Sanal Eğitim Modelleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Sanal Eğitim Modelleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

4 Nisan 2022 Sanal Öğretim giriş Sanal Öğretim SolidWorks Sanal Öğretim yorumlar 0
Proje Önlemleri

Sanal Eğitim Modelleri

Önümüzdeki yıllarda ciddi oyunların ve sanal dünya temelli eğitim ve simülasyonların daha yaygın kullanımı için modellere dönüşecek öncü örnekleri bugün gördük. Aslında ABD Ordusu, 1980’lerden bu yana tank simülasyonlarından savaş görev simülatörlerine kadar bilgisayar “oyunlarını” aktif ve yedek bir kuvvet eğitim aracı olarak kullanmada lider olmuştur.

Bugün, Ordunun, video oyunlarının kullanımını keşfetmeye adanmış bir ofisi var. Fort Leavenworth, Kansas’ta, Eğitim ve Doktrin Komutanlığının (TRADOC) Ulusal Simülasyon Merkezi’nin bir parçası olarak, Oyun Proje Ofisi veya kısaca TPO Oyun bulunmaktadır. Ofis, kısmen askerlerin ve birliklerin, gerçek dünyadaki durumlara hazırlanmanın bir yolu olarak Best Buy ve diğer satış noktalarından birinci şahıs nişancı ve askeri strateji oyunlarını kendi ceplerinden satın almalarından kaynaklanan hayal kırıklığından doğdu.

TPO Gaming, sanal dünya, MMOG ortamlarında gerçekçi senaryo eğitimi oluşturmak için 2010 ile 2015 arasında hedeflenen çıkış tarihi olan bir simülasyon araç seti oluşturmak istiyor. TPO Gaming, misyona özel prova ve eğitim yeteneklerini sunmak için yeterince doğru olan jeospesifik arazi oluşturmaktır.

Pentagon merkezli Ordu Eğitim Direktörü Tuğgeneral Thomas Maffey, çeşitli askeri eğitim durumları için bir dizi simülasyon öngörüyor ve şunları söylüyor: “Bir oyun mükemmel savaş alanı görselleştirmesi sağlarken, bir diğeri ikili müzakere tekniklerinin eğitimini destekleyebilir. ”.

Second Life’ın sanal dünyasında, önde gelen şirketler sanal dünyayı gerçek iş için kullanmayı aktif olarak deniyorlar. IBM, sanal dünyaları pratik yollarla kullanmanın yeni ve yenilikçi yollarını arayan lider şirketlerden biridir.

Şirket, yeni işe alınanlara bir oryantasyon oturumuna katıldıkları, çalışanlara sağlanan fayda programlarına kaydoldukları ve gider raporlarını tamamlamak da dahil olmak üzere çeşitli görevleri nasıl yapacaklarını öğrendikleri sanal bir ortam aracılığıyla rehberlik ediyor. Şirketin Second Life’da birden fazla adası vardır ve organizasyonun ve dünyanın her yerinden çalışanlarla düzenli olarak dünya içi etkinlikler ve toplantılar düzenler (küçük grup çalışma oturumlarından büyük, oditoryum tarzı toplantılara kadar).


Sanal Öğretim SolidWorks
Sanal Öğretim yorumlar
Sanal Eğitim Nedir
Sanal Öğretim giriş
Sanal Öğretim ekşi
MEYSA Bilişim
Sanal Öğretmen
Sanal Öğretim Photoshop


TSA (Ulaştırma Güvenliği İdaresi) kısa süre önce, 40.000 güvenlik tarayıcısını, taramanın doğruluğunu artırmak ve müşteri hizmetlerini iyileştirmek için eğitmek için video oyunlarını veya ajansın “amaçlı oyunlar” olarak adlandırdığı şeyi kullanmak istediğini duyurdu. İş gücünün uçsuz bucaksız doğası ile sanal ortamlar, TSA için eğitim ve simülasyonlar için doğal olacaktır.

Sanal dünya ortamları özellikle afet planlaması ve acil durum hazırlık eğitimlerinde faydalı olabilir. Gerçekten de, acil durum simülasyonları, yalnızca Second Life’ın değil, aynı zamanda maliyet ve zaman açısından etkin oldukları için tüm sanal dünyalar için “öldürücü bir uygulama” olabilir. Kuzey Karolina, Research Triangle Park’ta bulunan RTI International’daki Simülatör Teknolojisi Merkezi’nde araştırma analisti olan Robert Furberg, şunları gözlemledi: ve zaman alıcı. Simülasyon ile bir toplu zayiat olayını inceleyebilir ve parametreleri değiştirebiliriz.

Her vaka biraz farklı ve 7/24 ulaşılabilir”. Ayrıca, katılımcıların nerede olurlarsa olsunlar sanal eğitim alıştırmalarına katılmalarına izin vererek, bu tür simülasyonlar için seyahat maliyetlerinden büyük ölçüde tasarruf sağlarlar. Sanal simülasyonlar, senaryoların uygulanmasına ve farklı senaryolar ve oyundaki değişkenlerle tekrar tekrar çalıştırılmasına izin verir.

Ve askeri simülasyonlarda olduğu gibi, sanal simülasyonların machinma video yakalamaları, tatbikatlar tamamlandıktan sonra eleştirilere ve bilgilendirmelere izin vermek için eylem sonrası inceleme yeteneklerine izin verir. Son olarak, acil durum hazırlık alanında “tazeleme” eğitimine gerçek bir ihtiyaç vardır. Randy Sickmier, Old Dominion Üniversitesi ile 2005 yılında kurulan 17 özel sektör firması arasında kar amacı gütmeyen bir konsorsiyum olan Suffolk, Virginia’daki Acil Durum Yönetimi Eğitim, Analiz ve Simülasyon Merkezi’nin (EMTASC) egzersiz planları yöneticisidir.

Acil durum yönetimi eğitimi için sanal dünya simülasyonlarını kullanmanın değerini şu sözlerle anlattı: “EOC’ye (acil durum operasyon merkezi) gelen ve altı aydan fazla bir süredir o koltuğa oturmayan bir adamınız var. Gün boyunca, Staunton, Virginia’nın bayındırlık işleri memuru ve birdenbire bu acil durum müdahalesinin bazı yönlerinden sorumlu. Her gün yaptığı bir şey değil. Simülasyonun değerli olabileceği yer burasıdır”.

Bu alanda son zamanlarda heyecan verici gelişmeler oldu. California Üniversitesi-Davis Sağlık Sistemi’nden araştırmacıların yardım ettiği California Sağlık Hizmetleri Departmanı, yakın zamanda çalışanları biyolojik bir saldırı durumunda acil durum klinikleri kurma prosedürleri konusunda eğitmek için sanal bir ortam kurdu. Second Life’da inşa edilen California Exposition and State Fair’in sanallaştırılmış bir temsilinde çalışan bir düzine personel, sahte bir şarbon saldırısına yanıt olarak Stratejik Ulusal Stoktan antibiyotik yönetimini simüle etmek için düzenlenen egzersize uzaktan katıldı.

Second Life tabanlı simülasyon, iki yıl önce aynı yerde düzenlenen ve 250 devlet çalışanı ve bin gönüllü hastayı içeren gerçek hayattaki bir afet simülasyonunun bir kopyasıydı. 80.000 dolarlık projenin baş araştırmacısı, UC-Davis’te Psikiyatri Profesörü olan Dr. Peter Yellowlees şunları söyledi: “Uygulamanın amacı, devletin insanları sürekli olarak acil servis klinikleri kurma konusunda eğitip eğitemeyeceğini görmekti. En büyük avantajlarından biri, bu eğitimi 7/24 nerede olurlarsa olsunlar verebilmeleri ve hasta gönüllüleri işe almanıza gerek olmaması gerekir”.

Dartmouth College’ın Güvenlik Teknolojisi Araştırmaları Enstitüsü’ndeki Acil Duruma Hazırlık ve Müdahale Araştırma Merkezi (ER3C) ile birlikte çalışan ABD İç Güvenlik Bakanlığı (DHS), kısa süre önce Second Life’ta “Response” adlı özel bir ada oluşturdu. Acil Durum Müdahale Simülasyonu için Sentetik Ortamlar (SEERS) projesi, acil duruma hazırlık için uygun maliyetli afet müdahale provalarını yürütmek üzere yeni sanal araçların prototipini oluşturmak üzere DHS tarafından kurulmuştur.

Maryland Üniversitesi İleri Ulaşım Teknolojisi Merkezi’nde araştırmacılar, I-95 Koridor Koalisyonu’ndaki acil müdahale ekipleri tarafından kullanılmak üzere küçük kazalardan büyük olaylara kadar birçok farklı trafik senaryosunu kapsayan bir sanal dünya eğitim alıştırması geliştiriyorlar. Bu simülasyonlar artık yüzlerce katılımcının sanal ortamda, tasvir edilen gibi sahnelerde gerçek dünyadaki yanıt işlevlerini oynamasını içerebilir.

Maryland Üniversitesi merkezi için araştırma direktörü olarak görev yapan Michael Pack, “İlk müdahale ekipleri gerçek potansiyeli fark etmeye ancak ayrıntılı demolar yapmaya başlayana kadar başlamadı” dedi. Sanal ortamda eğitim, sahnelenen afetlerin yapamayacağı şekillerde daha uygun maliyetli ve gerçekçi olabilir.

Örneğin, simüle edilmiş ortamda, ilk müdahale görevlisi bir kaza mahalline yaklaşırken güvenlik yeleğini veya yansıtıcı ceketini giyemezse, avatarına bir araba çarpabilir, bu olumsuz bir takviye olabilir. 

New York Eyalet Polisinden Yüzbaşı Henry de Vries şunları kaydetti: “Bu proje, tüm disiplinlerden olay müdahale ekiplerine olay yeri güvenliği, koordinasyonu ve otoyolun hızlı bir şekilde temizlenmesi konusundaki en son en iyi uygulamaları öğrenmek amacıyla gerçek zamanlı olarak birlikte eğitim alma fırsatı sunuyor. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir