Toplu Kasıtlı Eylem – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Toplu Kasıtlı Eylem – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

17 Mayıs 2022 Teknolojik gelişmeler Nedir Teknolojik gelişmeler ve Endüstriyel Dönüşüm Teknolojik gelişmeler ve endüstriyel Dönüşüm performans ödevi 0
Model Yorumlaması

CLOD İÇİN KOOPERATİF OYNATMA SİSTEMİ

VICROC sisteminin temel işlevleri aşağıdaki gibi özetlenebilir. Grup oluşumu ve grup yönetimini içeren grup organizasyonu. İlki, aynı kayıttan yürütme oturumu üzerinde çalışmak ve kontrol etmek isteyen bir grup kullanıcının oluşturulmasını sağlar.

Sonuncusu aşağıdaki konularla ilgilenir: (i) grup üyelerinin senkronizasyonu için bir oynatma oturumunun başlangıç ​​zamanının nasıl paylaşılacağı; (ii) uygunsuz bir davranışla diğerlerinin sözünü kesen bir üyenin gruptan nasıl atılacağıdır.

Ortak bir oynatma oturumuna katılmak için, bir Medya İstemcisi (MC), kendisini doğrulamak ve oturum anahtarını (veya Gizli Paylaşım k) almak için Medya Sunucusu (MS) ile iletişime geçmelidir. Kabul edilen şema, asimetrik kriptografiye ve bir Sertifika Otoritesine dayanmaktadır.

Gerçek Zamanlı Aktarım Protokolüne dayalı şifreli medya akışlarının bir Çok Noktaya Yayın Medya Grubu (MMG) üzerinde ayarlanmış işbirlikçi gruba çok noktaya yayın iletilmesine izin veren medya akışı. Medya akışlarının şifrelenmesi, Blowfish simetrik şifreleme algoritmasına odaklanan verimli bir tekniğe dayanmaktadır. Bir grup kullanıcının bir medya akışı oturumunu işbirliği içinde kontrol etmesini sağlayan kontrol paylaşımı.

Ortak çalışma, grup katılımcılarının işbirliği oturumunun içeriğini sorgulayarak birbirleriyle işbirliği yapmalarını sağlar.

Temel bileşenleri protokol tabanlı etkileşimleriyle birlikte gösteren ve güvenliği artırılmış blokları vurgulayan ViCROC mimarisi gösterilmektedir.

Medya akışı ve oynatma, güvenliğin entegre edildiği Java Medya Çerçevesi’ne (JMF) dayanan ve sırasıyla Medya Sunucusu (MS) ve Medya İstemcisi (MC) sitelerinde bulunan aktarıcı ve oynatıcı bileşenleri tarafından desteklenir. 

Ortak oynatma kontrolü, Gerçek Zamanlı Akış Protokolünün çok noktaya yayın versiyonu olan Çok Noktaya Yayın Arşiv Kontrol Protokolü (MACπ) tarafından etkinleştirilir.

Kullanıcılar arasındaki işbirliği, çok noktaya yayın tabanlı soru ve açıklama alışverişine izin veren İşbirliği Protokolü’ne (COπ) dayanmaktadır. Hem MACπ hem de COπ, Hafif Güvenilir Çok Noktaya Yayın Protokolünü temel alır.


Teknolojik gelişmeler ve Endüstriyel Dönüşüm
Teknolojik gelişmeler ve endüstriyel Dönüşüm performans ödevi
Teknolojik gelişmeler Nedir
Yeni nesil üretim teknolojileri
teknolojik gelişmeler ve endüstriyel dönüşüm
Teknolojik gelişmeler Nelerdir
Siber zorbalık Nedir
Endüstri Nedir


Multimedya Arşivi, kayıtlı MPEG ve RTP tabanlı medya dosyalarını tutar. Gizli oturum anahtarlarının değişimi, güvenlik tabanlı birleştirme aracı ve SDP/SIP mesajları aracılığıyla iletişim kuran oturum anahtarı dağıtıcısı tarafından etkinleştirilir.

Gelecekteki CPS, İnternet teknolojisinin aşağıdaki gelişmelerinden büyük ölçüde yararlanabilir: (i) mevcut bant genişliğinin artması, (ii) hizmet kalitesi için “en iyi çabanın gösterilmemesi” garantileri ve (iii) IP çok noktaya yayının dünya çapında kullanılması. İlk iki nokta ağ açısından kullanılabilirliği iyileştirebilirken, üçüncü nokta coğrafi olarak dağıtılmış işbirlikçi oynatma oturumlarını etkinleştirebilir.

Cazip araştırma fırsatları aşağıdaki gibi öngörülmüştür: (i) dağıtılmış sanal ortamların CPS ile entegrasyonu, böylece yeni işbirliğine dayalı dağıtılmış sanal ortamları hayata geçirmek; (ii) CPS’ye yönelik kişisel ve hafif arayüzlerin oluşturulması, böylece elde taşınan bir cihaz (veya kişisel dijital asistan) kullanan bir müşterinin ortak bir oynatma oturumuna katılmasına olanak sağlanması gerekir.

Sonuç

Bu makale Collaborative Learning On-Demand paradigması ve teknolojisine genel bir bakış sunmuştur. CLOD, bir grup öğrencinin birlikte çalışmasına ve bir oynatma oturumunu paylaşmasına olanak tanıyan orijinal bir öğrenme paradigmasıdır. CLOD, İşbirliğine Dayalı Oynatma Sistemleri (CPS) tarafından tam olarak desteklenir; özellikle, Calabria Üniversitesi’nde geliştirilen ve aynı zamanda güvenli işbirliğine dayalı oynatma oturumları sağlayan tam teşekküllü bir CPS olan ViCROC açıklanmıştır.

ViCROC’nin kullanılabilirlik değerlendirmesi, üç tür test temelinde gerçekleştirilmiştir. Sonuçlar, medya kalitesinin iyi olarak kabul edildiğini ve GUI’nin kullanımı kolay olduğunu gösterdi.

Bununla birlikte, soruların ve kontrol komutlarının yüksek aktarım frekansı koşullarında, oturum katılımcılarının dikkati, oynatma görünümünden sık sık açılan diyalog pencereleriyle başa çıkmaya kayar. Bu deneyime dayanarak, ViCROC, istenmeyen soruları sınırlayan seçici filtreler ve kontrol komut iletimlerini düzenleyen zaman aşımları kullanılarak yükseltilmektedir.

Sanal Topluluklarda Toplu Kasıtlı Eylem

İnternet, bilgi bilimi ve teknolojisinde önemli bir yeniliktir ve insanları günlük yaşamlarında derinden etkiler. Bugüne kadar, bu etkiler fazlasıyla bireysel ve çoğu zaman fazlasıyla olumsuz olarak yorumlandı. Örneğin, İnternet birçok kişi tarafından esnek ve verimli bir şekilde bilgi almak veya göndermek için bireysel bir araç olarak görülmektedir.

Bazı araştırmacılar ayrıca internete katılımın genellikle izolasyon ve depresyon duygularına yol açtığını ve hatta kişinin aile üyeleri ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerini olumsuz etkilediğini iddia ediyor.

Aynı şekilde, Dreyfus (2001) internet kullanımı konusunda genel olarak karamsar bir tavır takınmakta ve internete girdiğimizde bunun “kişinin gerçeklik duygusunu ve hayatının anlamını azalttığını” ve “birazını kaybedebileceğimizi” endişelendirmektedir. önemli kapasiteler: ilgili olanı alakasızdan ayırt etmek için bir şeyleri anlamlandırma yeteneğimiz, öğrenme için gerekli olan başarı ve başarısızlığın ciddiyeti hakkındaki duygumuz ve bize kendimizi veren dünyayı maksimum düzeyde kavrama ihtiyacımız. 

İnternet kullanımının bireyci yorumlarının aksine, İnternet’in çoğu zaman insanların sanal topluluklarda yalnızca bireysel değil, ortaklaşa tasarlanmış ve karşılıklı olarak yararlı amaçları gerçekleştirmek için işlev gördüğü bir grup eylemi (“kolektif kasıtlı eylem”) aracı olduğunu iddia ediyoruz.

Ayrıca, internete katılımın insanlara ve onların başkalarıyla ilişkilerine zarar verecek şekilde olumsuz bir şekilde işlemesi gerekmez. Bunun yerine, özellikle sanal topluluklarda katılım, kişinin kişisel refahını artırabilir ve olumlu sosyal değerleri ve sonuçları teşvik edebilir.

Bu makaledeki amacımız, sanal topluluklarda kolektif amaçlı eyleme ilişkin ortaya çıkan fikirleri ve araştırmaları ele almaktır. Sanal topluluk katılımcılarının toplu niyetlerinin tartışılmasıyla başlıyoruz ve ardından onların öncüllerini ve sonuçlarını inceliyoruz.

Sanal topluluklarda toplu kasıtlı eylemi mümkün kılmada katılımcıların duygularını incelemenin önemine ilişkin bir tartışma ile bitiriyoruz. Göz önünde bulundurulan birincil değişkenleri ve süreçleri göstermektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir