Telementorluk Projeleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Telementorluk Projeleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

9 Kasım 2021 Çağdaş Yaşamı destekleme Derneği Kuyubaşı ÇYDD ile ilgili araştırmalar ÇYDD iş ilanları ÇYDD mülakat soruları ÇYDD üyelik aidatı 0
Amortisman Süresi

Örnek Telementorluk Projeleri

Electronic Emissary tarafından kolaylaştırılan telementoring tarafından desteklenen müfredatla ilgili çalışmaların bazı örneklerini sunmaktadır. Elçi tarafından desteklenen telementoring ekiplerinin üyeleri, derinlemesine, dinamik değiş tokuşla meşgul olur. Ekip üyeleri tarafından sağlanan proje değerlendirme sonuçları, katılımcılar arasında gelişen ilişkilerin önemini vurgulamıştır.

Müfredat içeriğinin günlük yaşamın bir parçası olduğu ve tutkulu bir ilgi duyduğu biriyle etkileşime girebilen öğrenciler için konu “canlandı”. Katılımcı birçok öğretmen, içerikle ilgili kavramlar, kaynaklar ve etkinlik tasarımı konusunda yardım talep eden ve alan uzmanlarla yakın, çırak benzeri ilişkiler geliştirir.

Konu uzmanları genellikle, ilgilenen diğer kişilerle etkileşim kurarak disiplin uzmanlıklarını yeniden ziyaret etme ve daha derine inme fırsatlarından zevk alır. Çevrimiçi kolaylaştırıcılar, birbirlerini yalnızca ekrandaki pikseller aracılığıyla tanıyan insanlar tarafından oluşturulan, genellikle zorlu, kişisel ve derinlemesine iletişimden duydukları hayranlığı ifade eder.

İlkokullardan Örnekler

● Connecticut’ta on yaşında bir öğrenci, Arizona’da yetmişlerinde bir profesörle sık sık mektuplaşıyordu. 1995 bahar döneminde başlayan Arthur efsaneleri araştırmalarına üç yıldan fazla bir süre devam ettiler. Öğrenci, profesör, onların çevrimiçi kolaylaştırıcısı ve Elçi’nin yöneticisi, çevrimiçi eğitim deneyimlerini anlatan bir makaleyi birlikte yazdılar (Harris, O’Bryan & Rotenberg, 1996).
● McAllen, Teksas’taki on dokuz dördüncü ve beşinci sınıf öğrencisi, ailelerinin Teksas “La Frontera”daki deneyimlerini, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tarihi bir koruma merkezi ve müze müdürünün yardımıyla orijinal on üç ABD kolonisindeki sömürge yaşamıyla karşılaştırdı. Fredericksburg, Virginia.
● Massachussetts, Reading’de manyetizma üzerine çalışan ikinci sınıf öğrencileri, Arizona Eyalet Üniversitesi’nden bir fizikçi tarafından yanıtlanan sorular sordular.
● California Eyalet Üniversitesi-Monterey Bay’den bir deniz biyoloğu, otuz iki üçüncü sınıf öğrencisinin mercan resifleri, özellikle de kirlilikten resiflere verilen zarar ve mercan resifindeki yaşam çeşitliliği hakkında bilgi edinmesine yardımcı oldu. Öğrenciler başlangıçta sınıflarında bir tuzlu su akvaryumu oluşturmayı planladılar, ancak bunun yerine yerel türlerle bir tatlı su akvaryumu oluşturmaya karar verdiler.

Yerel bir akarsudan bitki ve balık örnekleri topladılar ve sınıf akvaryumundaki aktivitelerini izlediler. Mentor bu sürece rehberlik etti, bilimsel ve teknik bilgiler sağladı, öğrenciler tarafından sorulan soruları yanıtladı ve onları deniz biyolojisi ilgi alanlarıyla ilgili web tabanlı ve kağıt kaynaklara yönlendirdi. Ayrıca öğretmene öğrencileriyle birlikte inşa ettiği deniz birimine özel bilgi istediğinde de yardımcı oldu.


ÇYDD ile ilgili araştırmalar
ÇYDD Mentorluk
ÇYDD mülakat soruları
ÇYDD üyelik aidatı
ÇYDD yurtları
ÇYDD Giriş
Çağdaş Yaşamı destekleme Derneği Kuyubaşı
ÇYDD iş ilanları


Ortaokullardan Örnekler

● San Angelo, Teksas’tan dokuzuncu sınıf öğrencileri, Los Angeles’tan bir antropologla medeni haklar hakkında yazıştı. Konu, ilk Rodney King davasına atıfta bulunarak (değişim sırasında gerçekleşen) ve tarihsel olarak 1950’lerin sonlarında ve 1960’ların başlarında Afrikalı-Amerikalı hakları mücadelesini inceleyerek ve Dr. Martin Luther King’in katkılarını vurgulayarak araştırıldı. 
● Houston, Teksas’ta Orta Çağ hakkında çok disiplinli bir çalışma yapan altıncı sınıf öğrencileri, Illinois Üniversitesi’nde çalışan bir ortaçağ tarihi profesörüne sorular yönelterek ona “Öğrenilmiş Bilge” diye hitap etti. O da sorularını yanıtlayarak onlara “Bilgi Arayanlar” adını verdi.
● Teksas, Hart’taki dokuzuncu sınıf öğrencileri, radar, sonar, ışık, ses, radyo, sismik dalgalar, ultrason ve su gibi dalgalar ve dalga fenomenleri hakkında Boston Üniversitesi’nden bir mühendislik profesörüyle yazıştı. İletişimin odak noktası, uygulamalı fizik deneylerinin tartışılması ve öğrencilerin farklı dalga türleri ve etkileşimleri hakkında yaptıkları etkinliklerdi.

Liselerden Örnekler

● Nathaniel Hawthorne’un The Scarlet Letter’ını okuyan Delaware’deki lise öğrencileri, aslında ABD Deniz Harp Okulu’nda bir Amerikan edebiyatı profesörü olan Arthur Dimsdale karakteriyle iletişim kurdu. Takip eden dönem boyunca öğrenciler, Mark Twain’in Huck Finn’i hakkında profesörün kendisiyle iletişim kurdular ve ilk olarak uzman tarafından önerilen bir fikir olan The Mississippi Times adlı bir gazete oluşturarak değişimlerini sonuçlandırdılar. Öğretmen ve profesör, Mark Twain’in çalışmaları ve görüşleri hakkında eğitici fikirleri, kaynakları ve bakış açılarını paylaştılar.
● Ross, California’da ileri düzey bir yerleştirme İspanyol edebiyatı sınıfı, Ball State Üniversitesi’nde İspanyolca profesörü ile iletişim kurdu. Tüm iletişim İspanyolca yapıldı. Ele alınan konular arasında Miguel de Unamuno’nun nivolaları ve bu eserlerin İspanya’nın kültürel ve tarihi bağlamlarına nasıl uyduğu yer aldı.
● Britanya Kolumbiyası, Salmon Arm’dan, sanal gerçeklik teknolojilerini merak eden on altı ila on sekiz yaşındaki öğrenciler, Boeing ve NASA için çalışan bir bilgisayar bilimcisi ile yazıştı ve daha sonra, onların mizah ve profesyonel anekdotları kullanma becerisi hakkında yorumda bulundular. teknik bilgileri anlar.

Neden Telementorluk?

Gerçek dünyadaki, çok yönlü, müfredata dayalı konuları keşfeden öğrencilerin ve öğretmenlerin aktif olarak derin ve sofistike bir anlayış geliştirmesi gerektiğini öğrendik. Bunu yapmanın en etkili yollarından biri, öğrenciler kavrayışlarını oluştururken, geliştirirken ve genişletirken bilgili diğer kişilerle devam eden diyaloga girmektir. Sınıf öğretmenleri, tipik olarak, öğrencilerin bu tür karmaşık sorgulama alanlarında etkileşimde bulunduğu konu uzmanları olarak hizmet eder.

Ancak araştırılan konular çok disiplinli, teknik ve kavramsal olarak karmaşık veya mevcut ve oldukça uzmanlaşmış araştırma ve teoriye bağlı olduğunda, öğrencilere ve öğretmenlere uzunlamasına ve ihtiyaç duyulduğunda doğrudan ek uzmanlık sağlanmalıdır. Telementorluğun bugün öğrencilere ve eğitimcilere sunduğu ve Elektronik Temsilci Projesi’nin dünya çapındaki öğrencilere ve öğretmenlere sunduğu şey budur.

Elektronik Performans Destek Sistemi (EPSS)

Son on yılda eğitim endüstrisinde devrim yaratan bir paradigma kayması yaşandı. Hem kamu sektörü hem de özel sektör, odaklarını yüksek kaliteli öğrenme çözümleri geliştirmekten alternatif yaklaşımlarla insan performansını desteklemeye değiştiriyor. İnsan performansını iyileştirmek için mevcut birçok çözümden biri Elektronik Performans Destek Sistemleridir.
EPSS’ler, bir kullanıcıyı destekleyebilen ve ihtiyaç anında bir işi, işlevi veya görevi tamamlamasını sağlayan elektronik altyapıya sahip araçları içerir.

Bir EPSS’nin birincil amacı, bir kişinin önceden var olan bilgi veya becerilerinden bağımsız olarak insan performansını ve üretkenliğini artırmaktır. Bu amaca, bir EPSS oluşturan bir dizi farklı bileşen veya yapı geliştirilerek ulaşılır. altta yatan
Bu yapıları geliştirmek için kullanılan temeller, iki tür elektronik performans desteğine dayanır: dışsal ve içsel.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir