Pazar Yeri Mimarisi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Pazar Yeri Mimarisi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

28 Eylül 2022 Pazar alanı tasarımları Pazar yeri projesi dwg Rekreasyon Alanı projeleri 0
Lojistik Sağlayıcıları

Kurumsal Entegrasyon için Pazar Yeri Mimarisi

Günümüzde işletmeler hızlı ve esnek olmalı, müşterilere yanıt vermeli ve operasyonlarında uygun maliyetli olmalıdır. Pazara sürüm sürelerini ve maliyetleri azaltan sanal organizasyonlar ve tedarik zincirleri oluşturmak için ortaklarla daha sık işbirliği yapmalıdırlar. E-iş, işletme içi, işletmeden tüketiciye, işletmeden işletmeye ve işletmeden devlete etkileşimleri yürütmek için diğer elektronik araçlar ve teknolojilerle birlikte İnternet’in kullanılmasıdır.

Bir e-işin temel bir modeli, bir web sitesinde şirket kataloglarını ve ürün tekliflerini görüntüleyerek bir müşteriye self servis bir vitrin sağlamaya dayanan e-mağaza modelidir. Bir e-tedarik modeli, işin satın alma yönüne odaklanır.

E-tedarik için tipik bir mimari, kurumsal satın alma sistemine veya onun ERP’sine yönelik tarayıcı tabanlı bir self servis ön uçtan oluşur. Tedarikçi katalogları, tek bir birleşik katalog aracılığıyla son kullanıcılara sunulmakta ve böylece kurumsal çapta standart bir satın alma süreci kolaylaştırılmaktadır.

Çevrimiçi açık artırma modelleri, dinamik ticareti otomatikleştirmek için de büyük ilgi gördü. Diğer modeller, değer zinciri için belirli işlevlerin hizmet sunumu ve elektronik ödemeler veya lojistik gibi değer zinciri işletmelerinin yaratılmasına dayanmaktadır.

Yukarıdaki modellerin her biri bir e-iş çözümü sağlamaya çalışsa da, bunların hiçbiri, ticari varlıkları (müşteriler, tedarikçiler, ortaklar ve rakipler) sorunsuz bir şekilde entegre edecek şekilde hizmetlerin ve tedarik operasyonlarının nasıl oluşturulacağı ve bunlardan nasıl yararlanılacağı konusundaki zorluğu ele almıyor. ) dinamik bir ticaret topluluğunda.

Çok önemli ve gelecek vaat eden bir model e-pazar yeridir. Yapısında ve hizmetlerinde değer zinciri entegrasyonunu ve tedarikini destekler. Amaç, ticari işletmeleri e-iş alanına etkin bir şekilde katılma yükünün çoğundan kurtaran bir e-iş çözümü geliştirmektir. Bu model, satış tarafı, satın alma tarafı ve değer zinciri modellerinin avantajlarını birleştirir.

ARKA PLAN VE LİTERATÜR İNCELEMESİ

Akademik ve endüstriyel topluluklar tarafından e-pazaryeri modellerini teşvik etmek için yakın zamanda birkaç girişimde bulunulmuştur. Örneğin, Elektronik Pazar Yeri, bir işletmeden işletmeye sistem mimarisi geliştirme girişimidir. Müşteriler ve tedarikçiler arasındaki çoktan çoğa ilişkileri desteklemek için bir DBMS çözümü olarak görülüyor.

Küresel Elektronik Piyasa sistemi, mantıklı bir piyasa çerçevesi ve altyapısı geliştirmeye çalıştı. Bu sistemde piyasa, teklifleri ve teklifleri içeren ticaret mekanizmaları sağlar. Bir e-pazaryeri için daha karmaşık bir mimari, İnternette ticaret yapmak için gerekli altyapıya özel olarak odaklanan MAGMA’dır.

TEKLİF, aracılık tabanlı bir mimari pazar yeri önerdi. Bir müşteri, doğrudan tedarikçinin e-kataloğunda bir hizmet arayabilir veya bu brokere kayıtlı tedarikçilerin tüm e-kataloglarını aramak için e-broker’ı kullanabilir. E-broker’lar basit bir açık artırma mekanizması kullanır. MOPPET, temsilci odaklı iş akışları olarak bir e-pazaryeri sistemi önerdi.

MOPPET, piyasayı birkaç tür aracı tarafından yürütülen bir iş akışı yönetim sistemi olarak gördü: görev, zamanlama, kolaylaştırıcı ve kurtarma aracıları.

Diğer bir yaklaşım, kendi kendini organize etme yetenekleri olan piyasa süreçlerinin aşağıdan yukarıya modellenmesi tarafından yönlendirildi. Amaç, özerk etkileşimli ajanların gelişen sistemleri olarak modellenen ve ajan tabanlı hesaplamalı ekonomi olarak bilinen ekonomilerin hesaplamalı bir çalışmasını geliştirmekti. ACE araştırmacıları, kontrollü deneysel koşullar altında merkezi olmayan piyasa ekonomilerinin evrimini incelemek için hesaplama laboratuvarlarına güvendiler.


Pazar yeri projesi dwg
Pazar alanı tasarımları
Ayvalı pazar yeri
Pazar Yeri
Pinterest
Rekreasyon Alanı projeleri
Rekreasyon Alanı Tasarımı
Rekreasyon Alanı Arkitera


Belirli endüstriyel segmentlerde lojistiği otomatikleştirmek ve yeniden tedarik etmek için birkaç şirket ortaya çıktı. Örneğin, Ariba, yatay pazar yerleri için tedarik portallarına ve dinamik borsalara dayalı bir pazar yeri geliştirdi. SAP Service Marketplace (SAP AG), SAP topluluğu için bir İnternet portalıdır. Katalog tarama, çöpçatanlık ve SAP ve ortaklarından sipariş verme gibi temel çevrimiçi hizmetleri sağlar.

Diğer yaklaşımlar, müşterilerin ve tedarikçilerin fiyatlandırma konusunda pazarlık yapmalarını ve birbirleriyle doğrudan işlem yapmalarını sağlayan PaperExchange (PaperExchange Marketplace) gibi dikey pazarları desteklemeye yönlendirildi. V erticalNet (V erticalNet® Marketplaces) ayrıca finansal hizmetler, sağlık ve enerji gibi belirli endüstriyel segmentler için bir dizi Web tabanlı pazaryeri oluşturdu. Her Web sitesi, belirli bir alanda bir satıcı ve müşteri topluluğu oluşturur.

Büyük yazılım satıcıları tarafından benimsenen bir başka yön, İnternet tabanlı ticaret platformları geliştirmektir. Örnekler, IBM CommercePOINT (IBM Corporation CommercePOINT Payment), Microsoft Site Server Commerce Edition, Oracle Internet Commerce Server INTERSHOP ve Sun JavaSoft JECF’dir (Java Electronic Commerce Framework, Sun Microsystems).

Bu tescilli girişimler, güvenlik ödeme dizinleri ve katalogları gibi altyapı hizmetlerinin mevcut sistemler ve Web ile entegre edilmesine odaklanmaktadır.

Araştırma çalışmalarımızda, e-pazar yerini tüketiciler, tedarikçiler ve diğer aracılar dahil olmak üzere katılımcı ticari varlıkları entegre eden işbirlikçi dağıtılmış bir sistem olarak görüyoruz.

Bu mimari, komisyonculuk, fiyatlandırma ve pazarlık gibi alıcılar ve satıcılar arasında ortak ekonomik hizmetler ve ticaret işlemlerinin yanı sıra bir elektronik tedarik zincirinde kurumlar arası entegrasyon ve işbirliğini mümkün kılar ve kolaylaştırır. Bu mimaride, e-pazar, ekonomik olarak motive edilmiş yazılım ajanlarının bir koleksiyonu olarak var olur.

TASARIM KONULARI VE TRENDLER

E-iş büyüdükçe ve gerçek dünyada uygulanabilir hale geldikçe, ilgili e-pazaryerleri, temel etkileşim ve rehber hizmetlerinden dinamik ticaret, işbirlikçi tedarik zinciri entegrasyonu gibi özel hizmetlere kadar daha geniş bir hizmet tabanını desteklemek için genişlemelidir. 

Bu yeni e-pazar ortamında, bir işletmenin katılımcı iş birimleri, müşterileri ve diğer işletmeler tarafından dağıtılan sistemler arasında önemli etkileşimler vardır. Bu nedenle, e-pazaryerlerini tasarlamak, e-pazaryeri işlemleri, faaliyetleri ve hizmet tanımları içinde daha yüksek düzeyde iş bilgisinin somutlaştırılmasını gerektirir.

Ek olarak, e-pazardaki ticari kuruluşlar ve onların sistemleri içinde ve arasında daha yüksek derecede iletişim, koordinasyon ve işbirliği gerektirir. Başka bir deyişle, e-pazaryeri mimarisi, entegre bir insan, sistem, bilgi, süreç, hizmet ve ürün bütününü temsil eder.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir