Online Akademik Değerlendirme Sistemi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Online Akademik Değerlendirme Sistemi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

19 Temmuz 2022 Akademik Performans Uzaktan eğitimler Uzem Nedir 0
Klasik Bulanık Değerlendirme

Online Akademik Değerlendirme Sisteminin Uygulanması

Ağların ve World Wide Web’in son on yılda patlamaya hazır büyümesi, eğitim kurumları tarafından yeni uygulamaların daha fazla benimsenmesine yol açmıştır. Blackboard, WebCT ve diğerleri gibi eğitim yazılımlarını içeren yazılımların kritik kullanımları, öğretim üyeleri ve personel arasında bilgisayar okuryazarlığında bir artışa yol açmıştır.

Artan bu okuryazarlıkla uyumlu olarak, testler, anketler ve öğrenci değerlendirmesi için web’in kullanımını içeren daha yeni uygulamalar artmaktadır. Web tabanlı anket ve çevrimiçi değerlendirme tekniklerini kullanmanın birçok faydası vardır.

Mehta ve Sivadas’ın belirttiği gibi, yanıt süreleri günler ve haftalardan dakikalara ve saatlere indirilebilir. Birçok üniversitede, öğrencilerin her dersin sonunda bir anket şeklinde dersler hakkında geri bildirimde bulunmaları yaygın bir uygulamadır. Felton, Stinson ve Mitchell’in belirttiği gibi, “bu anketlerin bir profesörün çeşitli sınıflarındaki performansını ve başarısını ölçtüğü varsayılır.”

McGourty, Scoles ve Thorpe, en önemli faydalardan birini “analiz ve raporlama için verilerin hemen kullanılabilirliği ve öğrencilerden açık uçlu sorulara verilen daha kapsamlı nitel yanıtlar” olarak belirtmiştir. Diğer çalışmalar da benzer sonuçlara sahipti. Ve tüm e-posta kullanıcıları e-postalarını her gün kontrol etmese de geçmişte yapılan araştırmalar, e-posta yanıtlarının genellikle ilk üç gün içinde gerçekleştiğini buldu.

Strauss, araştırmacının uyarlanabilir anketler oluşturabilmesi, yani yazılımın kullanıcıların yanıtlarına ve sorulara tepkilerine dayalı olarak ses, video ve resimlerin yanı sıra farklı sorular sunabileceği web tabanlı ankete ek bir fayda sağladı.

Diğer faydalar, coğrafi olarak farklı tüketici veya yanıt veren gruplar ve bilgi sunucuları ile gerçek zamanlı etkileşimler için yeteneği içerir. Sonuçlar hemen tablo haline getirilebilir ve anketleri değiştirmek, yeni bağlantılar eklemek, projeyi tamamen durdurmak için müdahaleler yapılabilir.

Çevrimiçi değerlendirme sistemlerinin fakültenin dersleri daha sık ayarlamasına olanak sağlayacağını ve bunun da öğrenciler için daha iyi bir genel eğitim deneyimine yol açacağını öne sürmüştür. Kannan artan bant genişliğinin değerine ve video ve ses iletme yeteneğinin, araştırma firmalarının geleneksel araştırma projelerinden çok daha hızlı ve çok daha düşük maliyetle özelleştirilmiş hizmetler üretmesine yardımcı olabilecek katılımcılardan gerçek zamanlı geri bildirim sağladığını belirtti.

Öğrencilerin değerlendirmeyi kendi zamanlarında tamamlayabilmelerinin avantajına değindi; bu da yazarların, öğrenciler tarafından daha kapsamlı, nitel yorumlara yol açtığını buldu.

Çevrimiçi bir değerlendirme sisteminin uygulanması süreci, kağıt tabanlı değerlendirme sistemlerine benzer özelliklere sahiptir. Çok sayıda yazar, önceden bildirim ve yazışmaların kişiselleştirilmesi dahil olmak üzere aynı faktörlerin çoğunun yanıt oranını artırmaya yardımcı olabileceğini belirtmiştir.

Kimlik bilgileri, e-posta mesajı, konu satırı ve dikkat çekicilik gibi diğer değişkenler de yanıt oranını etkileyebilir. Bir çevrimiçi değerlendirme sistemi geliştirilirken tüm bunların dikkate alınması gerekir. Değerlendirmenin tamamlanması için ayrılan süre de dahil olmak üzere ek faktörler de önemli olabilir.


Akademik Performans
UZEM Giriş
UZEM
Apdf neu edu tr
UZEM edu tr
NEÜ UZEM
Uzem Nedir
Uzaktan eğitim


McGorty, Drexel Üniversitesi’nde öğrencilere değerlendirmeyi tamamlamaları için üç hafta süre verildiğini ve sistem yöneticisi, ardından bölüm başkanı ve son olarak lisans dekan yardımcısından e-posta yoluyla hatırlatmalar gönderildiğini belirtmiştir. değerlendirmeyi tamamladı. Aynı makalede yazarlar, Columbia Üniversitesi’nin iki haftalık bir yanıt aralığı boyunca benzer bir yaklaşım kullandığını belirtmişlerdir.

Çevrimiçi değerlendirme sistemlerinin ayrıca “öğrencilerin gizlilik ve anonimlik konusundaki endişeleri, çevrimiçi öğrenci değerlendirme süreçlerini destekleme kültürü ve öğrencilerin değerlendirme sürecinden haberdar olmalarını sağlama” gibi bir dizi potansiyel sorunu vardır.

McGorty ve ark. Drexel’deki ilk yanıt oranlarının “kasvetli” olduğunu ve “teknoloji aracılı iletişim, teşvik paketleri ve dahili pazarlama stratejilerinin bir kombinasyonunun” kullanılmasından sonra, yanıt oranını yalnızca %50’ye çıkarabildiklerini ekledi. .

Ayrıca, kadınların ve son yıllarında öğrencilerin web tabanlı değerlendirmeyi erkeklere veya okulun ilk birkaç yılındaki öğrencilere göre tamamlama olasılıklarının daha yüksek olduğunu buldular. Hmieleski ve Champagne, herhangi bir değerlendirme sistemi için fakülte katılımının öğrenci yanıt oranı için kritik olduğunu belirterek başka bir boyut ekledi.

Bu yazı, Kuzey Karolina’daki küçük bir kolejde çevrimiçi bir değerlendirme sisteminin uygulanmasını incelemektedir. Kullanılan çevrimiçi anketler kağıt tabanlı araçlardan uyarlanmıştır. Bu nedenle, bu makalenin odak noktası, sistemin teknik ve organizasyonel bir perspektiften uygulanmasıdır. İlk itici güç, kağıt tabanlı öğrenci değerlendirmelerini çevrimiçi bir değerlendirme sistemine dönüştürmek iken, uygulama süreci ilerledikçe, çevrimiçi bir eğitim değerlendirme sistemi için de uygun olan başka uygulamalar tespit edildi.

PROJENİN GEÇMİŞİ

Yazılımın hızlı gelişimi ile, çok çeşitli kullanıcıların herhangi bir programlama bilgisi olmadan anketler, testler ve değerlendirme araçları geliştirmesine olanak tanıyan birçok seçenek mevcuttur.

Çözümler, web’de bulunan açık kaynaklı yazılımlardan Macromedia Dreamweaver ve Microsoft FrontPage gibi web sitesi tasarım araçlarına, Microsoft’un .net işletim sistemindeki (Sharepoint) yerleşik işbirliği ve iletişim sistemlerine ve eğitim yazılımı uygulamalarına ve son olarak, kullanıcılara izin veren barındırılan çözümlere kadar çeşitlilik gösterir. çok çeşitli kişiye özel enstrümanlar oluşturmak veya belirli çözümler için tasarlanmış önceden hazırlanmış bir şablon seçmek.

ÇEVRİMİÇİ DEĞERLENDİRME TEKNİKLERİNİN AKADEMİK KULLANIMLARI

Akademide, kurumun ve programlarının genel durumunun iç ve dış değerlendirmesi için birçok ihtiyaç vardır.

Kariyer hizmetleri, mezunlarının başarısına ilişkin verilerin yanı sıra işverenlerden kurumdan ihtiyaçları hakkında bilgi toplamakla ilgilenir; mezunlar işleri, mezunlar hakkında güncel bir bilgi veritabanını sürdürmekle ilgilenir; müfredat inceleme komiteleri, derslerin ve müfredatın yenilenmesine ve yenilenmesine yardımcı olmak için mezunlardan, işverenlerden ve öğrencilerden girdi arar; kayıt yönetimi ve kabul ekibi, aday öğrencilerden ve ailelerinden veri toplamak için anketler kullanabilir; kolej içindeki bireysel bölümler de araçları belirli, departman değerlendirmesi ve veri toplama amaçları için kullanabilir.

Çevrimiçi, karma ve geleneksel sınıflar ayrıca anketleri fakülte öğrenci değerlendirmeleri, öğrencilerin öğretim üyeleri değerlendirmesi (yani kısa sınavlar, testler ve sınavlar) veya pazar araştırması dahil diğer amaçlar için kullanabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir