Öz Yeterlilik – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Öz Yeterlilik – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

21 Aralık 2021 Akademik öz-yeterlik nedir Öz yeterlik nasıl yazılır Öz yeterlik Nedir Öz yeterlilik algısı Nedir 0
Destek Gereksinimleri

Çevrimiçi Öğretme ve Öğrenmede Öz Yeterliliği Artırmak İçin Dışa Yönelik Tasarım Destek Sistemi

Scott, çevrimiçi olarak aldığı kurstan belgeyi indirmesini, tarayıcıda uygun bir uygulama ile açmasını, yanıt vermesini, bir RTF dosyası olarak kaydetmesini ve bilgisayara yüklemesini söyleyen bilgisayar ekranına asık suratla bakar. Ağ. “Ha?” Bu arada…Dr. Madeline Wade öğrencilerinin yanıtlarını sabırsızlıkla bekler ve merak eder: “Dosya eki olan e-postayı aldılar mı? Bu diğer iki öğrenci ne zaman ortaya çıktı? Bunların yasal kayıtlar olup olmadığını nasıl anlarım? Farzedelim…?” Bu iki Web kullanıcısı, bir öğrenme ortamının karşıt taraflarında gibi görünseler de, ikisinin ortak noktası, kaybolmuş oldukları ve öz yeterliliklerinin hızla azaldığı duygusudur.

Öz-yeterlik, kişinin kendi sonuçlarını kontrol edebileceğine ve belirli bir sonuç elde etmek için gerekli olanı yapabileceğine olan inancını ifade eder. Daha 1977 gibi erken bir tarihte Bandura, kişinin ne yapıp ne yapamayacağına dair bu kontrol ve inanç duygusunun “insanların ne kadar çaba harcayacağını ve engeller ve tiksindirici deneyimler karşısında ne kadar dayanacağını” belirlediğini ortaya koydu. Öğrenmeye uygulandığında, erken başarı öz yeterliğe katkıda bulunur ve bu da daha sonra ısrar etmek için motivasyon sağlar. Motivasyon, problem çözmeyi geliştirir ve bu da daha sonraki başarıyı etkiler.

Hem çevrimiçi öğretmenler hem de öğrenciler için öz yeterliliği artırmak, hem bir ürün hem de bir süreç olan teknolojik bir formatta erken başarı şansını güçlendirmek anlamına gelir. Uzaktan eğitim insanın dehası sayesinde vardır, ancak insanlar genellikle bu eğitime erişim yoluyla korkutulur.

Hem öğretim üyelerinin hem de öğrencilerin güçlü bir başlangıç ​​yapmasına ve çevrimiçi durumlara bağlı kalmasına yardımcı olan bir destek tasarlamak, güven inşa edebilir ve yaratıcılığı güçlendirebilir. Ne de olsa başarılı çevrimiçi destek, elektronik bir alanda öğretme ve öğrenmenin psikolojik ve fiziksel ortamını olumlu yönde etkilemeli ve öğrencilerin akılda kalma oranını etkilemelidir.

Çevrimiçi bir dersi bırakan veya bırakan öğrencilerin aşağıdaki nedenlerini bildirmektedir:

• öğrenciler tecrit nedeniyle ayrılıyor
• hızlanan hız nedeniyle öğrenciler okuldan ayrılır
• öğrenciler rekabet halindeki sorumluluklar nedeniyle ayrılırlar
• öğrenciler teknik sorunlar nedeniyle okuldan ayrılırlar

Bu nedenler öğrenciler için zorlayıcı olsa da, bir öğretim üyesinin bakış açısından da ciddi bir şekilde ele alınmayı hak ediyor çünkü izolasyon, hız, rekabet eden sorumluluklar ve teknik konular tek başına veya birlikte kontrol ve yetenek konusunda endişe ve hayal kırıklığı ortamı yaratabilir.

Ayrıca Chang (1998), fakülte için “teknolojinin mevcut değerleriyle tutarlı olması ve teknolojinin kendi iyiliği için kullanılmasının ötesinde gerçek bir eğitim değeri olması gerektiğini” savunmaktadır.

Bu nedenle öğretim üyeleri, çevrimiçi öğrenme için farklı stratejiler üstlenmek ve uygulamak için zaman değerlendirmelerinin yanı sıra ders içeriğinin planlanması ve tasarımında desteğe ihtiyaç duyar. Ders notlarını bir Web sayfasına kopyalamak ve yapıştırmak materyali çoğaltabilir, ancak bu süreçler canlı sözsüz ifade ve beden dili ile teşvik edilebilecek etkileşimli iletişim ve katılımı yeniden üretmez.


Öz yeterlik nasıl yazılır
Öz yeterlik Nedir
Akademik öz-yeterlik nedir
Öz yeterlik Makale
Öz yeterlilik algısı Nedir
Öz yeterlilik örnekleri
Öz YETERLİLİK kuramı
Öz yeterlilik KPSS


Bu bölümün amacı, öğrencilerin katılımıyla öğrenmenin misyonunun ve teknolojinin merkezinde yer aldığı orta ölçekli bir liberal sanatlar üniversitesinde uygulanan Web tabanlı bir yaz programının çevrimiçi desteği için bir Dış Tasarım Sistemi sunmaktır. ogy, kurumun vizyonunun önemli bir parçasıdır.

Kişisel eylemlilik veya öz-yeterlik duygusu, motivasyonun en önemli belirleyicisi olabileceğinden, hem öğretmenin hem de öğrencinin ihtiyaçlarının dikkate alınması ve öğretme ve öğrenme için çevrimiçi desteğin tasarımı ve uygulanmasına entegre edilmesi gerekir.

Bu tür bir destek sistemini tasarlamak için, destek sisteminin çekirdeğinin bağlantının sağlam bir şekilde yerinde olduğundan emin olmak için Çevrimiçi Destek İhtiyaçları Diyagramının merkezinden başlanır. Destek tasarımı daha sonra bakım, yaratıcılık ve anlamın inşasını sağlamak için dışa doğru hareket eder.

Vurgu erken başarı üzerinde olduğundan, destek yalnızca krizler meydana geldiğinde oluşturulamaz; Paydaşların ortak ve benzersiz ihtiyaçları için destek belirlenmeli ve mümkün olduğunda çevrimiçi eğitimin uygulanmasından önce yerinde olmalıdır. Bununla birlikte, herhangi bir ortamda öğretme ve öğrenmenin gerçekliği, desteğin asla statik olmadığıdır. Yeni ihtiyaçları karşılamak için gelişmeye devam etmelidir.

Çevrimiçi Destek ve Kendi Kendine Yeterlilik için Tüm Paydaşların Temel Bağlantı İhtiyaçları

Çevrimiçi Destek için Dış Tasarım, iletişimin, bilgisayarların, sunucuların ve yazılımın işlevsel olmasını ve hem insanlar hem de makineler için arayüzler sağlamasını sağlar. Çevrimiçi öğretim, daha az iletişim gerektirmez, ancak öğrencileri işe alan ve daha sonra potansiyel öğrencilerin ilgisini ve motivasyonunu sağlayan özel bilgilerin daha fazla iletişimini gerektirir. Tüm paydaşların aynı zamanda “her zaman, her yerde” bir ortamda çalışabilmeleri için sunucu güvenilirliğine ve 7/24 erişilebilirliğe ihtiyaçları vardır.

Bilgisayarla ilgili hususlar baştan itibaren tüm paydaşlar için açık olmalıdır; üretken bağlantılar için farklı donanım parametreleri gereklidir. Sitede başarılı bir şekilde gezinmek ve Web yazılımına uyum sağlamak için gereken işletim sistemi türü, tarayıcı seviyeleri ve eklentiler, içeriğin öğrenilmesini kolaylaştıracak ve teknik hususlar tarafından engellenmeyecek şekilde tüm kullanıcılar için tanımlanmalıdır. Web eğitim yazılımı, kursların görünümünü ve verdiği hissi tanımlar, bu nedenle tutarlılık ve esneklik güçleri arasında bir denge sağlamak, herhangi bir kullanıcının kontrol duygusu için önemlidir.

Ortak bağlantı gereksinimlerine sahip çeşitli paydaşlara hizmet etmek, farklı düzeylerde destekle farklı ihtiyaç düzeylerini ele almak için yaratıcı stratejiler gerektirir. Bu tasarımın amaçları doğrultusunda, destek seviyeleri, ne kadar destek verildiği ve bu desteğin üretilmesi ve sürdürülmesi için harcanan çaba ile ölçülür. Örneğin, aşağıdaki destek seviyeleri çevrimiçi öğretim ve öğrenim için temel bağlantı ihtiyaçlarını ele almaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir