Web Forumlarında Bilgi Ayrıntıları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Web Forumlarında Bilgi Ayrıntıları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

1 Şubat 2022 Deep web neden kapatılmıyor Google uzantılar Web sunucu Çeşitleri Web sunucusu örnekleri 0
Klasik Bulanık Değerlendirme

Web Forumlarında Bilgi Ayrıntıları: Yerden Ne Kadar Yüksek veya Alçak?

Web forumları, olumlu bir ortamda tartışma ve fikir alışverişi için bir araç olarak hizmet eder, ancak ilgili bilgi içeriğinin derecesi zemine yakın olarak görülür. Bu durum genellikle, web forumlarının tek önemli şeyin önemsizliği olduğu daha az yararlı söylemlerle dolu olduğu varsayımına yol açar. Malezya siber alanında Aile Bilgi Medyası olarak markalanan sıralamasında ilk sırada yer alıyor.

Bu sonuç muhtemelen Asamboi.org’u çok beğenen web kullanıcılarının yüksek anketinden kaynaklanıyordu (tanınmış Eğlence Topluluğu web forumu). Ancak, bizim açımızdan, web forumunun söylem içeriklerini popülerliğine göre değil, bilgilerinin derinliğine göre değerlendirmek önemlidir. Kipling’in 5W1H’sine dayanarak, girişimimiz, bu tür söylemlerde görünen belirli bilgilerin varlığının keşifsel ölçümlerini yaparak bilgi ayrıntılarını analiz etmektir.

Malay Dilinde Kullanım ve Yorumlama

Bilginin analizi ve tanımı için kullanılabilecek bir dizi standart veri kategorisi oluşturmak için çeşitli çerçeveler üzerinde çalışılmaktadır. Söylem analizi alanında, Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) Teknik Komitesi 37 (TC37), Alt Komite 4 (SC4) çatısı altında yoğun çalışmalar yapılmaktadır.

ISO/TC37/SC4 Tematik Alan Grubu 3 (TDG3) altında “Semantik İçerik Temsili” üzerine çalışmanın, söylem ilişkilerinin, diyalog eylemlerinin, referans yapılarının ve bağlantıların tanımlanması için faydalı bir veri kategorileri seti üretmesi beklenmektedir. Bununla birlikte, bu çalışmalar hala geliştirme aşamasındadır ve henüz mevcut değildir.

Bu yazıda, bu amaç için yaygın olarak bilinen 5W1H çerçevesini benimsiyoruz. 5W1H, yaratıcısı, 1906’da Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Rudyard Kipling’den Kipling Metodu olarak da bilinir.

Bu 5W1H çerçevesi, altı asker olarak da bilinen altı anahtar kelimeyle ilgilenir; ‘kim’, ‘ne’, ‘nerede’, ‘ne zaman’, ‘neden’ ve ‘nasıl’. 5W1H’nin Malaycadaki anlamını anlamak için yorumlar çok kısaca gerçek anlamı ve örneği ile sunulmuştur.

Bu yaklaşımın en büyük avantajı uygulama kolaylığıdır. Basit bir yaklaşım için bile, soru ifadeleri kavramı, özellikle nasıl, neden ve ne-eğer içerdiğinde, anlamsal içerik analizi için karmaşık kurallar gerektirdiğinden, karmaşık soru sınıfları olarak kabul edilir. Spesifik olarak, yazılı metindeki veya sözlü diyalogdaki ayrıntıların anlaşılmasını kolaylaştırma kapasitesi, bu tür soru ifadelerinin uygulanmasında önemli olduğunu kanıtlamıştır.

Öte yandan, soru ifadeleri oluşturmak için olası herhangi bir kelimeye kolayca eklenebilen altı anahtar kelime sunduğu için bu çerçevenin çok esnek bir kural oluşturabileceğini de gördük. Belirli bir konuya yönelik çok genel soru türleri oluşturma eğilimi de yüksektir.

Bunun, çok açık uçlu, spesifik olmayan tartışmalara yol açtığı için yaklaşımın sınırlılığı olduğuna inanıyoruz. Bundan kaçınmak için, tartışma konusu ile cevapları arasındaki ilişkinin dikkate alınmasını sağlamalıyız. Bu nedenle, bizim mücadelemiz, bu mesajların anlamlı bir söyleme götüren açıkça ifade edilmiş ve nesnel bilgi içerip içermediğini araştırmaktır.


Web sunucu Çeşitleri
Web Mağazası
Google uzantılar
Deep web neden kapatılmıyor
Web sunucusu örnekleri
Chrome Web Mağazası
Chrome uzantılar


Bilgi Ayrıntıları Analizi

Çalışmamız, 35 forum konusu içeren ve toplam 789 mesaj (05/01/2005, 1530 saat itibariyle) içeren Zon Pembelajaran veya Öğrenme Alanı olarak adlandırılan bir Forum Alanına odaklanmıştır. Bu, Malezya siber alanında bir eğlence topluluğu web forumu olan Asamboi.org’un içeriğinin bir parçasıdır.

Burada analiz için kullanılan ağırlıklandırma yönteminin bir açıklaması yer almaktadır. Puanlar, 5W1H’nin altı değişkeninin tümü için nominal tipte olduğundan, bazı mesajlar birden fazla spesifik soru tipine cevap içerebilir. Örneğin, Mesaj 1’de bu ifade bir ‘bagaimana’ veya ‘nasıl’ sorusunu yanıtlıyor. Burada altı çizili kelimeler sorunun yanıtlarını temsil eder ve üç kez bir yanıt oluşur. Analiz en az bir cevabın varlığını aradığı için, buna ‘3’ ayırmak yerine ‘1’i varlık olarak atamak daha uygundur.

Analiz sonuçları

Analizimizden, ilgili bilgileri tablo haline getirerek sonuçları basitleştiriyoruz. Ancak, bu belge için maksimum sayfa gereksinimine uymak için burada 35 forum başlığından sadece dördü gösterilmektedir.

Bir numaralı forum konusu, üniversiteler, politeknikler, kolejler ve diğerleri gibi üst düzey öğrenim giriş noktalarının seçimi ile ilgilidir. ‘Kim’ ve ‘ne’ diğerlerine göre nispeten daha yüksek puanlara sahip bulunmuştur. Burada, çoğu mesajın her iki unsuru da vardır ve bu fenomen, bazı tartışmaların sadece ‘ne’ sorusuna cevap veren değil, aynı zamanda önerilerini desteklemek için bir işlev olarak ‘kime’ sahip olması gereken mesajlara sahip olması nedeniyle ortaya çıkmıştır.

Burada mesajların çoğu, arkadaşlarının veya kendi deneyimlerini içerir ve bunlar hikaye anlatımına benzer şekilde bir araya getirilir. Hikâye anlatımı, burada belirtildiği gibi bilgiyi açıklama, iletişim ve kültürel müdahale için pratik bir teknik olarak kabul edilmektedir. Konu ayrıca okullarda eğitimlerini tamamladıktan sonra tercih ettikleri varış yeri, zamanlamaları ve belirli nedenleri de tartıştığından, ‘nerede’, ‘ne zaman’ ve ‘neden’ ile ilgili ayrıntılar da nispeten daha yüksek bir yüzdeye sahiptir.

İkinci konu, yurtdışında okumaya değip değmeyeceği meselesiyle ilgilidir. Başlatıcı, foruma yurt dışında okumak için yerele kıyasla son derece yüksek harcamalar konusunu ve ayrıca mezunların işe alım sırasında neredeyse benzer gelirler aldığı gerçeğini ortaya koyarak başladı. Mesajların çoğu neden yurt dışına çıkmanın daha iyi olduğuna ve ülkede kalmanın neden daha iyi olduğuna dair açıklamalar içerir. Dolayısıyla, yanıtlar ilgili konu için çoğunlukla ‘neden’ üzerineydi ve burada puan %61 olarak bulundu.

Okulda cinsellik eğitimi başlıklı bir forum konusu, ‘nasıl’ ayrıntılarının derinliğine sahiptir. Tartışmanın sadece okullarda cinsel eğitimi almanın artıları ve eksileri hakkında yorum istemekle başladığını görmek ilginçtir.

Ancak, toplam mesajların yarısından fazlası ‘nasıl’ içeriyor ve mesajların sonuna doğru forum üyeleri önerilerini derleyip eğitim ofisine sunmaya karar verdiler (ancak bu eylemin sonuçları forumda hiçbir yerde belirtilmiyor). Burada, cinsel eğitimin uygulanmasındaki ‘nasıl’, öğrencilerin öğrenirken kendilerini rahat hissetmeleri için konu için uygun bir adın nasıl oluşturulacağını ve ebeveynlerin (veya yakın aile üyelerinin) bu özel eğitim konusuyla ilgilenmedeki rolünün önerilmesini içerir. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir