Teknoloji Planlama – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Teknoloji Planlama – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

11 Aralık 2021 Akademi Delisi Okul Teknolojisi planlaması ve Koordinasyonu Teknoloji planlaması nedir Teknolojik gelişmeler okula kuruma nasıl yansıtılmaktadır 0
Klasik Bulanık Değerlendirme

Gelecek

Hem K-12 düzeyinde hem de ortaöğretim sonrası düzeyde teknolojide öğretmen eğitimine artan ilgi göz önüne alındığında, K-12 okullarında teknoloji kullanımı, öğrencilerin öğrenmesini geliştirme potansiyeline ulaştığına dair işaretler gösteriyor.

Bunun gerçekleşmesi için aşağıdaki alanlara çok dikkat edilmelidir:

● Standartlara dayalı ve üst düzey bilişsel becerilerde öğrenci başarısını artıracak öğrenen merkezli teknoloji uygulamalarının geliştirilmesi ve uygulanması;
● K-12 ortamında öğrencinin öğrenmesini iyileştiren teknolojinin en etkili kullanımları hakkında araştırma;
● Bilgisayar uygulamalarının öğrenci merkezli modellerinde ve teknolojiyle öğretim yöntemlerinde öğretmenler için mesleki gelişim;
● Öğretmenlerin yeni teknolojik ve pedagojik beceriler geliştirmeleri için yeterli zaman;
● Teknolojik ve pedagojik becerilere sahip yeni öğretmenlerin eğitimi;
● Yöneticiler için profesyonel gelişim;
● Sosyoekonomik ve ırksal sınırlar boyunca bilgisayarla ilgili teknolojiye erişimin hem miktarını hem de türünü eşitleyen programlar; ve
● Teknoloji satın almaları ve yükseltmeleri için mali kaynaklar.

K-12 okullarındaki öğrenciler için bilgisayar ve bilgisayarla ilgili teknoloji erişimi önemli ölçüde arttı. Eğitimciler, öğrencilerin öğrenmesini geliştirmek için bu teknolojinin en uygun kullanımı hakkında değerli dersler aldılar. Görünen o ki, K-12 öğretmenleri ve öğretmen eğitimi programları, teknolojinin eğitimi geliştireceği gerçekten güçlü yolları keşfetme ve uygulama yolundalar.

Teknoloji Planlama

Genellikle insanlar teknoloji planlarından bahsetmeye başladıklarında yazılı, fiziksel bir belgeye atıfta bulunurlar. Planları, bir kişinin veya bir grup insanın, teknolojileri belirli bir şekilde uyguladıklarında gerçek olabilecekleri hayallerinin özünü yakalamaya çalıştıkları tek ciltli veya çok ciltli bir inceleme olabilir.

Plan, felsefeleri, tarihi, personeli, fiziksel tesisleri, politikaları, bütçeleme uygulamaları ve hatta işyerlerinde teknolojiyi kullanmaya yönelik başarılı girişimlerin bazı örnekleri hakkında uzun bir açıklama içerebilir. Veya belge, genel planlı fikirlerin, başarı için zaman çerçevesinin ve faaliyetin gerçekleştirilmesini denetlemekten sorumlu personelin çok kısa bir özeti olabilir.

Bir teknoloji planına bakmanın başka bir yolu, onun bir şey olmadığını düşünmektir; daha doğrusu bir kavramdır. Bir organizasyonun aklındaki şeyin fiili olarak yapılmasıdır. Bazıları bunu bir teknoloji planının fiil biçimi olarak adlandırdı. Bir teknoloji planının hem fiziksel (isim biçimi) hem de kavramsal (fiil biçimi) kavramlarını dikkate almak da sağlıklı bir girişimdir.

Ulusal Teknoloji Planlama Merkezi (NCTP), bir teknoloji planının isim biçimi ile fiil biçimi arasındaki farkları açıklamaya çalışırken, bir yol haritasını bir tatille karşılaştırma analojisini geliştirmeyi sever. Bir kişi bir ABD yol haritası çıkarabilir ve Atlanta’dan Seattle’a bir gezi de planlayabilir.


Teknoloji planlaması nedir
Teknoloji planlama modelleri
Okul teknoloji PLANLAMASI
Merkezi planlama Nedir
Okul Teknolojisi planlaması ve Koordinasyonu
Teknolojik gelişmeler okula nasıl yansıtılmaktadır
Teknolojik gelişmeler okula kuruma nasıl yansıtılmaktadır


Haritaya bakılabilir ve yolculuğun herhangi bir noktasında ne kadar ilerlediği görülebilir; hala ne kadar ileri gitmesi gerekiyor; onun etrafında hangi işaretler var; o hangi yolda; hangi alternatif yolları keşfedebileceğini; ve yolculuğa devam ederken yapması gereken genel hazırlıklar. Bütün bunlar yolculuk için önemlidir. Bu isim biçiminde bir plan olacaktır.

Bununla birlikte, Mississippi Nehri’nin adını bir haritada yazılı olarak görmekle, gerçekten orada o güçlü su kütlesinin yanında durmak ve majestelerine kapılmak arasında kesinlikle bir karşılaştırma da yoktur.

Bir haritayı incelemek ve “Büyük Kanyon” yazısını görmek, o büyük dünya harikasının uçurumunda durmakla hiçbir şekilde kıyaslanamaz. Böylece harita bir planın isim biçimi olurken, gezi bir planın fiil biçimini temsil eder. Bazı kendi kendini ilan eden yetkililer size gerçek bir teknoloji planının şu veya bu olduğunu da söyleyebilir. Ancak gerçekte, ikisinin uygun bir karışımıdır.

Teknoloji Planı Ne Değildir?

Ne kadar uğraşırsak uğraşalım, tüm cevapları sağlayan, çözüm için olası her senaryoyu sunan veya maksimum başarıyı elde etmek için okulların ve toplulukların yapması gerekenlerin mükemmel özünü yakalayan bir teknoloji planlama belgesi oluşturamayız. Eğitim programlarımızın kapsamlı doğasını geliştirme şansımızı artıracak yol gösterici bir dizi inanç, strateji ve sistemdir.

Bir teknoloji planı mutlak bir zorunluluk değildir. Ayrıca, birileri veya kurumun bir bileşeni yeterli olmadığında cezai bir önlem olarak kullanılacak bir şey de değildir. İyi hazırlanmış ve iyi uygulanmış bir teknoloji planı, kolektif bir düzenleme içinde çalışan birkaç kişinin başarmak için kendilerine meydan okumayı kabul ettiklerinin yalnızca bir anlık görüntüsüdür – anlık bir resimdir. Taşa dökülmüyor; daha ziyade, tasarım gereği, plan kullanıcıları uygulama yoluyla ilerledikçe birçok kez ayarlanabilen, şekillendirilebilir bir hayaller ve vizyonlar çerçevesidir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Teknoloji Planlama Tarihi

1991’de teknoloji planlaması kavramı, bazı kişilerin defterlerine basit bir girişten, tam teşekküllü bir ulusal gelişme stratejisine dönüştü. Bu, merkezi Washington DC’de bulunan ve her eyaleti kendi teknoloji planını geliştirmeye ve yayınlamaya teşvik eden yazılı bir bildiri yayınlayan Devlet Okul Memurları Baş Konseyi tarafından gerçekleştirildi. Devletler, benzer soruların odak noktası olduğu konuşmalar yapmaya başladı: Planımız neleri içermeli? Planımızı kimin için yayınlamalıyız? Eyaletimize okul bölgelerini hangi yollarla dahil etmeliyiz? Planı yazmamıza kim yardım etmeli? Devlet liderlerinin düşüncelerini ve hayallerini planlama belgelerine dönüştürmesiyle yavaş yavaş bu soruların yanıtları su yüzüne çıkmaya da başladı.

Teksas, yasama organı tarafından onaylanan eyalet çapında bir teknoloji planını yayınlayan ilk eyaletti. Texas Education Agency’deki liderler, okullarda teknolojiyle ilgili girişimler için fon sağlayacak bir yasa tasarısı üzerinde Teksas yasama meclisi üyeleriyle yakın işbirliği içinde çalıştı. Ortaya çıkan mevzuatın kilit unsurlarından biri, bir bölgenin 30 dolarlık ödeneği (her yıl öğrenci başına) alabilmesi için, bölgenin Teksas Eğitim Ajansı’na yazılı bir teknoloji planı sunması gerektiğiydi. Texas’ın bu önlemdeki başarısı, diğer birçok eyalete de aynı şeyi yapmaları için de ivme kazandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir