Öğrenci Sonuçlarını Bireyselleştirmek – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Öğrenci Sonuçlarını Bireyselleştirmek – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

10 Mart 2022 Öğretimi bireyselleştirme Nedir Öğretimi bireyselleştirme ve uyarlama KPSS Öğretimi bireyselleştirme ve uyarlama PDF 0
Program Tipolojisi

SAPCA’yı Tanıtma ve Öğrencileri Tanıtma

Farklı İngilizce konuşma becerilerine ve kurs katılım alışkanlıklarına sahip geniş, dağınık ve çeşitli bir öğrenci grubuna herhangi bir SAPA formunun tanıtılması, dikkatli planlama ve net, tutarlı ve etkili bir şekilde sunulan bilgiler gerektirir. Çok kanallı bir yaklaşımın başarıya ulaşması, tek bir iletişim kanalına güvenmekten daha olasıdır.

Böylece, ekipler oluşturulduktan ve SAPCA tanıtıldıktan sonra, ayrıntılı talimatlar ve ekip kayıt proformaları bireysel e-posta mesajları, çevrimiçi gönderiler ve ders gösterimleri aracılığıyla açıklandı. Ünite birinci sınıf öğrencilerine açık olmadığı için, üniversite hayatına geçiş sorunları ile işe giriş ve eğitim karmaşık değildi.

Zaman çizelgeleme çakışmaları, kampüsler arasındaki mesafeler ve kampüs dışı ve denizaşırı öğrencilerin coğrafi dağılımı, kurs düzenleyicisinin tüm öğrencileri kişisel olarak sınava almasını engellese de, toplantı düzenleyicisi SAPCA erişim, kayıt ve derecelendirme sürecinin bir kampüs içi öğretici ile gösterilmesini sağladı. Her ayrı eğitmen için grup. Diğer kampüslerdeki eğitmenlere belgeler e-postayla gönderildi ve kurs düzenleyicisi tarafından telefonla eğitildi.

Kampüs dışı ve denizaşırı öğrencilere SAPCA talimatlarının hem e-kopyaları hem de basılı kopyaları gönderildi; bu, bu gruplar için daha kişisel ve düşünceli bir boyut kazandırdığı anlaşıldı. Kampüs dışındaki öğrenciler, SAPCA çevrimiçi tartışma sitesi, e-posta ve telefon aracılığıyla sağlanan destekle süreç boyunca kendileri çalışmak için bu talimatları izlediler. İlk yarıyılda bir dizi küçük sorunla karşılaşıldı ve bu, ikinci yarıyılda yaşanan sorunların sayısını büyük ölçüde azaltan araç ve belgelerde iyileştirmelere yol açtı.

Ekip Ataması Boyunca SAPCA’yı Yönetme

Öğrenciler başarılı bir şekilde şifrelerini kaydettirdikten ve kişiselleştirdikten sonra, takım deneyimleriyle ilgili olarak yedi (birinci dönem) veya beş (ikinci dönem) haftalık SAPCA girişi yapmak zorunda kaldılar. Bu dönem boyunca, yalnızca öğrenci motivasyonunu ve uyumluluğunu korumak için değil, aynı zamanda onlara problemlerde yardımcı olmak ve ekip çalışması öğrenme sonuçlarını iyileştirmek için sürekli eğitmen coşkusu, desteği ve teşviki gerekliydi.

Öğrencilerin yalnızca çok küçük bir yüzdesi sorun yaşamasına rağmen, büyük bir grupta bu durum yine de önemli sayıda öğrencinin bireyselleştirilmiş yardıma ihtiyacı olduğu anlamına geliyordu. Bazı öğrenciler, takım oluşturma ve/veya SAPCA indüksiyonu sırasında fiziksel veya elektronik olarak “yoktu”.

Diğer öğrenciler geç kaydoldukları için SAPCA veri tabanına dahil edilmediler. Diğerleri mevcut takımlara katılmak, yeni takımlar oluşturmak, takım değiştirmek veya kursu bırakmak istedi. Birçok öğrenci, hastalık, iş zorunlulukları veya tatiller nedeniyle devamsızlık nedeniyle bazı girişleri tamamlayamadı; diğerleri yazılım veya donanım arızası yaşadı.

Belirli bir süre içinde beklenmedik bir sunucu hatası, çok sayıda öğrencinin girişlerini göndermesini engelledi. SAPCA girişlerini göndermeyi hatırlamak birçok öğrenci için başka bir yaygın sorundu, bu nedenle her giriş penceresinin açılmasından hemen önce kayıtlı tüm öğrencilere SAPCA hotlink ile tamamlanan e-posta hatırlatma mesajları gönderildi. Sorunların hızlı tanımlanması, çözülmesi ve önlenmesi, SAPCA’nın yönetimi ve ekip atamaları boyunca öğrenci coşkusunu sürdürmenin anahtarıydı.


Öğretimi bireyselleştirme Nedir
Öğretimi bireyselleştirme ve uyarlama KPSS
Öğretimi Bireyselleştirme ve Uyarlama
Öğretimi bireyselleştirme ve uyarlama PDF
Öğretimi bireyselleştirme ve Uyarlama test
Öğretimi BİREYSELLEŞTİRME ve UYARLAMA kitap
Öğretimi BİREYSELLEŞTİRME ve uyarlama slayt
Öğretimin BİREYSELLEŞTİRİLMESİ


Takım Ataması Sırasında SAPCA Kullanımı

SAPCA’nın uygulanmasına eşlik eden geliştirme ve iyileştirmelere rağmen, öğrencilerin kendi değerlendirmelerine ve takım arkadaşlarının değerlendirmelerine sürekli bir katkı olarak araç aracılığıyla geri bildirim sağlama fırsatını benimsedikleri görüldü. Katkılarının miktarına ve kalitesine bir yanıt olarak bireyselleştirme ile ‘adil’ değerlendirme kavramını benimsediler ve yalnızca iki şikayet alındı.

İlk öğrenci, takım arkadaşları tarafından yapılan sürekli düşük puanlar ve biraz olumsuz yorumlarla karşı karşıya kaldığında sessiz kaldı. Diğeri, bireyselleştirmenin fazla tutucu olduğunu düşünen, yüksek motivasyona sahip kampüs dışı bir öğrencidendi. Öğrenciler, aracı hem sezgisel hem de kullanıcı dostu buldular. Aslında, az sayıda kullanıcı aracı kullanmayı o kadar kolay buldu ki, bir girişi başarıyla tamamlayıp tamamlamadıklarından emin değillerdi.

Daha sonra bunu açıklığa kavuşturmak için öğrencileri başarılı bir şekilde tamamlama konusunda bilgilendiren bir özellik eklendi. İlginç bir gözlem, özellikle kampüs dışındaki öğrencilerin, düşük performans gösteren takım arkadaşlarıyla ilgili olarak genellikle kapsamlı geri bildirim sağlama fırsatından keyif aldıklarıydı. Bu, yüz yüze dostane ilişkileri sürdürmek için yorumlarını aktif olarak otosansürleyen en azından bazı kampüs içi öğrencilerin aksineydi.

Öğrenci Sonuçlarını Bireyselleştirmek için SAPCA Verilerini Kullanma

Yukarıda açıklandığı gibi, SAPCA’nın kullanımı, geçerlilik ve güvenilirliği korurken, atama sürecinin biçimlendirici ve özetleyici değerlendirmesini dahil ederek, takım atama görevleri için öğrenci puanlarının adil bir şekilde bireyselleştirilmesini amaçlar. Kağıt tabanlı araçlar kullanılarak bireyselleştirme sağlanabilse de, büyük öğrenci kayıtları manuel bireyselleştirme yöntemlerini olanaksız kılmaktadır. Bu gibi durumlarda çevrimiçi SAPCA, eşit olmayan katkılara sahip ekipleri hızlı ve verimli bir şekilde tanımlayabilen ve bireyselleştirilmiş ekip puanlarının hesaplanmasını sağlayan bir araçtır.

SAPCA’da, ekip üyeleri tarafından girilen derecelendirme setleri, her ekip üyesi için sayısal bir MSF üretir. Araç ayrıca eğitmene, her bir ekip içindeki en yüksek ve en düşük MSF arasındaki aralığı temsil eden bir rakam sağlar. Bu aralık rakamı, her takımdaki (in)eşitlik düzeyini etkin bir şekilde temsil ediyordu. Denemenin birinci döneminde, eğitmenler 0,3’ten büyük bir aralığın eşit olmayan ekip üyesi katkılarının göstergesi olduğuna karar verdi, bu nedenle 185 ekipten 72’sinin potansiyel olarak ekip puanlarının bireyselleştirilmesini gerektirdiği belirlendi.

Bireyselleştirme sürecinin bu ilk aşaması hem hızlı hem de açıktı. İkinci aşamada, her öğrenci üyesinin takım görevine katkılarının niceliğini ve niteliğini yansıtan MSF’si, takım puanıyla çarpılacaktı. Örneğin, ekip atamasının %65 puan aldığı ve bir ekip üyesinin MSF’sinin 1,1 olduğu bir durumda, nihai bireyselleştirilmiş puanları %71.5 olur. Takım arkadaşlarının 0.9’luk MSF’si daha sonra o öğrencinin puanını %58.5’e kişiselleştirecekti. Bireyselleştirme, puanları her takım içinde etkin bir şekilde yeniden dağıttı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir