üstlenilen araştırma, işletmelerin müşterilerle yakın çalışarak faydalar elde ettiğini göstermektedir.

Bu işletmelerden bazıları çok sayıda yenilikçi ürün üretmiş, fikri mülkiyet portföylerini artırmış ve bu ürünlerin ticarileştirilmesi sonucunda artan zenginlik yaratmıştır. Müşterileri, yeni ve geliştirilmiş ürünler kazanarak fayda sağlıyor. Aşağıda, müşterilerle işbirliği içinde başarılı bir şekilde çalışan kuruluşlara ilişkin Mitchell tarafından bulunan bazı örnekler verilmiştir.

Bir dizi fikir üreten bir gıda üretim şirketi, tüm yeni ürünler için müşterileri ve tedarikçileri ile yakın bir şekilde çalışır. Bir fikri olan bir müşteri, fizibilitesini değerlendirmek için şirkete sunacaktır. Şirketin dahil olduğu bir ürün, böyle bir yaklaşımın sonucuydu ve devrim niteliğinde bir üretim yöntemini tetikledi.


Müşteri İlişkileri is İlanları
Müşteri ilişkileri nasıl olmalı
Müşteri ilişkileri ziraat bankası
Müşteri ilişkileri Nedir
müşteri ilişkileri yönetimi (crm nedir)
Müşteri ilişkileri Yönetimi Nedir
Müşteri İlişkileri Yönetimi AÖF
Müşteri ilişkileri Yönetimi uygulamaları Nelerdir


Gıda şirketi tarafından yeni bir ürünle sonuçlanan üretim. Teknolojik gelişme, uluslararası bir ticaret fuarında bir atılım olarak selamlandı ve benzer ürünler üreten diğer şirketler tarafından memnuniyetle karşılandı. Şirket tarafından sağlanan ek bir hizmet, müşterilerinin haklarını korumaları için bir sözleşme belgesinin geliştirilmesiydi.

Bir paketleme şirketi, çok hassas, bozulabilir bir ürüne zarar gelmesini önlemek için karmaşık bir paketleme sistemi tasarlamak için bir müşteriyle birlikte çalıştı. Paketlemenin başarısı, hasar taleplerinin neredeyse sıfıra indirilmesiyle sonuçlandı. Müşterinin müşterisi kadar müşteri de çok memnun ve ambalaj şirketi ürün yelpazesindeki diğer ürünlere aktarılabilen teknoloji geliştirdi.

Bir elektronik ürün distribütörü için çalışan satış temsilcileri, geri bildirim ve öneriler için haftalık bir kayıt tutmakta ve tüm öneriler gözden geçirilmekte ve takip edilmektedir. Müşteri geri bildirimi için bir Web sitesi geliştirilmiştir.

Çocukların elektronik oyunlara olan ilgilerinden dolayı çok iyi dönütler verdikleri ve çok iyi fikirler verdikleri tespit edilmiştir. Ticari tarafta, müşteriler bir ürünü tamamlamak için özel yazılım türlerinin geliştirilmesini önerecek veya paketin bir mobil sistem olarak tasarlanmasını isteyecektir.

Müşterilerle çalışmanın diğer faydaları, yalnızca bir kuruluşun ürünleri ve bunların nasıl kullanıldığı hakkında değil, aynı zamanda diğer tedarikçilerin ürünleri hakkında da önemli bilgilere sahip olmalarıdır. Ürünlerin nasıl kullanıldığını gözlemlemek, değişiklikleri, yeni müşteri çözümlerini veya ürünlerin özelleştirilmesini başlatabilecek değerli geri bildirimler sağlar.

Müşterilerin ne düşündüklerini ve başka bir tedarikçiye geçme gerekçelerini bilmek de önemlidir ve bu, yakın temas halinde olmak için başka bir nedendir. Kanter, talepkar müşterilere odaklanmayı önerir. Bu müşteriler ne kadar zor olursa olsun, yeni yeniliklere yol açabilecek en büyük ve en değerli bilgiyi üretme olasılığı olan müşteriler olduğu için mantıklı bir yaklaşımdır.

Sonuç

Müşteriler olmadan organizasyonlar ayakta kalamaz. Küresel pazarda rekabet arttıkça, bilginin değeri daha önemli hale gelecek ve müşterilerle işbirliği içinde çalışmak daha kritik hale gelecektir. Örgütlerin geleceği, bilgiye ve bilginin yeniliğe yönlendirilmesine bağlıdır.

Kuruluşların müşterilerini ve müşterilerinin müşterilerini memnun etmesi gerekir. Kuruluşun bilgisini müşterinin bilgisi ile ilişkilendirmek, rekabetle mücadele için bir yol açan yenilikçi faaliyetlere yol açarken aynı zamanda ilgililere bir başarı ve memnuniyet duygusu sağlama potansiyeline sahiptir.

  • Kolektif Bilgi: Çalışanların, müşterinin/tedarikçinin bilgisi dahil olmak üzere organizasyonun bilgisi ve yenilik getirmek için eyleme geçebilecek endüstri bilgisi.
  • Kurumsal Bilgi: Bir kuruluşun sahip olduğu bilgi veri tabanları, teknolojisi, inançları, kültürü, yapısı, süreçleri ve prosedürleri. Kuruluş, çalışanların bilgisine erişime sahiptir, ancak sahip değildir ve araştırma yoluyla dış çevre hakkında bilgi edinir.
  • Açık/Kodlanmış Bilgi: Bir formül, politikalar ve prosedürler veya bir reçete gibi yazıya dökülebilen ve başkalarıyla paylaşmak için hazır olan bilgi.
  • Yenilik: Yeni bir şey. Bir ürün veya süreç olabilir ve kuruluşa ve toplumun ilerlemesine fayda sağlamalıdır. Bir buluş ancak ticari olarak başarılı olduğunda yenilik olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir